• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@macicka84 krásnučká tortička @jakelina krásne @mamina1978 krásna ružička @mariann2 perfektná @mates22 sú nádherné
3. apr 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jasne pockam to ma cas :slight_smile: ja som ti take nechapave trdlo :grinning:
@katrin21 ja davam na velky plech na jednu vrstvu 3-4 slahacky :slight_smile:
3. apr 2012 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli a viděla jsi ho rozkrájený? korpus red velvet, takže jak když řežeš do živýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky potřebuju nějakou inspiraci na patrový dortík, má být s liškou,
tak brousím po netu a hledám a vždycky narazím na nějakou takovouhle chuťovku :wink:
3. apr 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty si tu gastanovu stale neskusila???? :wink:
3. apr 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina nevím,dělám to to tak na všech i malých dortech aby ty krémy neroztekly potahovku a hlavně to nejde vidět,jak je průhkedný :wink:
3. apr 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela počuj mojko ešte mi napíš, či to nie veľmi sladké, keď uberiem cukor, bude to vadiť? a čokoládu akú dávaš?
3. apr 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 já jsem to pochopila tak, že jak děláš tu podlouhlou podložku, tak do těch vlnek, co jsou v tom kartonu strčíš špejli. Z boku jsou vidět takové vlnky a tím se ten karton zpevní a neprohne se uprostřed. Jakoby vyztužíš tu podložku. Ale musíš ten karton uřezat tak, aby to bylo na délku.
Ale možná to chápu špatně. Pristela nám to vysvětlí.
3. apr 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ferinka aha, tak to mě nenapadlo, tak asi to je dobré, když ti potah neteče.
3. apr 2012 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ty máš taky požadavky, jezevčík, srna, liška. Tam máte nějakého myslivce nebo co?? :grinning: :grinning: Samé zvířátka.
3. apr 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :grinning: :grinning: :grinning: ne tenhle je pro malou holčičku a říkají jí lištička, ale fakt je, že se nenudím, co pořád s kitty :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. apr 2012 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci tak to jsem vedle jak ta jedle :grinning: :grinning:
3. apr 2012 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ferinka Lenze prave preto ti ta potahovka poriadne neprilne k torte. Torta musi byt cela potreta (najlepsie maslom + cukor, prip. odrezky) ako vrch, tak aj boky (korpus by nemal vykukat) a vtedy sa ti da potah krasne vyhladit.
3. apr 2012 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. apr 2012 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ak sa @pristela nenahneva napisem ti aj ja :wink: ja davam iba 40g cukru na 1 vajicko, nam chuti tento viac, nie je az taky sladky, ale ved vies, kolko ludi, tolko chuti :wink:
3. apr 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka kdy máte oslavu dvou ročků??Těším se na dortík. :wink:
3. apr 2012 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina sme teraz u babky na vychode, muz pride so svokrou v nedelu, tak na nedelu urobim nejaky malicky.
Ale vobec netusim aky, neviem sa dokopat k modelovaniu, strasne :confused: :confused:
nemate nejake pekne kvetinkove inspiracie pre dievcatka???
3. apr 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já si moc neukládám, spíš hledám až co potřebuju.
3. apr 2012 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina tak to hej ale ako mi to bude stat vo vzduchu ako podvozok? :fearful:

Baby ak mate nejake torty s kolotocom sem s nimi budem vam nesmierne vdacna aj vybozkavat vas pridem :grinning:
3. apr 2012 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 dáš mezi přední a zadní kola takový hranolek z kartonu.
3. apr 2012 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Luci a nechceš nastaviteľný ráfik?
3. apr 2012 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 http://www.tortyodmamy.sk/babiky-ine-torty-pre-dievcata/kolotoc-pre-chiarku
tato mayra ma viac takych tych kolotocovych pozri si :wink:
@vlada111 nasla som iba jeden a ten stoji cez 21 eur, v sikovnej mame mam 3 za 15.30eur
3. apr 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv jej dakujem za info, dost mi to ulahci robotu lebo kym sa vsetko vychladi korpus aj krem atd plus mala do toho a este nieco navarit, tak aspon toto nech uz mam hotove:slight_smile: ja nemam este take skusenosti aby to slo od ruky tak potrebujem vela casu na pripravu torty:slight_smile:
3. apr 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka veď to, ja keď robím ten šľahaný nad parou, teda ja ho robím v mikrovlnke, tak dávam tiež 40gcukru /1vajce a keď tam navyše ide ešte čokoláda... skúsim s tými 40g a uvidím, ďakujem kočky
3. apr 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkat1 tuším, že určitě 2 měsíce v ledničce vydrží.. já si taky dělám marcipán třeba dva dny předem :slight_smile:
3. apr 2012 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja som raz dala do mrazaku:slight_smile: tam ale neviem kolko vydri a potom som pouzila na tke mafinky pre manzela na valentina, len on sa dost rychlo susil a potom sa lamal
3. apr 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkat1 tak do mrazáku to bych asi nedala.. já si to zavírám po pixly, aby třeba nanačichl.. a mám ho v ledničce.. měla jsem asi nejdýl týden pak zpracuju.. ale myslím, že holky tu psaly, že 2-3 měsíce v ledničce vydrží, ale to přesně nevím to bych kecala
3. apr 2012 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv no on nenachytal ziadne pachy, mala som ho v takom pevnom mikrotenovom sacku z ktoreho som uplne vytlacila vzduch...no 2 mesiace stacia ak to vydrzi v chladnicke tolko:slight_smile: dakujem pekne za rady, velmi si mi pomohla:slight_smile:
3. apr 2012 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenocka23 prosim ta pozerala som tvoju dvojfarebnu srdieckovu tortku, to si najprv potiahla celu jednou farbou a potom este do polovice druhou? alebo to je polovica jedna farba a druha polovica druha farba? dakujem, chystam sa nieco podobne a teraz uvazujem ci by to bolo takto moc komplikovane:slight_smile:
3. apr 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok