• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
ahojte, potrebujem poradit, kupila som si smartflex velvet, ako sa skladuje po otvoreni? a je vhodna do chladnicky
12. sep 2012 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka do chladnicky netreba...len dobre zabalit a zatocit do igelitu aby sa k nemu nedostal vzduch a neoschol :wink:
ja mam v spajzi stale, a dobre zabaleny a vo vedre zatvoreny :wink:
12. sep 2012 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka dakujem, idem s nou robit prvy krat tak si niesom ista, ale normalne po potiahnuti do chladnicky klasika, po potiahnuti nebude hmota moc tvrda ze? a ked chcem robit postavicky tie ako abystvrdli? lebo robila som z k2 a tie sami za chvilku roztopili a zlomili
12. sep 2012 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brumka K2 na postavicky urcite nie...ta je moc makka :unamused:
na postavicky velvet alebo flower smartflex :wink: ked potiahnes tortu, tak sup do chladnicky, ona stuhne ale nebude to tvrde, ze by sa to nedalo krajat, to sa neboj :wink:
a postavicky si urob den dopredu, daj do chladnicky stuhnut, budu krasne drzat tvar, a urcite sa nerozpadnu :wink:
aspon mne sa v zivote este nerozpadli :wink:
12. sep 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka dakujem pekne lebo zacinala som s k2 ato bola fuska s nou, idem piect krstnatu tak nech maju radost :slight_smile:
12. sep 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@brumka aj ja som zacinala s K2 kedysi..ale so smartflexom sa neda porovnat...to je nebe a dudy, uvidis :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. sep 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pipka fuha tak to sa potom tesim, lebo uz sa mi neche hresit ked nieco robim x hodin a za 15 min sa mi to roztopi, to by som vrazdila :slight_smile:
12. sep 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1
@ajka82 holky díky :slight_smile: bohužel jsme musela vzít script http://cukrarske-pomucky.cz/vypichovac-velkych-pismen-script-upper-pruzinove-1000/?inbasket , grovy neměli, samo jsem to nechala na poslední chvíli :frowning2:
12. sep 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamicky cukrarocky... mohli by ste mi dat inspiraciu? mam zadanie ze 40 kopcekov (k 40-tke kamosky) aby jeden kopcek bol asi na 2 porcie... okrem stonozky nejaky napad ako to ponat? do kazdeho kopceka chcu zapichnut jednu foto... dakujemmmmm :slight_smile:
12. sep 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin no paráda, tak si si to vyskúšala aké je byť superženou :grinning: Ešte nám prezraď recept na tie londýnske rezy :wink:
12. sep 2012 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby :wink: Dostala som obj. na túto tortu. Má byť punčová a bez toho panáčika na vrchu. Koľko by ste pýtali za ňu? Ja vôbec nemám predstavu. Každý chce vedieť cenu hneď dopredu a ja si nechcem pýtať veľa ale ani málo..Ako to robíte vy? Ďakujem vopred za všetky rady.. :unamused: :wink:
12. sep 2012 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zabudla som tortu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. sep 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
@marci2305 podle váhy, holky berou 10 euro za kilo
12. sep 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuz1 Ja som niekde videla mini tortičky guľaté a každá mala iný kvietok na vrchu a boli stužkami naspodku ozdobené..Keby sa ti chcelo prplať s tým, mohli by byť pekné... :wink:
12. sep 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ale ako, keď som takú ešte punčovú nerobila a neviem to odhadnúť....?
12. sep 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuz1 Takéto niečo...... :wink:
12. sep 2012 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@marci2305 to neporadím, já už podle formy, ve které peču přibližnou váhu vím a punčové jsem taky nedělala, tak nevím kolik váží. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. sep 2012 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina No veď to...Punčová bude dosť ťažká, keď bude taká napitá :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ešte k tomu 2 poschodia :unamused:
12. sep 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozno mate vacsi prehlad ako mam ja:slight_smile: v piatok v noci som len tak surfovala a objavila som tu mamicku ktora pecie torticky a boli od krasy, jedna krajsia ako druha - viem vela vas tu je, ktore peciete a nadherne torty ale zabudla som si jej fotoblog ulozit a teraz by sa mi zisla inspiracia tak mozno mate niektore prehlad :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mala torticky zdobene marcipanom aj malovane, napriklad kvietky marcipanove a listky malovane?:slight_smile:
12. sep 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuz1 Alebo takéto?!
12. sep 2012 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@cistko Takých je tu veľa.. :grinning: :grinning: :grinning: Všetky pečú a poťahujú marcipánom aj maľujú a používajú rôzne techniky..Skús hľadať podľa kraja alebo mesta. :unamused: :wink:
12. sep 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cistko to je jako hledat jehlu v kupce sena :frowning2:...........krásné s kytičkama a domalovanýma lístkama dělá třeba lamps, co mě teď tak napadá jako první, ale i spousta ostatních holek :slight_smile:
12. sep 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
netusim ani kraj ani mesto, bolo neskoro v noci, kochala som sa pohladom na jej diela ale neulozila som si to, a mala naozaj nadhernu pracu :sweat_smile: najviac ma uputali prave tie torticky ktore boli kombinovane aj marcipanovymi kvietockami aj domalovanymi listkami...a chcela som to dnes vyuzit ako inspiraciu, tak teda poradte kto ma nieco take este v albume? dakujem vam krasne :dizzy_face:
12. sep 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mates22 lamps nema fotoblog ci len jaho nevidim?
12. sep 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cistko mňa napadla len @lamps
12. sep 2012 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cistko asi jej zmazali album, alebo ho sama vymazala.....
12. sep 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 mne punčová váži cca rovnako ako torta klasicky plnená....
12. sep 2012 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)

@cistko ale tak jestli víš aspoň trochu čas, tak si hupni ve vyhledávači do historie a tu stránku najdeš :slight_smile:
12. sep 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 A na koľko by si odhadla váhu torty?
12. sep 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 no podla priemeru korpusu
12. sep 2012 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok