• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. augusta 2017 
@irriss tak ta želva je úžasná, s dovolením si ji uložím do inspirací
27. máj 2012 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss Ahoj, a keby si potiahla spagetu, urcite ako spravna talianska rodinka mate doma spagety...tenke , hrube,tak by som obalila hrubsiu spagetu hmotou alebo dve tri tensie spagety...... ale predtymich obalit do potravinarskej folie, aby ti vlhkom nezmäkli. A na nozky by som pouzila skratene tie ohybne slamky tiez obalene hmotou. A splnis priania tvojich dcer..... :wink:
27. máj 2012 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978 :astonished: :astonished: :astonished: :astonished:
ahoooj :slight_smile: :wink:
tedaaaa..toje super napad...ja ji namocim do cerne barvy na potraviny a jak bude namocene, i se sama zahne..a pak ji dam ususit a zustane mi v dane poloze..super napad..

kdybych to vedela vcera, mohla jsem si nejakou cernou spaghettu nechat obarvenou od vecere - ze sepii:wink: :grinning:
27. máj 2012 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978
jeste mam obavy z te sklenene polokoule..
uz pecu..ale nevim, jestli se trefim do spravneho bodu upeceni korpusu:wink:
Pecu ve skle a v polokouli uplne poprve...a nevim, jestli se mi nespali...nebo naopak nezustane neupecena...
dala jsem to jen na 180..takze snad nespalim..a snad aspon kdyz ne upecu - ususim :sunglasses: :unamused:
27. máj 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss ale na tie tykadla hore , tie su tak ci tak rovne..by som ju predsa len obalila hmotou, lebo ten kusok co bude v torte ,ked zvlhne od plnky sa ti moze ohnut :wink:
27. máj 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss nie je tych 180 stupnou vela? Ja peciem peciem korpusy na 150- 160 stupnov, a kocky tu na MK pisali podobne......., ze by sa nemalo na vysokej teplote piect .... :confused:
27. máj 2012 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamina1978
snad jsem to jeste stihla..nebylo to uplne na 180...jesteze jsou deti, co si hraji s knoflikama..normalne na ne kricim a odhanim..ale ted jsem jim podekovala :grinning: :grinning: :grinning:
27. máj 2012 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss
@irriss prepáč, že vám vstupujem do diskusie ale nedá mi nepomôcť ti miesto drôtiku na tykadielka môžeš použiť špagetu zafarbenu čiernou gelovkou (to by v Taliansku nemal byť problem) :grinning:
27. máj 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@levandulka3

ted to prave resim... :slight_smile: diky..
ale jak rika
@mamina1978
aby ta jen obarvena spaghetta (cernou gelovku mam- ale byl sakra problem ji sehnat v obchode:frowning2: ) :wink: , aby se ta spaghetta neohnula..preci jen bude vlhka z testa..a navic, tady je desne vlhko..nekdy skoro 70 stupnu vlhkosti..vsechno mam plesnive rezave.. :angry: :angry: :angry:
27. máj 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle
jasne..vsak ja ji take "ukradla" :grinning: :grinning: :grinning:
27. máj 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss a co kdybys té berušce dala čepičku jako má ta želva? myslím, že dětem bude jedno, že jí tykadýkla nekoukají :slight_smile:
27. máj 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mates22
kdybych ja vedela, cojim bude jedno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
abych se pak nedozvedela podle zklamanych oci, ze chtely Berusku kvuli tykadlum.. :grinning: :grinning: :grinning:
ne, ted vazne..:slight_smile: uvidim..ted mam zamotanou hlavu z korpusu.. :confounded: nelibi se mi to :sunglasses:
27. máj 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irriss ja som použivala dokonca tenučké slížiky do polievky ofarbené na čierno robila som z nich Homerovi Simpsnovi vlasy a bolo to v pohode vôbec sa neohýbali, ale ako som teraz zistila tie špagety ti poradili už predomnou ja som nečítala diskusiu pred tým
27. máj 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, pridavam jednu moju:
27. máj 2012 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
Zdravim, holky muzu poprosit o nejaky vyzkouseny recept na marlenku??? Dekuji! :dizzy_face:
27. máj 2012 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak prvotina hotová,tak pomluvte a poraďte co příště vychytat
27. máj 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
holky, mám dotaz, jak děláte pribiňáčkový krém? Takto ? Pribináčkový krém: 400 ml mléka, vanilkový pudink, vanilkový cukr + cukr dle chuti-vše svařit. Vychladlé zašlehat do 1/2 kg tvarohu + 1 vanilkový pudink bez vaření dr Oetker Olé. Osladit dle chuti, případně zakápnout citronem. Piškot poklást broskvemi, navršit tvaroh, opět broskve a zalít čirým dortovým želé. Důkladně vychladit. K vaničkovému tvarohu bych doporučila přidat trochu želatiny, pokud je řídký.
Jde dát pod potahovku? Myslím, že asi ne, jedině pod ni natřít máslo s cukrem
27. máj 2012 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marecek4 je peknučká....
27. máj 2012 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 Nie tak, iba vyslahat slahackovu smotanu, pridat tvaroh, kyslu smotanu, cukor a creme ole.
27. máj 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha všetky sú krásne....tá anjeliková je podla mna krajšia teiž bez,ale tak ani tie srdiečka to velmi nešpatia...len je tam toho už trošku moc
27. máj 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa tak ton je podobný jako dělám, ale právě mě zaujalo, že jsem našla takovýto recept
27. máj 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nasa vcerajsia,druha torta v zivote :wink:
27. máj 2012 o 13:55  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
27. máj 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zase jsem olajkovala vaše krásný dílka, tady je fakt spolek šikovnic :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jinak prďola už je veselejší, už ho to tak nebolí, ale ručičkou moc nehýbe, bojí se, že ho to bude bolet a opřít se o ní taky nemůže, tak snad to už bude den ode dne lepší :unamused:

a tady jsou moje tenhle týden poslední dva a na příští víkend jich mám zase 7 a svatební postavičky bez dortu :wink:
27. máj 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@broucek2 /ribinackovy robim inak.vyslahanu slahacku zmiesam s tvarohom, cukrom a kyslou smotanou, potom zaslaham Creme Ole
27. máj 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dobry postreh, ja tiez ked peciem na 160, tak sopka nevyrastie tak velmi, ako ked vypalim rure 180:slight_smile:
27. máj 2012 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
zienky moje, nejake napady aku torticku (ozdobit) pre pubertiaka? k 17 ja vobec netusim... momentalne sa zaujma hlavne o skolu a frajerku, tak neviem :slight_smile:
27. máj 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@macicka84 já dělala tento http://www.toprecepty.cz/recept/10348-medovnik-od-sebeny/, byl vynikající :dizzy_face: jen bych dala o dost mín rumu, tak jednoho panáka možná i mín, byl dost rumovej, jinak skvělej :wink: A dobře se válel, měla jsem z toho strach, jak dělám medový řezy na vánoce, tak mi to nejde vyválet a ani moc spojit dohromady a toto těsto bylo super.
27. máj 2012 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss no tak dej brčko nebo pokud chceš ty tykadla rovné, tak natři špejli černou barvou. :wink:
27. máj 2012 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irriss tak už jdu s křížkem po funuse, dočítám až teď, ta špageta taky může být super. :wink:
27. máj 2012 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok