• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

baby inac na margo toho ako som sa pytala, ze kolkokrat plnit ten crepnik...tak somho naplnila 3x a uz teraz po naplneni ma okolo 4kg, este potiahnut a ozdobit...chceli 3kg tortu :confused: :confused: :confused: som to riadne prehnala, uplne stacilo 2x plnit, no nabuduce budem vediet. :grinning: :grinning: :angry: :angry:
27. sep 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka sme Ti hovorili :grinning: :grinning: :grinning: no co, tak si im dopriala..............ci ste sa dohodli na pevnej sume a budes stratova? :rolling_eyes:
27. sep 2012 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt ja som dala ten mensi rozmer ako ste vraveli, len sa mi zdalo, ze bez dalsieho poschodia by bola nizke a teraz to je dost vysoke...je to pre kamosku, tak jej doprajem :wink: caka teraz babo, tak nech si dozici :wink: :wink:
27. sep 2012 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
27. sep 2012 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina tak jsem si hmotu z bonbonů rozmyslela. Chci, aby to i chutnalo (prostě falešný marcipán). Našla jsem toto. Holky to chválí. Je to krásně popsaný co a jak, takže pro začátečnici super recept. Dnes ji chci zkusit.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4 tak snad se zadaří... :sweat_smile:
27. sep 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer ked mas vela parizskeho kremu nechas zvysok volne stat na linke a zavolas deti :grinning: :grinning: :grinning: ( alebo muza), ja som takto dorazila s dcerou krem a nechcem parisku tortu vidiet aspon 2 tyzdne :slight_smile:
27. sep 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
este poprosim info "profesionalky": aky je rozdiel medzi tymi kupovanymi hmotami, robit si nebudem, nemam kedy, naposledy mi pani v obchode dala "smartflex velvet , lebo som povedala ze idem robit kvietky, to ma nejake "specialne" vlastnosti?
Dakujem
27. sep 2012 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky sikovne... nemate skusenosti s "makou" MMF??? bo ja robim asi tak ze roztopim bombony, hodim tam 3kocky bielej coko, trochu aromy a citr. stavy a potom praskoveho cukru co to da... no hmota je velmi velmi tuha azle sa s nou pracuje...preto by som bola rada keby ste mi napisali ako robite vy potahovky a ci su tiez take tuhe... bo s porovnanim so smartflexom je to 100 a 1...dakuejm za rady
27. sep 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eeffka na kvietky je smartflex Floral, Velvet je trosku maksia, na potahovanie, neschne tak rychlo ako floral, obe su velmi kvalitne a fajn sa s nimi pracuje
27. sep 2012 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuz1 ja nedavam coko.davam trosku cery, vody, kys citronovu a potom spracovavam s cukrom...............a mam ju omnoho maksiu ako Smarflex......
27. sep 2012 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem a keby som isla robit postavicky tak mam brat z ktorej ci je to vlastne jedno? uschnu obe? len na take to "domace pečenie" :grinning:
27. sep 2012 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer jaaaaaaaaaaj moja tak Červený traktúrek?? žeby? jaj baby neviem mladý mi zahlásil že Tomáša chce :grinning: ja potom že auto asi to nakoniec urobím podľa svojho :slight_smile:

mne začína perný víkend zase a to si poviem Jana Jana uber lebo nevládzeš :stuck_out_tongue_closed_eyes: idem na žirafu č. 2,šiltovku č. 3, jedny rolexky a nejakú Mišiakovi :grinning:
27. sep 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte, baby co sa lepsie potahuje? marchmallow, alebo fondan?
27. sep 2012 o 10:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 ahoj Vladi, ked si mi robila pre malu tu sovu, mozes mi pls dat recept na korpus? bol najlepsi aky som jedla
27. sep 2012 o 10:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eeffka uschnu:slight_smile:
27. sep 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka vieš ako sa hovorí: múdry sa učí na cudzích chybách a ..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. sep 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pingu1 ak to chceš vyskúšať, u mňa určite Smartflex Velvet. Keď bude treba, cinkni mi a môžeme konzultovať po telefóne :slight_smile: Ak ste ešte doma, môžem dobehnúť na pomoc pri poťahovaní :slight_smile:
27. sep 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt nemyslíš smartflex flower??? :wink:
27. sep 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj holky, znova bych potřebovala ty odkazy na postup na vytvoření Bleska jako figurky na dort.. a kdyby byl i Burák, nezlobila bych se..:slight_smile: Moc děkuju!!!!
27. sep 2012 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ale jasne:slight_smile:)) diky.to je tak, ked ropbim tri veci naraz.soryyyyyySmartflex Flower:slight_smile:)
27. sep 2012 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
27. sep 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak sa mi nic nechce dnes................ale som sa prinutila.listky na dratiku sa uz susia, salocka a tanierik takisto.........tak premyslam, ked ma uz chytil ten pracovny zapal, ze si ofarbim hmotu a urobim rovno aj ruzu............
27. sep 2012 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina a prave som prisla na to, preco ma to napadlo, som vcera kupovala AjaxFloral, hehe
27. sep 2012 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 jeeej faaakt? no neviem, co je smartfex hihi. a mohla by som to urobit tak, ze upeciem a naplnim a ty potiahnes? mas doma tie ingrediencie? by som chcela trosku okukat, ze ako sa to robi aj tie gelovky a take tie veci kolem toho..
27. sep 2012 o 11:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 vladi a to kupujes kde? da sa to v tt zohnat?
27. sep 2012 o 11:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. sep 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas hehe no asi tak :wink:
27. sep 2012 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 neviem, či ti už niekto odpovedal, swapík je darček, ktorý si navzájom vymieňajú osôbky, ktoré sú na nejakom tvorivom stretku :sweat_smile:

a pridávam môj nepodarok, túto tortu som robila s takou nechuťou ako ešte žiadnu tortu :frowning2:, vôbec s ňou nie som spokojná, ale kašlem už na to dúfam, že im bude aspoň chutiť
27. sep 2012 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
Babyyyyy, ja som zaspalaaaa. Dala som budika na 6:30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , aby som stihla tortu na poobedie a zobudila som sa az s drobcami o 9:20 !!!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Potebujem prosiiiiiim pomoooooooooc ................... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Ked som teraz naplnila tortu s pribinacikovou a mrazenymi malinami, mozem ju za 3 hodky obliect , bude uz dost stuhnuta????????????????????????????
:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
27. sep 2012 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 samozrejme bude, mne teraz ako nie je také horko torta stuhne s maslom okolo za takú pol hodinu :wink:
27. sep 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok