Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
26. jan 2012

@jakelina ano myslela, vravim, ze to bolo slahanie, ako keby som isla na skusku 😀 bolenie zaludka 😉

este nech sa mi podari na piatok a budem rada 😉

lamps
26. jan 2012

@mizulienka aj mne sa podarila, práve som ňou naplnila tortu. Je super tuhá 😅

lamps
26. jan 2012

@lucula73 miešam metličkami a keď sa mi to nezdá, tak ešte aj ponorným mixérom, aby som mala hmotu bez hrudiek. Práve som potrela tortu, takto to vyzerá

mizulienka
26. jan 2012

@lamps ty si mala tu viac percentn coko ze? lebo moja bola tuha, ale nie nejak, ze extra velmi.

mizulienka
26. jan 2012

@lamps to mas ten vrch taky vacsi ako spodok, alebo to je iba tak odfotene?

lamps
26. jan 2012

@mizulienka áno ja som mala tú 60 % a je super, dala som na 2 šľahačky takmer dve celé čoko

lamps
26. jan 2012

@mizulienka to som tak blbo odfotila, torta je pekná rovná. Nuž fotografka zo mňa nebude 😀

mizulienka
26. jan 2012

@lamps ja som nemyslea, ze je kriva 😉 som myslela, ze to je naschval taky tvar, ze sa rozsiruje od dola nahor. 😉

reruna
26. jan 2012

@anibas hrozně se mi líbí tento tvůj dort a s dovolením se budu inspirovat, ale zajímá mě, jak jsi udělala to srdce takové pěkně kulaťoučké...je tam nahoře punčovina? zatím jsem kytičky na drátkách jen tak zkoušela, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze, tak krásný jako ten tvůj jistě nebude, budu ho dělat až v březnu...tak už abych začla trénovat

lamps
26. jan 2012
reruna
26. jan 2012

je, tady je ta dorta od @anibas

katulkaaaaaa
26. jan 2012

caute baby bola som dnes na nakupe u cinana uz skoro nic nemal,ale ze zase v nedelu ide na tovar...len nevie ci nieco prave z toho dovezie.....tak ked tak sa skocim zase ked budem mat cestu pozret,tym co som tovar zohnala som napisala,ostatne snad nabuduce 😉

eliska22
26. jan 2012

@mizulienka hneď ako som zapla koníka som išla pozrieť či sa podarilo 😉 tak to je super 🙂

miciatko
26. jan 2012

@katulkaaaaaa ty aka sikula sak ja som sa este ani z pizama neprezliekla 😒 a ty uz znakupu doma

mizulienka
26. jan 2012

@eliska22 si zlata, dakujem

jakelina
26. jan 2012

Holky já jsem včera měla zážitek, málem jsem se vyvrátila. Byla jsem s malým na procházce a potkala jsem tu známou, co si nechala upéct ten kilový dort přes dlaň s miminkem. Nic neříkala a pak se zmínila, že v neděli má Julinka křtiny. Tak se jí ptám a jak vám chutnal ten malý dortík??Ona prý, že ho ještě nerozkrojili, dali ho do mrazáku a vytáhnou ho až na křtiny. Mají prý jenom 16 lidí. 😝
No připadala jsem si jak blbec, nejdřív mě přemlouvala, ať jí upeču takový malinký, že si pak objednají na křtiny velký, jenom to chtěli dát té malé, jak přijela z porodnice. Piplala jsem se s tím stejně celý den, je jedno jestli pečeš a umýváš po čtyřkilovém nebo kilovém dortu a dala mi za to 30 kupovaných vajec. To nezaplatilo ani potah a teď mi řekne, že velký dort nechce, že jim stačí tady ten.
No chápete to, jsou ti lidi tak vyčůraní nebo já jsem tak blbá 😝 ?????????
Pro ty co neviděli, dávám fotku s máslem, jak byl asi velký.

anibas
26. jan 2012

@jakelina tak to by som rada videla tú tortu z mrazničky 😨 😨 😨 😨 😨

katy1979
26. jan 2012

@jakelina 16 ludi a kilova torta. v mrazaku sa jej nestane nic ale certve je cerstve a hej su vycurany. hlavne ked kupis 30vajec za 3 eura teda za 90korun.

anibas
26. jan 2012

@reruna Vierka to srdiečko som vyrezávala z korpusu na plechu upečenom - spod menší priemer- tak širší priemer - tak zase menší - a vrch dotvarovaný posledným časťou korpusu do guľata, skús aj plnky dať doprostred viac

jakelina
26. jan 2012

@katy1979 no právě, byl tam karamelový krém, tak by jí snad nemělo nic být. Ona ta známá ty vajíčka ani nekupuje, pracuje v Zempru u slepic, tak to má jako příděl. 😝
No zase jedna zkušenost. Mně nejde ani tak o peníze, ale o tu vyčůranost, hrozně mě to zklamalo. Oni přitom mají peněz dost. Mají už velké děti, oba pracují a její manžel dělal 20 let v Německu.
No je to asi vždycky zapotřebí těm, co to vůbec nepotřebují.

katy1979
26. jan 2012

@jakelina takze ma tortu zadarmo. nabuduce nech je viacej vycuranaa dasi spravit aspon 4kg za 30vajec. ale tiez mam take skusenosti ludia co prachy nemaju ci musia otacat kazdu korunu bez problemov zaplatia a tí co prachy maju tak by sa zadrhli aj pre jeden cent. uz som posielala aj euro ci dve na ucet lebo som nemala vydat.

jakelina
26. jan 2012

@katy1979 no hlavně, že my dvě jsme normální. 😀 😀

katy1979
26. jan 2012

@jakelina nie my nie sme normalne lebo robime to co nas bavi a este sa aj osklbat nchame ci skor robime pre pekne modre oci.

jakelina
26. jan 2012

@katy1979 to máš taky pravdu

katulkaaaaaa
26. jan 2012

@jakelina ??????????????????????????????????tak niekedy sa mi nad blbostou zastavuje rozum 😕 to budu mat tak dvaja traja a nie 16ty....anechcem ani vediet ako bude chutit rozrazena 😲

yamahafazer
26. jan 2012

@jakelina ako je to sila niektory ludia,ze si nechavaju do mrazaku miesto toho aby si dali znova upiect,ale rozmrazena nemusi byt zla lebo ked svokra zo svadby co sa svagrina vydavala podavala do mrazaku co im pozostavalo z toriet tak vzdy ked sme prisly pomaly rozmrazovala a v pohode to bolo nic tomu nebolo,ale to mala pokrajane na kusy.Inak to bude mat asi kazdy tak za lyzicku tej torty ja robim tak pre 12 ludi hranate ako cely plech velke.

mizulienka
26. jan 2012

@yamahafazer a babulky, kolko myslite, ze moze mat takato torta? na akom velkom plechu by som mala upiect, aby mala okolo tych 4,5kg

http://www.umartina.sk/album/Narodeninove_torty...

mizulienka
26. jan 2012

@yamahafazer teda pani povedala, ze bude mat 20 hosti, neviem presne odhadnut, kolko kg by som mala urobit.

yamahafazer
26. jan 2012

@mizulienka ja na kg nepeciem ja kazdemu poviem ake rozmer chce ci hranatu alebo okruhlu takze ja si torty nevazim tak neviem ako ja vzdy dam rozmery a uz sa podla toho oni rozhodnu ci mensiu ale priblizne okruhla 32cm ma okolo 5 kg moja hranate neviem

miciatko
26. jan 2012

@jakelina tak to sa pekne na krste postavia do dvoch radov ,pekne po 8 ludi,kazdy vyfasuje lyzicu, 8, ludi ma to stastie ze tortu ochutna , druha rada bude cumet ci nieco neupadne ze by si zobli aj oni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
26. jan 2012

@mizulienka ale pre 20 ludi tak urcite velku ako mas plech nejvecsi lebo napriklad ja mam mensie plechy lebo mne sa klasicke velke do truby nezmestia to kazdemu poviem aky mam rozmer