• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mizulienka riadnu robotu s tou krizovkou si si vymyslela :wink: ja by som urcite dala jedlu oblatku, tu na dlhych dieloch v cukrarenskych potrebach pani poslem mailom presny format a hned si idem pre to, obrazok ma tam uz caka, urcite aj s cestou ta to bude stat menej casu a hlavne ako si napisala "dusenia sa vo vlastnej stave" :slight_smile: a tento tyzden maju otvorene aj v sobotu od 9,00hod. drzim palce
15. dec 2011 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nebo by jsi mohla ušoulat tenké pásky z černé potahovky a udělat to z toho.
15. dec 2011 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ste zlate dievcata, dakujem za vsetky rady
@vlada111 ten tvoj sa mi velmi pozdava :wink:
@karaa keby som si to ja vymyslela, ale oni :wink: vyskusam to najprv urobit a ked nepojde, dlhe diely to ista :slight_smile:
napises mi prosim, kde to presne je? dakujem.
15. dec 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja to asi vyskusam urobit ako radi vladka alebo vytlacim si obrazok, ospendlikujem ho a potom otlacim do hmoty, ono sa to zvyklo otlacit, ked som robila logo firmy....vyskusam :wink: dakujem za tip.
15. dec 2011 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Márnosť nad márnosť ..... všetok zhon, stres, náhlenie ... práve mi zomrela kolegynka 49 r., s ktorou som pracovala 15 rokov :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: sedím, predýchavam, rozmýšľam... má 3 deti už dospelé ... budú mať smutné Vianoce ...

Ale nechcem vás zaťažovať - tak len pracujte :wink: :wink: Mám ešte v chladničke medovníkové cesto od Lusilky a kostolík od Brouček - tak idem niečo spatlať kým Filip spí ...
15. dec 2011 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to je smutné, to si pak člověk všechno v hlavě přehodnotí a váží si i maličkostí.
15. dec 2011 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já se ptám jak pitomec, jak to uděláš, že si to otlačíš do hmoty??? Já si to neumím představit, jak se to z papíru do té hmoty otlačí???
15. dec 2011 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas tak to je mi veľmi ľúto, je to smutné, úprimnú sústrasť, ja mám zase otca v nemocnici po mozgovej príhode :frowning2: všetci dúfame že sa z toho dostane a na Vianoce bude doma.
15. dec 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 myslím na vás, ať je to lepší a lepší
15. dec 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem
15. dec 2011 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky ja som prvýkrát piekla a zdobila medovníky aby som prišla na iné myšlienky a takto to dopadlo :slight_smile: Chcem sa poďakovať @vecernicci a @lusil2005 za výborné recepty na medovníky. Medovníčky sú výborné, mäkké a polovicu sme už pojedli takže budem musieť ešte napiecť. Ešte ich nemám všetky pozdobené tak ak ich stihnem ozdobiť hodím ešte foto.
15. dec 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
Ahoj holky,dávám vám odkaz na můj psoeldní výtvor,první v našem novém bydlení. Byl pro mou setřenic k 10-výročí vztahu. bohužel už týden mi nejdou sem nikam vkládat fotky a adminy mi s tím zatím nepomohli.http://www.facebook.com/media/set/?set=a.257355254294593.77846.100000603624101&type=1
15. dec 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ked som robia napr lego danone, tak som si vyvalkala pas hmoty, manzel mi vytlacil logo danone, prilozila som papier na hmotu a spendlikom som pichala po obrysoch pismen a potom podla toho vyrezavala.
A zistila som, ze ked som prilozila papier na ktorom som predtym vypichovala predosle pismeno, tak sa mi do hoty otlacili vsetky tie bodky.
Neviem, ci som ti to dobre vysvetlila :unamused: ak nie, skusim este nejak inak.

@anibas to mi je luto, uprimnu sustrast

@zuzana124 Zuzi drzte sa, nech sa tatkovi polepsi.
juj baby, smutná téma tu je, je hrozné ak niekomu niekto zomrie a ešte horšie, keď je to cez sviatky, lebo ti tie sviatky budú človeku stále pripomínať smrť blízkeho. ja som si svoje prežila pred rokom a pol, keď som po pôrode bola na tom veľmi zle a málo chýbalo a bola by som tatam, ale máte pravdu, taká vec človeka prinúti prehodnotiť život :wink:
@zuzana124 to je neskutečné! krása.. S tím stromkem jsi mne docela inspirovala.
15. dec 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@benjik jeej ďakujem, to som rada že som ťa inšpirovala :slight_smile:
15. dec 2011 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 nádherné! to je ako urobené, že sú také farebné? alebo je to tak dokonale vymašované, že to vyzerá akoby boli také už upečené?
15. dec 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj! :slight_smile: Prosím nemáte někdo odkaz na nějakou stránku kde by byl hezky srozumitelně napsaný návod na dort potahovaný marcipánem pro úplné začátečníky? Předem děkuji :wink:.
15. dec 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinka nádherné koláčiky =) @jakelina nádherná torta @jakelina
15. dec 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem, to som najprv jednotlivé časti obtiahla bielkovou polevou a potom keď to zaschlo tak som jednotlivé časti vypĺňala zafarbenou bielkovou polevou.
15. dec 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 krásne sú
15. dec 2011 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 vyzerá to úžasne @alenv nemôžem sa na nu vynadívať. ako je urobený ten sneh? je úžasný! a tučniaci sú z jedneho kusu?
15. dec 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 mně se normálně barevně malované perníčky nelíbí, ale ty, které jsi vytvořila, jsou nádherné! líbí se mi, že jsi kombinovala jen dvě barvy a nechala je samy o sobě vyniknout. není to nijak přeplácané a ani tomu nic nechybí. vážně krásné!!! :slight_smile:
15. dec 2011 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzana124 Zuzka - nech je rýchlo zdravý doma a perníčky nááááádherné :dizzy_face: :dizzy_face:
15. dec 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 tak to hej, nadherne medovnicky...
15. dec 2011 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviete mi prosim niekto poradit nejaky recept na citronove muffiny??? Ale len s mliekom( nie so smotanou),
a z hladkej muky? Chcela by som ich potiahnut MMF a ozdobit, a aby boli kyselkave preto citronove.....
15. dec 2011 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka děkuju, už to chápu, já jsem nevěděla, že mám píchat špendlíkem, děkuju někdy určitě použiju :wink:
15. dec 2011 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2011 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ďakujem za podporu :slight_smile:
15. dec 2011 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Ahoj, já bych to tak udělala, jak říkáš... Pokud nemáš nějakou mřížku, abysis ty chlívky vytlačila, tak pravítkem, fixou a ty barevné bych taky vymalovala... Myslím, že je to nejrychlejší... Možná by to šlo udělat si kostičky z barevné hmoty, ale myslím, že zbytečně moc pracné...
15. dec 2011 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok