• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

babulky , chcem spravit deckam na MDD takuto torticku..z coho su podla vas tie nohy, ze je to ohybne? :confused: netusim z coho to spravit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: :confused:
21. máj 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pipka podľa mňa je to obalený drôtik, ale netuším čím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. máj 2012 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no vet to to :sweat_smile: ale podla mna ak aj to je nejaka plasticka cokolada...co sa stane ak obalim len hmotou ten drotik :confused: :sweat_smile:

len ci nahodou neexistuju nejake ohybacie trubicky alebo nejake extra flexi slamky? :grinning:
21. máj 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ty jsi milá jako vždy, děkuji. Krém byl pribiňáčkový a jsem moc ráda, že jsem ho zkusila. Je to fakt mňamka, myslím, že to bude častá náplň mých dortů. A hlavně hrozně jednoduchý na výrobu. A to se mi ani nepodařilo vyšlehat šlehačku do tuha a stejně byl úplně v pohodě a i ty patra krásně držel. A na poschoďových dortech nic není, vždyť vidíš, že i takovému amatérovi, jako že já jsem, vydržel úplně bez problémů. Měla jsem pod každým patrem podložku a v každém patru cca šest brček a drželo to jako šlak a to byl fakt těžký cca 15 kg.
21. máj 2012 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, ked davam do torty vystuze, tak tie miesta, kde to zapichnem mam potom aj nejako zamaskovat?:slight_smile:
21. máj 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no já odpadám, čučím na to furt dokola - já bych tohle snad ani nedokázala říznout bejt oslavencem, taková dokonalost :slight_smile:
21. máj 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 jéééminenkoooo, ja si až ted uvedomila- nevykaaaaaaaaaaať !!!! ved ja také decko pätnásť ročné !! :grinning: :grinning: :grinning: ako všetky tu, že holky :sweat_smile: neviem či viem kresliť :sweat_smile: ale sem tam kreslím, len je pravda, že už som dlho solidne ceruzku nedržala :confused: až mi je to divné :confused: to bola moja vellká láska :grinning: teda ale ja tých lások mám :grinning: :grinning: :grinning: tu niesu torticky, ale su tam sladke detičky :grinning: teda aspon lusilkina / @Lusil2005 / malá natállka je sladulinkáááááá !!!! - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1428086579973.2057465.1167082231&type=3

@anibas tá poschodacka je neskutocne kraaaaaaaaaaaaasna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: aj ta ruzickova pod nou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a ta pod nou a ta aj ta... :grinning: :grinning: :grinning: si moje numero 1 !!!!!
21. máj 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@aduskatt já jsem nic nemaskovala. Vždyť na to dáš stejně další patro a nebude nic vidět, ne?
21. máj 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ale ked daju poschodie dole, bude torta derava:slight_smile:, ci to nevadi&,
21. máj 2012 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt jasne, že nevadí , aspon budu vidiet ze maju cosi vytahovat :grinning: tusin Danka @dm1 pisala ze obaluje slamky do potr.folie a necha kusok folie trcat aby sa im to lahko vytahovalo, super nááápad!!! len keby sa mi to chcelo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@florentina prosim , prosim ake rozmery si mala na tu 15kg torticku ?
21. máj 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@florentina dik
este ze vas tu mam baby:slight_smile:)
ja nebudem davat slamky, ale klasicke vystuze, ale s tou foliou je to suprovy napad._)
21. máj 2012 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha a ty máš kde chyby? Tie tenisky sú geniáááááálne, klobúk dolu kočka.
21. máj 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
můj dnešní :slight_smile: dělal se mi dobře.. za chviličku hotový a bavil mě :slight_smile:
21. máj 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@alenv krasna:slight_smile:)este prosim Ta definuj,. kolko je to ta chvilocka:slight_smile:
21. máj 2012 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt :grinning: tak i s potažením a obarvením marcipánu a tvarováním cca 3 hodky čistého času
21. máj 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas Sabi krása, si šikulka :wink:
21. máj 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt ale korpus byl pečený den předem:grinning:
21. máj 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt no jasně, bude děravá, ale aspoň se do toho nikdo nezakousne, když uvidí, kde to je :wink:

