• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. mar 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps já bych zkusila mrknout do hračkářství nebo papírnictví na vykrajovačky na plastelínu pro děti.. :wink:
11. mar 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to si o mne myslíš? ja sa budem serepetinkať s tým hrozne dlho a ešte nebudem spokojná. A nevieš mi poradiť z koľkých šľahačiek mám urobiť sú parížsku šľahačku do torty na plech 37 x 33 a plniť na dvakrát?
11. mar 2012 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli na tie som už pozerala a boli dosť veľké :grinning:
11. mar 2012 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps a co technicka abeceda?
11. mar 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ja robim tak, ze uvarim slahacku s cokoladou (bielou alebo hnedou), necham vychladit, potom vyslaham a zmiesam s mascarpone
11. mar 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ja som robila viackrat parizsku na ten rozmer ale pocet si veru nepamatam. mozno 6.
A technicka abeceda bude podla mna mala
11. mar 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 júj ale toto musí byť prudko jedlé ... a dávaš aj stužovač pre istotu?
A aký pomer čokolády a šľahačky dávaš?
11. mar 2012 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky mně dnes dorazila švagrová, stavili se a popřáli malému k dnešním narozeninám a jako dárek mu přivezli potahovaný dort s kytičkama přilepenýma krémem v červené barvě. Chuťově dobrý, ale trochu roztečený potah, to budeme dojídat ještě dva dny :unamused:
Přitom ví, že já peču a ten dárek mi fakt hlava nebere a ještě takový spíš holčičí dort s kytičkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. mar 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby... :wink: Aký krém by sa hodil k ananásu?
11. mar 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat já ho taky dělám, jednu šlehačku, jednu Orion čokoládu, nechat přes noc chladit, dám ztužovač, vyšlehám a pak už jenom přidám Mascarpone a jemně prošlehám. Na velký dort násobím dávky, toto je na malinkatý dortík
11. mar 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marci2305 tvarohový jsem dělala teď a bylo to dobré.
11. mar 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Asi trapas čo?
11. mar 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina A aký tvarohový? S pudingami?
11. mar 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 ten s pudinkem Olé.
Já si spíš myslím, že se stavovali někde pro nějaký zákusek a viděli ho tam, tak ho koupili. Přiletěli v noci z Egypta, tak asi neměli čas jít někam nakupovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. mar 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Tak, tak...Ja som robila z dvoch a vyšlo mi to malilinkú tortičku a ešte aj na roládu a ešte som dokonca aj mlsala priamo z varechy...Nič lepšie som nejedla... :wink:
11. mar 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ďakujem, asi vyskúšam ten. Chceli niečo ovocné s ananásom, dúfam, že tvaroh môžu...? :wink: Pudingy olé mám, ešte zájsť na tvaroh do Lidlu.. :wink: Hm, tak to keby som aj nestíhala a vedela, že mamička pečie kráááááááásne torty, určite by som nekupovala tortu...Možno nejaké zákusky skôr, keď už..
11. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 no právě, já jsem jí i pro oba syny pekla svatební dort, tak jí to muselo být jasné.
Já vždycky uvažuju, jak udělat někomu radost a nad tím, co by se mu líbilo, tak mi to přišlo takové divné, jako že si s tím nedali žádnou práci a nosí dříví do lesa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. mar 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat ja som zatial stuzovac nedavala, lebo ho nikdy nemam doma :slight_smile: davam jednu 250 ml slahacku, 100 gramovu cokoladu mliecnu alebo bielu, nie horku a jedno mascarpone z Lidla. chutovo je super
11. mar 2012 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 perfektne kvetinky, ako zive. mne sa taketo kvety vobec nedaria, vzdy vyzeraju tak divne. to ako si tam prichytavala tu margaretku na stonku?
11. mar 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 ďakujem a je dosť tuhá? Bo ja sa furt bojím robiť takéto plnky bez stužovača :pensive:

Jáj baby, hrad vraj zase horí :cry: :cry: :cry:
11. mar 2012 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina díkes, normálne uvažujem, že ju vyskúšam ... myslíš, že do neho môžem dať maliny? Asi áno, že?
11. mar 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat s malinama je super a je krásně tuhý ten krém. :wink:
11. mar 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ja som robila logo manchester na plech s parížskou, dala som 7 šľahačiek so 7 čokoládami a logo som robila touto abecedou http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1-Pomocky-na-marcipan/15-2-Abecedy/5/178-Abeceda-tlacena-velka-cisla je super, písmenká sú maličké, mám ju rada, ale foto nemám, lebo som ju nestihla odfotiť, ale ja som to logo robila iba na polovicu tej plochy, na druhú polku som dávala futbalku a z toho mi vychádza, že 7 šlahačiek by bolo pre teba veľa, lebo ja som tým plnila ešte futbalku, ale tá bola taká maličká
11. mar 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte moje tohtotýždňové torty, mala som iba tri a aj to také obyčajné :slight_smile:
11. mar 2012 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@zlatat Tuhá bude určite. Ale ja som predsa len dala stužovač.. :wink: A treba ho pomaly mixovať, kolegyni som dávala recept a jej sa zgrcol :unamused: Ja mám slabý mixér, takže som toto riešiť nemusela...
S tým hradom ma to veľmi mrzí, že opäť horí...Najhoršie je to, že za to nikto nenesie vinu..Cigáni sa k tomu nevyjadrujú a ani nik iný..Som zvedavá, čo z toho ostane :frowning2:
11. mar 2012 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 Že obyčajné.... :wink: Však sú dokonalé...a určite ťažké..Ja som tento víkend robila orchidky a snažila som sa o drôtikovanie...Katastrofa...Rovno do koša..Nechápem ako toto dokážete.. :wink:
11. mar 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky dakujem vám za lajky a za pochvaly ,od vás si to velmi cením :slight_smile:
známa sa ma pýtala či by som vedela spraviť kabelku, neviem či sa mám na to dať, poradte ako to robíte, zhruba by som možno vedela, ale ako robíte zips a uši a asi treba tuhšiu plnku aby sa to nerozišlo
11. mar 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat nemam pridavam trosku viac PDP :slight_smile:

@reruna ja len zapichujem do torty :slight_smile:
@zlatat nie si gramblava, je ked mam viac toriet tak bud navarim naraz viac, alebo vyberam jedla z mrazaku :slight_smile: a chladnicku som kupila na torty zvlast :slight_smile:
11. mar 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 jsou nádherné :wink:
11. mar 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marci2305 treba len skúšať a skúšať, nechať poriadne uschnúť lupienky a pojde to
11. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok