• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
Ahojky, Vy máte tak krásné dortíky.
Potřebovala bych poradit, jak barvíte hmotu? Mám smartflex a nevím jak ji obarvit-u prvního dortíku(dávala jsem fotečku, jsem dort potáhla bílou hmotou a ozdobila červenou mašlí-ale barva byla jakoby batikovaná-ne celoplošně červená :confounded: a přišlo mi, že jsem tam dala šílěně mnoho barviva :confused: .
Poradíte mi?????
13. mar 2012 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som sa na to chystala, a zase som zabudla. Do kelu a boli sme už hore :angry:
13. mar 2012 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 naša zaspáva pred deviatou, vstáva o ôsmej. Ale budila sa do 26 mesiacov na fľašu každé tri hodiny. Prestalo to až vtedy, keď sme išli na dovolenku a bola u mojich rodičov. Nemala mamu, tak nepýtala mlieko.
13. mar 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zanet2009 a jakou máš barvu? gelové dáš přímo do hmoty trošku - na špičku nože a pak musíš dobře prohníst, práškovou si nejdřív rozpus´t v trošce vody nebo alkoholu a pak taky přidej ke hmotě, asi jsi ji měla málo prohnětenou, proto byla mramorová...
13. mar 2012 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 asi sme na tom podobne...obidve mi zaspia o 22, mladsia sa rada presuva ku nam do postele, tak sa moc nevyspime, o 7 uz su hore a starsia uz dlho cez den nespava a mladsia sa tusim dopracovava ku vzoru jej sestry...uz spava tak 1/2 hodku :sweat_smile:

baby prosim mozem si upiect korpus uz vo stvrtok ked budem robit tortu v sobotu? by som to mala jednym smahom s tortou na piatok :confused: len neviem ako je to preistotu s trvanlivostou... ale malo by to byt v pohode ze?
13. mar 2012 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna právě, že gelovou, hnětla jsem a hnětla a stále to nešlo-hm, tak vyzkouším znova.Děkuji
13. mar 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem včera byla kamarádce na narozeninách a zapomněla jsem na dorty a ráno taky. To mě mrzí, nevíte jestli se to dá ještě někde najít v archivu?????
13. mar 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a cim si potahovala?
13. mar 2012 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina andelica, ne uz to nikde neopakuju :confounded:
holky ja vam tak zaavidim s tymi malými :fearful: moj od 1roka absolut nespaval cez den, siel az o 1-2 v noci a o 9bol hore :angry: ted zase chodi tak o 23 :unamused: ale u nas je chyba v tomto v tatovi :angry:
13. mar 2012 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 mne maly tiez pekne spinka poobede, dva krat minimalne po 1-2 hodkach
13. mar 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, prave som zazila kolaps :zipper_mouth: Volala mi teta ktorej som robila ten kosik s jarnymi kvetmi... Neozvala sa odvtedy, az teraz. A hovori mi "ja ti poviem pravdu, ja ked som to zbadala, bola som zhrozenaaaa!!!! mne sa zrutil svet, ja som nevedela komunikovat, no proste - strasne! mne bolo uplne do placu. ja som si povedala - ona nestihala, ponahlala sa do Levoce, tak mi tam napraskala umele kvety... az ked som davala tortu do auta, zavadila som o dvere a odlomil sa jeden lupienok, som zbadala ze to niesu umele!!! :grinning:" no a potom ze bola nadsena a vsetci hikali a tak. no ale - kym sa dostala k tomu ze preco bola taka zhrozena, som minimalne o styri roky zivota prisla jaky stres ma chytil :angry:
13. mar 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@lusil2005 kym som sa docitala k dovodu, prezivala som ho s tebou... :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :sweat_smile:
13. mar 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat
@lusil2005
@dm1
@pristela

Díky za podnětnou diskuzi ke čtyřpatrovým svatebním dortům..:slight_smile: Taky mám objednávku... A už teď mám slepenou prdel.... třeba to ale spraví velká topinka..:grinning:
13. mar 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@lusil2005 Chuďátko moje..:grinning:
13. mar 2012 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
To jak mňa sa včera pýtala holka, či tie moje kvety sú ručne robené a či sú z marcipánu ... asi si myslela, že tam dávam umelé, keď ich porovnala s tými,ktoré videla v jednej cukrárni :grinning: :grinning: :grinning:
13. mar 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lusil2005 no to bol nakoniec velky výdych :sweat_smile: :grinning:
13. mar 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 jezinku Luci to mohla prist rovno k veci, ja mam tiez rada take telefonaty, ze mas cely cas stihanuty zaludok a potom sa dozvies, ze ake suepr :wink: ale hlavna vec je, ze to dobre skoncilo :wink:

baby ja som dnes prvy krat odmietla tortu, ze taku nerobim, pani chcela prsia, mam z toho take zmiesane pocity, o to viac, ze je to pani z obchodu, do ktoreho chodime kazdy den, mila a vsetko...a ja takto :angry: :angry: :confused:
13. mar 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela môj starší tiež bol od narodenia nespáč - či v noi, či cez deň - v noci sa budil každé dve hodiny do 3 rokov :angry: ... už som nevládala, a bola totál vyšťavená. Cez deň ako bábo spal 1/2 hodiny, 2 hodiny hore, 1/2 hodiny, 2 hodiny hore ... a takto do večera - ešteže sme bývali u svokrovcov, tak mi svokra občas pomohla, lebo to sa nedalo pri ňom nič spraviť, potom hrozná únava ...
13. mar 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka aj ja som vlani takúto odmietla - kamoška chcela prsia a medzi nimi penis ... akože toto nie, nech si na takéto čosi nájde niekoho iného
13. mar 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna
@yamahafazer hej každému chutí niečo iné...jasné, že je to umelé, skoro všetko je teraz umelé, lenže napríklad čo robím na oslavy torty tak možno 1-2 ludia jedia poťah nikto to nemá rád, nech dám drahý smartflex, alebo najlacnejšíí mmf nikto to nechce, ani čokoplastelínu mi nezjedli, teda dali si trošku, ale aj tak sa 90% poťahu vyhadzuje...
@dm1 použila som pdt špeciál...
...a nech len ma to prekvapilo, lebo tá torta nebola ani pre ňu....a čo ona poťahovala torty tak s mmf....
@lusil2005 kokso aj mňa zvieralo kým som to dočítala...ja nechápem, že to takto niekto podá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. mar 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
JO a jak byste to udělaly, když jsou ty okraje takové zaoblené??? Ořezaly byste to?
13. mar 2012 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, ta relacia co davaju na tej prime love o tortach je to niekde na nete, alebo akos a to vola v originale, chcela som si to pozriet ale nemaju to v archive, tak ze by som si to skusila niekde na nete najist, ja to nikdy nemam sancu viet vecer bo vtedy uspavam deti a rano som bud v praci alebo idem s detmi do skolky.
13. mar 2012 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozem sa zapojit? :wink: rada by som vyskusala upiect mojej malej princeznej torticku hellou kitty. mate prosim niekto recept, na domaci marcipan? ale taky dobry jedly... alebo kde by som taky zohnala? dakujeeeeeem
@dadka212 prosim ta ta cokoplastelina je co? to znie super.
13. mar 2012 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 že uff som si to nedočítala a čítala som odznova že čo si zlé urobila a nakoniec toto :grinning: no waw baba Ti šoky robí
13. mar 2012 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 teta tě bude mít na svědomí :grinning: :grinning: :grinning:
13. mar 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este sa chcem spytat, kde nakupujete farby, ozdoby, hmotu? za nejake rozumne ceny, vobec sa v tom nevyznam, chystam sa na prvu torticku :slight_smile:
13. mar 2012 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 ani u mna nik neje hmoty, ziadne, prave preto robim len s mmf bo je najlacnejsie , predsa nebudem kupovat drahe potahovky kvoli 2 ludom z 10 , ktory by ju mozno zjedli :confounded: mne nejedli ani pravy marcipan :zipper_mouth:
13. mar 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela stejné to je i u nás, já navíc tu barvenou hmotu vůbec ne :unamused: :unamused: :unamused: a marcipán nám jako jediný chutnal.
13. mar 2012 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky,

můžu poprosit o recept na tu potahovku z mmf? vidím, že ji tu dost chválíte. tak bych to vyzkoušela na dortíku, který mám v plánu si udělat pro sebe.
13. mar 2012 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucianas recept je na prvej stránke tejto diskusie od alionusky :wink:
13. mar 2012 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok