Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
11. mar 2012

@gumkacka1 krásna

peroli
11. mar 2012

@lamps já bych zkusila mrknout do hračkářství nebo papírnictví na vykrajovačky na plastelínu pro děti.. 😉

lamps
11. mar 2012

@anibas to si o mne myslíš? ja sa budem serepetinkať s tým hrozne dlho a ešte nebudem spokojná. A nevieš mi poradiť z koľkých šľahačiek mám urobiť sú parížsku šľahačku do torty na plech 37 x 33 a plniť na dvakrát?

lamps
11. mar 2012

@peroli na tie som už pozerala a boli dosť veľké 😀

ladydia
11. mar 2012

@lamps a co technicka abeceda?

gumkacka1
11. mar 2012

@zlatat ja robim tak, ze uvarim slahacku s cokoladou (bielou alebo hnedou), necham vychladit, potom vyslaham a zmiesam s mascarpone

katy1979
11. mar 2012

@lamps ja som robila viackrat parizsku na ten rozmer ale pocet si veru nepamatam. mozno 6.
A technicka abeceda bude podla mna mala

zlatat
11. mar 2012

@gumkacka1 júj ale toto musí byť prudko jedlé ... a dávaš aj stužovač pre istotu?
A aký pomer čokolády a šľahačky dávaš?

jakelina
11. mar 2012

Holky mně dnes dorazila švagrová, stavili se a popřáli malému k dnešním narozeninám a jako dárek mu přivezli potahovaný dort s kytičkama přilepenýma krémem v červené barvě. Chuťově dobrý, ale trochu roztečený potah, to budeme dojídat ještě dva dny 😒
Přitom ví, že já peču a ten dárek mi fakt hlava nebere a ještě takový spíš holčičí dort s kytičkama 😝

marci2305
11. mar 2012

Ahojte baby... 😉 Aký krém by sa hodil k ananásu?

jakelina
11. mar 2012

@zlatat já ho taky dělám, jednu šlehačku, jednu Orion čokoládu, nechat přes noc chladit, dám ztužovač, vyšlehám a pak už jenom přidám Mascarpone a jemně prošlehám. Na velký dort násobím dávky, toto je na malinkatý dortík

jakelina
11. mar 2012

@marci2305 tvarohový jsem dělala teď a bylo to dobré.

marci2305
11. mar 2012

@jakelina Asi trapas čo?

marci2305
11. mar 2012

@jakelina A aký tvarohový? S pudingami?

jakelina
11. mar 2012

@marci2305 ten s pudinkem Olé.
Já si spíš myslím, že se stavovali někde pro nějaký zákusek a viděli ho tam, tak ho koupili. Přiletěli v noci z Egypta, tak asi neměli čas jít někam nakupovat 😝

marci2305
11. mar 2012

@jakelina Tak, tak...Ja som robila z dvoch a vyšlo mi to malilinkú tortičku a ešte aj na roládu a ešte som dokonca aj mlsala priamo z varechy...Nič lepšie som nejedla... 😉

marci2305
11. mar 2012

@jakelina Ďakujem, asi vyskúšam ten. Chceli niečo ovocné s ananásom, dúfam, že tvaroh môžu...? 😉 Pudingy olé mám, ešte zájsť na tvaroh do Lidlu.. 😉 Hm, tak to keby som aj nestíhala a vedela, že mamička pečie kráááááááásne torty, určite by som nekupovala tortu...Možno nejaké zákusky skôr, keď už..

jakelina
11. mar 2012

@marci2305 no právě, já jsem jí i pro oba syny pekla svatební dort, tak jí to muselo být jasné.
Já vždycky uvažuju, jak udělat někomu radost a nad tím, co by se mu líbilo, tak mi to přišlo takové divné, jako že si s tím nedali žádnou práci a nosí dříví do lesa 😝

gumkacka1
11. mar 2012

@zlatat ja som zatial stuzovac nedavala, lebo ho nikdy nemam doma 🙂 davam jednu 250 ml slahacku, 100 gramovu cokoladu mliecnu alebo bielu, nie horku a jedno mascarpone z Lidla. chutovo je super

gumkacka1
11. mar 2012

@lusil2005 perfektne kvetinky, ako zive. mne sa taketo kvety vobec nedaria, vzdy vyzeraju tak divne. to ako si tam prichytavala tu margaretku na stonku?

zlatat
11. mar 2012

@gumkacka1 ďakujem a je dosť tuhá? Bo ja sa furt bojím robiť takéto plnky bez stužovača 😔

Jáj baby, hrad vraj zase horí 😢 😢 😢

zlatat
11. mar 2012

@jakelina díkes, normálne uvažujem, že ju vyskúšam ... myslíš, že do neho môžem dať maliny? Asi áno, že?

jakelina
11. mar 2012

@zlatat s malinama je super a je krásně tuhý ten krém. 😉

mariann2
11. mar 2012

@lamps ja som robila logo manchester na plech s parížskou, dala som 7 šľahačiek so 7 čokoládami a logo som robila touto abecedou http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1... je super, písmenká sú maličké, mám ju rada, ale foto nemám, lebo som ju nestihla odfotiť, ale ja som to logo robila iba na polovicu tej plochy, na druhú polku som dávala futbalku a z toho mi vychádza, že 7 šlahačiek by bolo pre teba veľa, lebo ja som tým plnila ešte futbalku, ale tá bola taká maličká

mariann2
11. mar 2012

a ešte moje tohtotýždňové torty, mala som iba tri a aj to také obyčajné 🙂

marci2305
11. mar 2012

@zlatat Tuhá bude určite. Ale ja som predsa len dala stužovač.. 😉 A treba ho pomaly mixovať, kolegyni som dávala recept a jej sa zgrcol 😒 Ja mám slabý mixér, takže som toto riešiť nemusela...
S tým hradom ma to veľmi mrzí, že opäť horí...Najhoršie je to, že za to nikto nenesie vinu..Cigáni sa k tomu nevyjadrujú a ani nik iný..Som zvedavá, čo z toho ostane ☹

marci2305
11. mar 2012

@mariann2 Že obyčajné.... 😉 Však sú dokonalé...a určite ťažké..Ja som tento víkend robila orchidky a snažila som sa o drôtikovanie...Katastrofa...Rovno do koša..Nechápem ako toto dokážete.. 😉

larah
11. mar 2012

babulky dakujem vám za lajky a za pochvaly ,od vás si to velmi cením 🙂
známa sa ma pýtala či by som vedela spraviť kabelku, neviem či sa mám na to dať, poradte ako to robíte, zhruba by som možno vedela, ale ako robíte zips a uši a asi treba tuhšiu plnku aby sa to nerozišlo

bzucinka2
11. mar 2012

@zlatat nemam pridavam trosku viac PDP 🙂

@reruna ja len zapichujem do torty 🙂
@zlatat nie si gramblava, je ked mam viac toriet tak bud navarim naraz viac, alebo vyberam jedla z mrazaku 🙂 a chladnicku som kupila na torty zvlast 🙂

jakelina
11. mar 2012

@mariann2 jsou nádherné 😉

mariann2
11. mar 2012

@marci2305 treba len skúšať a skúšať, nechať poriadne uschnúť lupienky a pojde to