Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
brumka
12. sep 2012
ahojte, potrebujem poradit, kupila som si smartflex velvet, ako sa skladuje po otvoreni? a je vhodna do chladnicky
pipka
12. sep 2012
@brumka do chladnicky netreba...len dobre zabalit a zatocit do igelitu aby sa k nemu nedostal vzduch a neoschol 😉
ja mam v spajzi stale, a dobre zabaleny a vo vedre zatvoreny 😉
brumka
12. sep 2012
@pipka dakujem, idem s nou robit prvy krat tak si niesom ista, ale normalne po potiahnuti do chladnicky klasika, po potiahnuti nebude hmota moc tvrda ze? a ked chcem robit postavicky tie ako abystvrdli? lebo robila som z k2 a tie sami za chvilku roztopili a zlomili
pipka
12. sep 2012
@brumka K2 na postavicky urcite nie...ta je moc makka :-|
na postavicky velvet alebo flower smartflex 😉 ked potiahnes tortu, tak sup do chladnicky, ona stuhne ale nebude to tvrde, ze by sa to nedalo krajat, to sa neboj 😉
a postavicky si urob den dopredu, daj do chladnicky stuhnut, budu krasne drzat tvar, a urcite sa nerozpadnu 😉
aspon mne sa v zivote este nerozpadli 😉
brumka
12. sep 2012
@pipka dakujem pekne lebo zacinala som s k2 ato bola fuska s nou, idem piect krstnatu tak nech maju radost 🙂
pipka
12. sep 2012
@brumka aj ja som zacinala s K2 kedysi..ale so smartflexom sa neda porovnat...to je nebe a dudy, uvidis x-) x-) x-)
brumka
12. sep 2012
@pipka fuha tak to sa potom tesim, lebo uz sa mi neche hresit ked nieco robim x hodin a za 15 min sa mi to roztopi, to by som vrazdila 🙂
makinka2
12. sep 2012
@dm1
@ajka82 holky díky 🙂 bohužel jsme musela vzít script http://cukrarske-pomucky.cz/vypichovac-velkych-... , grovy neměli, samo jsem to nechala na poslední chvíli 😞
zuzuz1
12. sep 2012
ahojte mamicky cukrarocky... mohli by ste mi dat inspiraciu? mam zadanie ze 40 kopcekov (k 40-tke kamosky) aby jeden kopcek bol asi na 2 porcie... okrem stonozky nejaky napad ako to ponat? do kazdeho kopceka chcu zapichnut jednu foto... dakujemmmmm 🙂
vlada111
12. sep 2012
@lokalistin no paráda, tak si si to vyskúšala aké je byť superženou 😃 Ešte nám prezraď recept na tie londýnske rezy 😉
marci2305
12. sep 2012
Ahojte baby 😉 Dostala som obj. na túto tortu. Má byť punčová a bez toho panáčika na vrchu. Koľko by ste pýtali za ňu? Ja vôbec nemám predstavu. Každý chce vedieť cenu hneď dopredu a ja si nechcem pýtať veľa ale ani málo..Ako to robíte vy? Ďakujem vopred za všetky rady.. :-| 😉
marci2305
12. sep 2012
Zabudla som tortu.. :-p
jakelina
12. sep 2012
@marci2305 podle váhy, holky berou 10 euro za kilo
marci2305
12. sep 2012
@zuzuz1 Ja som niekde videla mini tortičky guľaté a každá mala iný kvietok na vrchu a boli stužkami naspodku ozdobené..Keby sa ti chcelo prplať s tým, mohli by byť pekné... 😉
marci2305
12. sep 2012
@jakelina Ale ako, keď som takú ešte punčovú nerobila a neviem to odhadnúť....?
marci2305
12. sep 2012
@zuzuz1 Takéto niečo...... 😉
jakelina
12. sep 2012
@marci2305 to neporadím, já už podle formy, ve které peču přibližnou váhu vím a punčové jsem taky nedělala, tak nevím kolik váží. :-p
marci2305
12. sep 2012
@jakelina No veď to...Punčová bude dosť ťažká, keď bude taká napitá :-p A ešte k tomu 2 poschodia :-|
cistko
12. sep 2012
ahojte, mozno mate vacsi prehlad ako mam ja🙂 v piatok v noci som len tak surfovala a objavila som tu mamicku ktora pecie torticky a boli od krasy, jedna krajsia ako druha - viem vela vas tu je, ktore peciete a nadherne torty ale zabudla som si jej fotoblog ulozit a teraz by sa mi zisla inspiracia tak mozno mate niektore prehlad 😃 😃 😃 😃 mala torticky zdobene marcipanom aj malovane, napriklad kvietky marcipanove a listky malovane?🙂
marci2305
12. sep 2012
@zuzuz1 Alebo takéto?!
marci2305
12. sep 2012
@cistko Takých je tu veľa.. 😃 😃 😃 Všetky pečú a poťahujú marcipánom aj maľujú a používajú rôzne techniky..Skús hľadať podľa kraja alebo mesta. :-| 😉
mates22
12. sep 2012
@cistko to je jako hledat jehlu v kupce sena 😞...........krásné s kytičkama a domalovanýma lístkama dělá třeba lamps, co mě teď tak napadá jako první, ale i spousta ostatních holek 🙂
cistko
12. sep 2012
netusim ani kraj ani mesto, bolo neskoro v noci, kochala som sa pohladom na jej diela ale neulozila som si to, a mala naozaj nadhernu pracu :-N najviac ma uputali prave tie torticky ktore boli kombinovane aj marcipanovymi kvietockami aj domalovanymi listkami...a chcela som to dnes vyuzit ako inspiraciu, tak teda poradte kto ma nieco take este v albume? dakujem vam krasne x-)
cistko
12. sep 2012
@mates22 lamps nema fotoblog ci len jaho nevidim?
dadka212
12. sep 2012
@cistko mňa napadla len @lamps
dadka212
12. sep 2012
@cistko asi jej zmazali album, alebo ho sama vymazala.....
dadka212
12. sep 2012
@marci2305 mne punčová váži cca rovnako ako torta klasicky plnená....
mates22
12. sep 2012

@cistko ale tak jestli víš aspoň trochu čas, tak si hupni ve vyhledávači do historie a tu stránku najdeš 🙂
marci2305
12. sep 2012
@dadka212 A na koľko by si odhadla váhu torty?
dadka212
12. sep 2012
@marci2305 no podla priemeru korpusu