• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@aduskatt môžem ešte aj ja? :slight_smile: a tých 10 eur je bez ohľadu na to ako je zložitá? že napr milión figúriek, alebo piplačky za 10 a tiež aj nejaká jednoduchá s kvetom za 10? Ďakujem moc, lebo tiež neviem koľko si vypýtať :slight_smile: a ešte keď máš napr 3300, zaokrúhliš to na 3kg, teda 30 eur, alebo to rozrátaš presne? :slight_smile:
25. aug 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1985 no radšej na kúsku, neviem aké máš tie farby
25. aug 2012 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g 10 eur za kg, ak je jednoducha a obvykle ak robim figurky, tak jedna je v cene, dalsie su navyse.....ale vacsinou je to tak, ze podla poziadaviek viem odhadnut, aka bude hmotnost, tak poviem dopredu, ze cca toko a tolko plus minus 5 eur:slight_smile:)............nerozratavam presne...................ja viem, ze ked som si stanovila 10 a ziadana bude mat tri, tak zakaznikovi nepoviem, ze beriem 10 za kg, ale ze jeho torta bude 30 eur, plus minus:slight_smile:))samozrejme, ze ak robim piplavu a tazku, zohladnim to.............80 nabojnic pilnickovat a farbit som si nechala zaplatit mimo tych 10 eur, ale upozornila som, ze to bude piplava praca za priplatok
25. aug 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt Ďakujem, lebo fakt netuším koľko si vypýtať :slight_smile: a tvojim odborným okom, tá moja posledná (s tomom a jerrym), to bola náročnejšia, či za 10/kg? :slight_smile: mala cez 3kg
25. aug 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás, ja viem že to tu bolo milión krát, ale ešte skúsim aj ja :slight_smile: s akou hmotou robíte kvietky a poťahujete? Ja som teraz cez leto používala PDT špeciál na poťah + WI na kvietky.. Ako s poťahom som spokojná, hoci je tuhá a strašne zle sa krája, ale dobre sa mi s ňou poťahuje a chutí dobre, ale som sklamaná z WI.. taká... čo ja viem, myslela som že bude úúúplne wow, ale nie je to veľká výhra... a idem si objednávať kýblik hmoty a neviem akú.. Ďakujem :wink:
25. aug 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ja by som za nu pytala, ak mala cez tri kila tak 35-37 eur,
25. aug 2012 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g kvietky Smartflex Flower, potah Smartfelx Velvet alebo MMF :slight_smile:
25. aug 2012 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt jeeej no ďakujem, tak to si ma potešila :slight_smile: ja som vypýtala 28... :sweat_smile: a dostala som 30 :grinning: tringelt :slight_smile:)
25. aug 2012 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Ďakujem :wink: hmm keď mne sa nechce tá mmf robiť.. totiž pri malom som rada, že stíham tak ako stíham, hoci by som ju rada vyskúšala, ani neviem ako chutí :slight_smile: a ten smartflex flower schne rýchlo? lepšia než WI?
