Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
22. feb 2010

cessy, ako dlho treba na vyrobu toho macka? tiez sa mi velmi paci, ale odradza ma, ze to asi bude dlho trvat.

cessy
22. feb 2010

leni ani moc nie, mozno pol hodinu...
ale riadne ma boleli prsty z toho strihania....a trapila som sa a spravila som ich 5 a traja su mi na nic 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹

cessy
22. feb 2010

sice prveho som robila asi hodinu, ty dalsi isli uz rychlejsie 😉

henikav1
22. feb 2010

tak ja som ten link asi prehliadla
Cessy, velmi daleko bol??

cessy
22. feb 2010

heni hladam ho
moment 😒

henikav1
22. feb 2010

dakujem cessy, ty si zlaticko, uz aj si ho ukladam, ukladam si vsetky zaujimave fotopostupy

cessy
22. feb 2010

heni aj ja ale tento som si neulozila tak som ti ho nasla par stran do zadu 😉

henikav1
22. feb 2010

no a nemate niekde fotopostup aj na mys???
ja som sice jednu spravila, ale je strasne smiesna, takze sa do toho asi pustim odznova

vinka
22. feb 2010

Ty kokoooooooos.To by som umrela kým by som sa dostrihala.Ale péééérfektné fakt.Myslím tvojho macíka.No nedá mi to a vyrobím si takého.Ved môže ostať do júla nie?malá bude mať prvé narodky tak dostane plyšového maca na tortu ak sa zadarí. 😀 😀 Ako urobím sivú farbu? 😕

henikav1
22. feb 2010

vinka pridaj jedno zivocisne uhlie 😉
dala som mysku pre Rebeccu do albumu, zatial je este od skrobu, cakam kedy trosku stuhne

cessy
22. feb 2010

heni ved ta mys je supeeer

henikav1
22. feb 2010

vyzera skor ako potkan 😀 😀 😀 😀 😀 ale Rebecca ma len 3, tak ten rozdiel asi neuvidi
Ostatne mysi budu len take obycajne, ale jednu som chcela vacsiu, aby drzala cislo. Rozmyslam, asi ake velke tie diery vydlabat aby boli viditelne a ako na nich drzal ten marcipan??? ty si to robila, bojim sa, ze sa marcipan vystrie a nebude vidiet tie diery

vinka
22. feb 2010

Fakt len si ju moc z blýzka odfotila a nieje vidieť celkom dobre.Ale je fakt super.Bože to mne sa nezdá,že vy ste začiatočníčky.To ste také šikovné len ja lemra. 😒 Jedno uhlie?Alebo len po kúskoch sypať. 😉

henikav1
22. feb 2010

zivocisne uhlie dobre rozdrv v miske a roztop v kvapke vody, vznikne ti taka kasicka

vinka
22. feb 2010

Aha chápem.A to sa robia diery do torty?ja som myslela,že potom do hmoty ked sa natiahne. 😕 No len hodte postup.Vivinke ju chcem upiecť na 3 roky. 🙂

cessy
22. feb 2010

vinka do torty,cez potah by si to tazko pretlacala, mozno by si to aj roztrhla 🙂

lenka.pav
22. feb 2010

heni, ta mys je podla mna nadherna! 😵 😵 😵 . urcite na nej nic nemen!
baby, tiez budem potrebovat ciernu farbu, ale tu nedostat zivocisne uhlie...asi pojdem do baumaxu kupit obycajne uhlie na kurenie 😀 😀 😀 .Alebo pojdem radsej na navstevu k segre do blavy a kupim si ho 😅 . Len kedy? Ach jaj...

lenka.pav
22. feb 2010

kocky, a mate niekto skusenosti s tym patchworkom tancujuci par? alebo viete o niecom krajsom, co je spojene s tancom? dajte tip 😉
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

vinka
22. feb 2010

Lenka uhlie na kúrenie nemôže škodiť.Moja sesterka ked bola malá tak jej niečo asi chýbalo lebo ho jedla. 😀 😀 To nemáte v lekárni živočišné uhlie? 😕

cessy
22. feb 2010

lenka ku akej prilezitosti ides robit taku torticku????

henikav1
22. feb 2010

vinka, tak ja tie moje trampoty budem fotit a potom ti ich poslem 😀 😀
leni, aj ja som si myslela ze tu zivocisne uhlie neexistuje a nasla som, u nas sa to vola carbobel a to uhlie na kurenie radsej nekupuj 😀 😀 😀

lenka.pav
22. feb 2010

vinka,veru nie 😅 . a fakt myslis, ze by normalne neuskodilo? lebo mna to napadlo len zo srandy 😀
cessy, kolegyna chce pre bratranca, co ma tanecnu skolu. chce prist ku mne a chce potahovat so mnou, chce sa to naucit. a ako ozdobu tam chce tanecny par. a bez sablony si to netrufam ☹

henikav1
22. feb 2010

nie ze by bolo zle, ale asi by si ho mala priliz velke balenie

henikav1
22. feb 2010

lenka a keby si si vytlacila nejaky obrazok z netu, potom to vystrihla a prekreslila na marcipan. Ja som takto manikurovymi noznicami vystrihovala tu pumu na loptu

lenka.pav
22. feb 2010

no jo, nie je to zly napad, len ta puma je jeden tvar a tancujuci par ma kopec dierok...neviem, ci by som to nepokazila. aj ked tych 13 eur ma dost odradza 😒

henikav1
22. feb 2010
lenka.pav
22. feb 2010

heni, to sa mi veru paci, len ako ich v tom tanecnom osiali zastavit, aby som to vytlacila? ved tancuju ako besni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
22. feb 2010

http://www.travel-dance.com/traveldance/themes/...
urob si print screen, alebo napis ktora pozicia sa ti paci, ja ti to skusim skopcit a poslem mailom

lenka.pav
22. feb 2010

heni, a co tak vsetky pozicie? vies, mam rada vsetky polohy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . ale nie, mna potesi, ak by si mi poslala aj "len" jednu. bolo by si taka zlata a mila a dobra? poslala by som ti za veeeeeeeeelku pusu! 😅