@pristela průměry pater 31, 24, 17. Každé patro bylo složeno takto: korpus, krém, ovoce, krém, vrstva z punčoviny (místo jednoho korpusu - všichni to na dortu mají nejraději, takže já cpu punčovinu všude), krém, korpus, krém, ovoce, krém, korpus a navrh ještě krém pod potahovku a nutno říct, že toho bylo taky potřeba na některých místech dost, abych nějak alespoň částečně vyhladila povrh a dostalo to tvar....no a nabylo to do takovýchto obřích rozměrů :grinning: ....
Jinak postupně dočítám a na ty tvoje dorty zírám s otevřenou pusou, těžko už napíšu nějaký superlativ, který tu přede mnou na tvé konto někdo nenapsal....prostě bomba, jsi šikulka.
21. máj 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv jsi teda tryskomyš, smekám :dizzy_face:
21. máj 2012 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky budu dělat taťkovi dort k 65. narozkám a ráda bych na něj nacpala křížovku, tužku, kafe, cigaretu, popelník a brýle. Hledala jsem nějaké inspirace a postupy. Nějaké dortíky jsem viděla, ale postupy žádné. Třeba ty brýle mi leží v hlavě, ale i ta křížovka....to se jen maluje jen tak z "voleje" na potah? Se bojím, že to v mém podání bude pěkná prasárna. A taky ten hrnek na kafe...asi zkusím burizonovou hmotu, se bojím, že z hmoty to bude velký kus a neuschne to.....no kdyby jste měly jakékoli postřehy či inspirace dortů a postupů....budu vděčná! Děkuji předem.
21. máj 2012 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ne to nejsem.. jen traktor už dělám po třetí:grinning: a nic tak nebylo složitého.. někdy dělám dort i přes 10 hodiny
21. máj 2012 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina kavovu salku som robila....schnutie aj s tanierikom asi deň:slight_smile:
21. máj 2012 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a jak jsi ji prosím dělala? Nějak nemám představu....jediné co mě napadá je nacpat hmotu do nějakého hrnku a nechat uschnout, ale si říkám, zda to pak půjde vyndat a zda to mám udělat duté. A nebo jsi dělala jen tak od oka?
21. máj 2012 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina presne naopak, nie nacpat do hrnceka, ale hrncek otocit hore dnom a hmotou obalit, ked stuhne, das dole:slight_smile:rovnako tanierik, daj ho hore nohami a obal ho potahovkou:slight_smile:
21. máj 2012 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina teda nie obal, ale proste vytvaruj potahovku na tanieriku z druhej strany, takze tanierik na tanierik:slight_smile:
21. máj 2012 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt no jasně, já jsem prostě talent na to dělat vše složitě, když to jde jednoduše :grinning: ....děkuji. Jo a ještě jeden dotaz, mazala jsi něčím ten hrnek pod tu potahovku? Nebo třeba neobalovala jsi do folie? Si prostě říkám, aby to šlo dolu....
22. máj 2012 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina nie, nasucho.ale ak chces, trochu oleja dat mozes...toto je vysledok:slight_smile:samozrejme uska som robila zvlast, najskor som si len pas potahovky dala na salky vytvrdnut, bez dna a vedla tanieriky....
22. máj 2012 o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
@aduskatt prima, děkuji....moc pěkné, doufám, že se mi také tak podaří. A ve vnitř je čokoláda?
22. máj 2012 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina ano:slight_smile:) biela cokolada, v tom kakao a trosku Nesci, aby to vonalo po kave.samozrejme spodok poharika som znutra utesnila potahovkou, aby ten krem nepretekal..on v chladnicke tak fajne stuhol, ze netiekol, ale dal sa lyzickou jest:slight_smile:
22. máj 2012 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt tak také vyzkouším, děkuji za zkušenosti. No bude to zase boj....ale už se těším.
Dobrou noc....
22. máj 2012 o 00:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina dobru aj tebe a vela uspechov teda:slight_smile:)
22. máj 2012 o 00:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok