Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
22. sep 2012

@alenv úžasnáááááááááááááááááááá, wow!

adrika202
22. sep 2012

@lifinka dakujem 🙂 vyválim ti povlečení z pasty damy ?? 🙂 🙂 🙂 xixi

lawli
22. sep 2012

moja dnešná... 🙂

janulkamartinko
22. sep 2012

Ahojte šikulky
Tak aj ja po dlhom čase pridavam svoje pokusy :D a idem sa kochať tymi vašimi 🙂

lawli
22. sep 2012

@mimcak ja sa tým neporiadkom netrápim....šak to potom upracem a zase sa vytešujem z upratanej kuchyne 😀 😀 😀

lucula73
22. sep 2012

@salonka1981 krásne sú všetky tortičky,aj ja som si ich s dovolením poukladala 😉

mizulienka
22. sep 2012

tak moje vikendove, este 2 ma cakaju 😉 idem popozerat vase vytvory 😉

evvina
22. sep 2012

dnešní na rozlučku z kolegyní. Jsem laborantka na mikrobiologii, tak vše potřebné, klička,mikroby zkumavky 😀

teodorie
22. sep 2012

@lawli jsem si všimla, že máme stejně staré děti, jen já mám starší dceru a mladšího kluka 🙂 Musím tě obdivovat, co s nima za zády zvládneš 😀 Vím to z vlastní zkušenosti, jaký je to mazec 😅

lucula73
22. sep 2012

@evvina jejj,to je krvný agar? 😀 😀 😀 ..ale super si to vymyslela......... 😉

lucula73
22. sep 2012

@mizulienka krásne tortičky,aj tú mažoretková-futbalová 🙂

katrin21
22. sep 2012

@dadka212 dakujem za tipy na recepty, torta sa vydarila a tu je vysledok. Čokokorpus je vyborny a šťavnaty 🙂
Aj pribinacikova plnka chutila, hlavne mojej polovicke,aj ked mne osobne viac predsalen chutia maslove plnky, alebo nad parou slahane plnky..ale inak fakt dobra... vazila 4,6 kg.. KOlko by asi taka tažka torta stala , keby som ju robila pre niekoho? Uz sa ma totiž nejaky ludia pytali na tortu, zatial som nikomu nepiekla, bojim sa nezdaru...ale neviem ani, kolko by som si pytala..... na vrchu je Velvet smartflex 🙂 aj ružičky 🙂

katrin21
22. sep 2012

@salonka1981 salonka, milion chyb??? vsetky su uzasne !!!!!!!!!

livia76
22. sep 2012

Neterke k 8. narodkám

marci2305
22. sep 2012

Moja dnešná...:Opäť 5 kíl 😝 Vrch je tiramisu!

sisix
22. sep 2012

@marci2305 ta je boží, jak dělás tiramisu?

evvina
22. sep 2012

@lucula73 jojo má to být krevní agar, ale je to jahodové žele. Musím se modlit aby mi to nerozpustilo ten marcipán.

lokalistin
22. sep 2012

@salonka1981 ved su krasne

sisix
22. sep 2012

@evvina tak me zele behem 1,5 dne kytky rozpustil

dajna11
22. sep 2012

@evvina skvelá je.mne je to blízke,som tiež od fachu 😀

marci2305
22. sep 2012

@sisix Ďakujem.. 😉 Upečiem si svetlý korpus, ktorý rozrežem na polovicu. Na spodok dám jednu časť, ktorú pokropím uvarenou kávou zmiešanú s amaretom /ja som dala bayles a trošku rumu/. A potom navrstvím plnku: žĺtka zmiešam s práškovým cukrom do penista a nakoniec ručne vmiešam mascarpone. Striedavo dávam plnku, ukladám dlhé piškóty pokropené kávou s amaretom, dokým sa mi neminie plnka. Nakoniec uložím druhý plát a celé zachladím. Potom iba natriem krémom pod poťah a je hotovo.. 😝 🙂

sisix
22. sep 2012

@marci2305 super,diky

katrin21
22. sep 2012

@marci2305 krasna je, ale fakt len 5kil na dve poschodia ? ako potom ta moja moze mat 4,6 a ma jedno poschodie len...zeby to tiramisu to urobilo? ze je to lahsie? zaujimave

lawli
22. sep 2012

@teodorie jeej ozaj sú rovnako staré ,teda aspoň koník to tak píše...kedy presne sa narodil malý ? Inak vďaka za pochvalu snažím sa a teda niekedy je to ťažké ,ale čo už keď som sa na to dala 😵

lucula73
22. sep 2012

kočky prosím vás,nemáte niektorá uložené nejjaké pekné obrázky torty autíčko??pre dvojročného chlapčeka,ale nie mcquenna,lebo len skoro také mi furt nájde.......
ďakujem....

@dajna11 aj ty robíš v labáku? 😀

lucula73
22. sep 2012

@marci2305 ty sa nebojíš tie žltka do kremu dať?ja to tiež tak robievam,ale bez tých vajec..........

csikike
22. sep 2012

baby, dakujem za radu, ten kukuricny skrob mi zachranil tortu, normalne sa dal ten marcipan vyvalkat na tenko a preniest na tortu, krpata uz stihla pootrahvat lupene z kvetov, takze je uz nefotogenicka 😀, ale aspon som sa poucila
inac klobuk dole pred vasimi dielami 😉

katrin21
22. sep 2012

@lucula73 ja ked taku plnku robim, tak zltka s cukrom tam slaham nad parou 🙂 tym padom su tepelne sprcovane, aj tuhsie vyslahane a je to vyborneeeee 🙂 odporucam 🙂

miskam1
22. sep 2012

Ahojte maminky,ak by som mohla otázku. Idem prvýkrát v živote piecť tortu a chcela by som robiť poťahovanú, pre drobca k prvým narodeninám. Zatiaľ viem jedine to, ako si spravím doma fondán z penových cukríkov. čo by ste mi poradili, keď už ho budem poťahovať na tortu čo a ako mám spraviť, príp. čoho sa vyvarovať, prípradne, čo všetko doma potrebujem mať aby som to mohla spraviť poriadne? Najlepšie by bolo video s postupom ako pre debilov:D Vopred Ďakujem za odpoveď🙂

aduskatt
22. sep 2012

@miskam1 ahoj, tak skus trebars stryko google, tam mas videopostupov tisice🙂 lepsie vidiet ako stokrat opisat🙂