Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petaba
20. mar 2010

ďakujem za pomoc... jaj len keby som to mala pre koho urobiť 😅

henikav1
20. mar 2010

este trosku menej podarena, ale postup je ok http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17403
tak snad ti to pomoze

henikav1
20. mar 2010

tak a teraz vase napady, budem robit na objednavku
1. minitorticky do skoly
2. svadobnu kamoske (nejaku mensiu)
3. narodeniny starej pani, asi na 89
4. pre 30 rocneho chlapa, ale od jeho otca, takze ziadne prasacinky prosim
5. krstinovu
a este viem ze mi budu volat za nejake detske
a to vsetko je odozva na tie mysky a barbie 😀 😀 😀
pomoooooooooooooc, bojim bojim

petaba
20. mar 2010

ty si šikulka to zvládneš ľavou zadnou 😉

petaba
20. mar 2010

mne sa aj takéto páčia do škôly 🙂

petaba
20. mar 2010

táto síce asi nebude vhodná pre teba, ale mne sa veľmi páči 😅

hejdita
20. mar 2010

petaba jeeej tak tie su supeeer to by sa aj mne pacilo dobry napad typ a trik 😀 tak heni mas inspiraciu a peknuu 🙂

petaba
20. mar 2010

ešte aj svadobné 🙂
a jedna záhradka

henikav1
20. mar 2010

petaba, nahodou je fajn
aj tie malicke, ale to som mala zacat modelovat pred mesiacom 😀 😀 😀
ale toto jacuzzi je velmi dobry napad. Mas na to link, niekde kde je to vo vacsom???, lebo ja na to poriadne nevidim
Myslim ze pre dospeleho chlapa je to sranda a nie je to priliz hot

petaba
20. mar 2010

ešte ma napadlo, že aj nejaká pekná podkovička pre šťastie by mohla byť pekná s nejakou peknou mašličkou 🙂

petaba
20. mar 2010

mám iba uložený obrázok, ti môžem poslať na mail 😉

henikav1
20. mar 2010

aj ta cistobiela svadobna sa mi velmi paci, ukazem jej ju a uvidime
ja si este aj vyberam podla narocnosti, to co si myslim, ze by som mohla zvladnut, lebo do nejakych velmi narocnych by som sa nepustala
do skoly tie detske su mile, ale asi tam budem nieco jednoduhsie, lebo to je uz buducu sobotu a mam v praci narocny tyzden, takze nebudem stihat modelovat tolko postaviciek, jedine ze by som si vytiahla marcipan uprostred nejakej schodze 😀 😀 😀 to by na mna asi cumeli, ze??

henikav1
20. mar 2010

a pre tu staru pani som myslela mozno bonbonieru, alebo nejake srdce? len ta bonboniera uz bude asi dost narocna 😖

petaba
20. mar 2010

na TOM som videla peknú bombonieru v tvare srdca... niekde v postupoch... vyzerala veľmi dobre

henikav1
20. mar 2010

ano, dakujem, uz ju mam stiahnutu
uvidim, skusim urobit ten vrch a ak sa podari, tak jej ponuknem bonbonieru, ved ten vrch by mohol vydrzat

henikav1
20. mar 2010

dakujem petaba, dosla v poriadku, takze som rozhodnuta presvecit kolegu, ze presne tuto chce 😀 😀 😀

rozmyslam nad tym, ako sa asi zachova mmf, ked nan vylejem zelatinu, akoze vodu? mate niekto skusenosti??

petaba
20. mar 2010

možno by mebolo zlé dať do tej jamky najprv fóliu a potom keď to stuhne tak to tam dať ... vieš ako to myslím?

petaba
20. mar 2010

aby sa nerozmočil

henikav1
20. mar 2010

ved prave, petaba, dobry napad
ja som povodne myslela niekolko vrstiev len tak natenko natriet zelatinu, aby rychlo stuhla a potom zaliat studenym, ale este nestuhnutym zvyskom

alex21
20. mar 2010

heni kuk bomboniera
http://www.mimibazar.com/recept.php?id=38302
A ty mas teda objednavok. Ja nemam ziadnu. Teda jednu mam rybu ale tu som odvolala lebo ju neviem spravit taku ako chce ta baba.
Tu su moje prsia.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#545...
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#545...

henikav1
20. mar 2010

alex, dakujem za inspiraciu
tie tvoje didinky su krasne, akurat tiez nad nimi rozmyslam
no a objednavky sa teraz trosku nahrnuli, vdaka tym dvom co som robila a nenapadne som sa s nou musela stavit v kancelarii 😀 no a hned sa tam zhrkli kolegovia, ze odkial to mam, pritom vedia ze peciem, len sa treba neustale pripominat
A aku rybu si mala robit??? alionuska robila teraz jednu, skus sa inspirovat

alex21
20. mar 2010

heni ta kocka chce tuto
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/muj-trer...
ja som sa pokusala malovat hmotu len tak na skusku a to bolo otras 😔 toto nikdy nenamalujem. 😅

cessy
20. mar 2010

ahojte, len tak zbezne som vas precitala.. 😉
heni ten druhy fotopostup na to torzo......no nech sa na mna nikto nehneva.....ale to by som asi ani manzelovi neponukla...ved to je otrasne....ze sa ta dotycna za to nehambi 😒
tenprvi jepekny, hadam ajáípetabe pomoze 😉

alex nie som neaky odbornik, ale podlamna ta ryba nieje tazka, jaby som ju farbila hubkou a myslim ze by to bolo pekne...alebo co sa ti na nej zdy byt tazke?? 😕

cessy
20. mar 2010

aha az teraz som si vsimla vetu ktoru si napisala pod link, prepač 😉

henikav1
20. mar 2010

alex, nemyslim ze musi byt presne taka, mozno ti alenka poradi, ta jej je sice stuka a toto kapor, ale asi robene rovnakou technikou

henikav1
20. mar 2010

ano cessy, ako prevedenie nic moc toho druheho torza, ale fotopostup tam je a to ukoncenie uz fakt zavisi od sikovnosti. Ja si niekedy odlozim aj otrasnu tortu, ak ma co aj len jedno ozdobne zrniecko na nej uputalo
aj tak neviem urobit presnu kopiu nejakej torty, ja to robim tak ako sa podari a ja sama neviem do poslednej chvile, ako to dokopy pocaaapkam a ako to asi bude vyzerat

henikav1
20. mar 2010

buduci vikend budem modelovat tie postavicky do toho jacuzzi, len neviem ako asi robili vlasy na tie figurky, mate nejaky napad?
a este som pozerala pipping gel a modecor gel, myslite ze je to to iste?

cessy
20. mar 2010

heni a keby si vlasi spravila cez lis na cesnak????

cessy
20. mar 2010

nechce sa mi to hladat, tak sa opytam......a na co su tie gely 😅 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