25. aug 2012 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g no, ak ta suma bola k spokojnosti oboch stran, tak je to OK. :slight_smile:
25. aug 2012 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g Smertflex je uplne ze naj:slight_smile:)) ja som robila potah PDT special a som rada, ze som ju minula, nevratim sa k nej.mne vadi, ze je na torte tvrda
25. aug 2012 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt aaaa, tak to sú takí veľmi vzdialení príbuzní, lebo inak som to aj tak nejak na tých 35 tipovala :slight_smile: no veď to aj mne vadí, strašne zle sa krája :-/ ale všetkým zatiaľ najviac chutila, že nie je moc sladká, že je taká fajn.. a tá smartflex, netopí sa? a chuťovo je aká? nechcem si len kg objednávať, rada by som už celý kýbel, len nerada by som objednala zle :frowning2:
25. aug 2012 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g smartflex ma viac prichuti, mne najviac chuti vanilkova a mandlova:slight_smile:
25. aug 2012 o 23:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a prosím ťa odkiaľ si? :grinning: by som prišla na degustáciu, zjedené zaplatím :grinning: :grinning:
25. aug 2012 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g mam to v pase:slight_smile:)) TT :grinning: :grinning: :grinning:
25. aug 2012 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt jááááj noo, to vieš, neskorá nočná hodina :grinning: :grinning: eeeeej, žeby som drahého otravovala, že pôjdeme do TT nakupovať? :grinning: a máš obe "naskladnené"? :grinning: ale nie, teraz vážne - sú o moc sladšie než PDT špeciál? lebo nechcem moc sladkú, tie nikto nemá rád :-/
25. aug 2012 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g nemam obe naskladnene:slight_smile:)mam vanilkovu a MMF . Mozno nejake zvysky mandlovej by som nasla:slight_smile: Porovnat ich neviem, PDT specku si nepamatam:slight_smile:............ja si inak obcas aj miesam smartflex s trosickou MMF, ktoru si robim sama a tu si urobim kyslejsiu a vysledok je potom fajn:slight_smile:
25. aug 2012 o 23:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt a nemohlo ti to zostať na pondelok? :grinning:
25. aug 2012 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 jaaaaj, ked moji chlapi maju mlsnu hubu:slight_smile:)))
25. aug 2012 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g - ja s WI poťahujem. Na poťahovanie je skvelá podľa mňa, výborne sa farbí a nám aj chutí :sweat_smile: . Na modelovanie používam Smarflex velvet, som spokojná :wink:
25. aug 2012 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt a takže sa ti zdajú moc sladké? či? ej, už mám zase moc otravných otázok, asi napíšem do kamky, či by nemohli poslať nejaký koštovný balíček :grinning: štipku každej :grinning:
25. aug 2012 o 23:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 Ďakujem :wink: to áno, farbí sa fakt super, až moc ľahko chytajú tie farby na ňu :slight_smile:) a tú smartflex akú príchuť? neviem aká nie je moc sladká, a umelá :-/
26. aug 2012 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ak možem ,tak tá vanilková je chuťovo veľmi dobrá,taká klasika,ale mne príde viac sladká ako napr. s príchuťou pomaranč.....tá je pre mňa teraz naj :slight_smile: ,krásne vonia a je jemne kyselkavá :slight_smile:

@veccernici dnes som skúšala mliečny marcipán podľa tvojho receptu,to je fajnová hmota,mňam.............ale trošku je to lepkavé,to také má byť?a čím sa prosím ťa podsýpa,ak to vaľkáš?
vďaka.... :slight_smile:
26. aug 2012 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g mne vyhovuju take ake su aj ludom chutia:slight_smile: nemiesam ich zakazdym, ale ked viem, ze kamoska ma rada kysle, citronove, tak jej primiesam:slight_smile:.........aj mamina ma rada kysle.........fakt ako kedy.....samasebesi papam origos take ake je
26. aug 2012 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g - ja objednávam stále dookola čerešňovú príchuť :grinning: , mňam :sweat_smile: . Ale chvália baby aj pomarančovú, tú som ešte nemala, ale plánujem vyskúšať aj tú :wink: . Ja som so smarflexom raz aj poťahovala, poťahovalo sa s ním tiež dobre, zdal sa mi trošku tuhší, oproti WI, ale nejak zvlášť to nevadilo :wink: . Teraz na leto je podľa mňa asi aj ideálny na poťahovanie :wink:
26. aug 2012 o 00:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 ďakujem moc, no neviem, asi si teda na skúšku len kg objednám, že ako bude chutiť a podľa toho :slight_smile:
26. aug 2012 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g zober čerešňu :wink:
26. aug 2012 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g werus ja mam teraz doma smartflex velvet citron a vsetci to strasne chvalia..kyselkava, vonava..dokonca ju jedla aj moja babka s cukrovkou, ze je super kyselkava pre nu a to marcipan nelubi :slight_smile:
26. aug 2012 o 01:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g ja používam iba smartflex velvet na poťahovanie, kvietky aj figúrky......mala som vanilkové kýbliky....teraz som prešla na pomarančový...... :wink:
26. aug 2012 o 09:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita je to je krásne...ako vyšívané
26. aug 2012 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok