Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
29. sep 2012

@simasa robíš mi depky mojaaaaaaaaaa 😀 šialené kvety šialená krabica šialený stencils = ŠIALENÁÁÁ !!! krásna 🙂

pristela
29. sep 2012

😀 Maly za mnou včuleky došiel, že: Mami , keď chceš mať viac peniažkov prečo nepredávaš pribináčik ? / to tá plnka tvarohova pribinackova do torticiek/ 😀 😀 😀 😀

ajka82
29. sep 2012

cafte, pridavam tento vikend len jednu...jednu som nevzala na nedelu a jednu na dnes este zrusila a som celkom rada, aj ked mi bolo luto to oznamit, ale vazne nevladzem, vsetko ma boli a mam pocit ze aj horucka sa mi z utorka vratila naspat 😔 fotene na zemi narychlo bo u nas vsetko po kuchynskej linke roztahane, som nevladala spratat 🤐 😅 ale myslim, ze na tie vytvory tento vikend sa nesplham...

ikula2
29. sep 2012

@pristela robim tak ako vzdy pod potah maslo, teda plnku co zostala a tu cera hmotu som mala riadne tuhu, ona bola uplne krasna na torte aj 2 hodiny a potom zrazu to zacalo, robila som ju z tuhej cery a potom som dala aj do mikrovlnky, lebo sa mi to nedalo dobre vymiesat, stale tam boli mini hrudky, skusala som si to aj tyzden predtym a tiez v pohode
@dm1 dakujem je dokoncena a odpociva, len sa bojim co bude na svadbe ked ju vyberu 😔 , to by bola taka hanba, uz kaslat na to ze som davno prerobila, lebo kamoske to robim lacnejsie, ale nech im vydrzi a su spokojni

linduska_
29. sep 2012

Ženyyy potrebujem malú radu, som začiatočník tak sa nesmejte 😎 ... Môžem do torty namiesto dvoch pudingov Olé bez varenia použiť dva obyčajné... ono sa to potom zmiešava so šlahačkou a pridá sa to do torty ako plnka... Ale nechcem to pokaziť, samozrejme predtým akoby som ich vyšlahala s tou šahačkou, by som ich nechala úplne vychladnúť... Je to ok podľa vás?

janula.h
29. sep 2012

@ikula2 ahojky Ivka nebooj bude dobre už nieje tak horúco nemalo by sa nič stať mrzí ma to ☹

aduskatt
29. sep 2012

@linduska_ ja si myslim, ze ti to bude tiect.ten bez varenia tam sluzi ako chutnejsi stuzovac...............🙂ak uvaris normal puding, tak tam mas dalsieho pol litra tenkutiny navyse, co pri OLE nemas..........skor by som potom odporucila ak uvaris normalny puding, tak dva sacky do pol litra tekutiny a vyslahat s maslom

pristela
29. sep 2012

@ikula2 tak uz jedine, zeby ta zostatkova plnka mala vacsi podiel mlieka ako masla, alebo prosto sklamala hmota, ci co, neboj bude dobre, ked ju daju na stol vsetci budu na nu pozerat a obdivovat , neskor ked uz sa moze zacat topit uz nebudu mat cas kukat na "nejaku" tortu 😅 😅 😀 bude dobre neboj 😉

@linduska_ môžes, ale uz to vobec nebude chut pribinacku a bude to iné aj na hustotu

mizulienka
29. sep 2012

baby nemate ulozenu nejaku uplne najjednoduchsiu inspiraciu na tortu spider man?
@pipka mozno ty by si mala?
ja tapa, bolo mi malo toriet tento vikend, tak chcem urobit a mojmu Miskovi 😉 a on ze spider man, prosim prosim 😉

aduskatt
29. sep 2012

@maya30 tak to ma mrzi, co sa ti stalo ...ja pouzivam prave tie tanieriky a slamky alebo original vystuz bez spajdli.zatial som problem teda nemala.........

janula.h
29. sep 2012

@mizulienka Miškovi krásne meninkyyyy aj Miškám 🙂

pipka
29. sep 2012

@mizulienka jasne, mam niekolko 😅

yamahafazer
29. sep 2012

@mizulienka tu ej par a mozes spravit na okruhlej len hlavu spidermana to ma tak napadlo teraz to by bolo take rychle

mia114
29. sep 2012

@maya30 kraaaasne torty,suoer vlacik a perfis simpsons 😉

mia114
29. sep 2012

@ajka82 moooc pekna torticka 😵

mizulienka
29. sep 2012

@yamahafazer dakujem 😉 to by som za 2 hodky mala byt schopna vymodelovat, ci? 😕

mia114
29. sep 2012

@simasa neskutocne kraaaasna torticka, uzastne kvety, takto dokonale 😵 😵 😵
babulky sa az habmim, ze som nedavala pozor na stretku, ale ako robite ten vrchnak na krabici ke d je tak polozeny na tych kvetoch 😅 😅

mizulienka
29. sep 2012

@yamahafazer prepac, to bolo pre @pipka 😉

mia114
29. sep 2012

@artepf kransne toticky, ta orchydea je uzastna 😵 😵

mia114
29. sep 2012

@janula.h perfis hodinky 😵

ikula2
29. sep 2012

@ajka82 krasna tie farby a tie cisla su uzasne aj krivost sa ti podarila

pipka
29. sep 2012

@mizulienka urcite...ja uz spidermana mam tak za 20 minut...horsie je ta pavucina... 😝 s tym sa serkam aj do hodinky 😅

ale lepsie je jeden den modelovat a dalsi kreslit, nech uschne a stvrdne 😉 na to sa lepsie kreslí.

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linduska_
29. sep 2012

@aduskatt
@pristela
Nakoniec som radšej bežala do obchodu kúpiť Olé, aby som to celé nepokazila, vďaka za radu 😵

bzucinka2
29. sep 2012

ahojte, tak som objavila u cinana listy tie ozdobne rozne po 1,5 a valcek po 8,5 ten ozdobny, co sa nim krajaju pasiky... 🙂

levandulka3
29. sep 2012

@simasa je prekrásná a kvety ako živé 😵 😵 😵

yamahafazer
29. sep 2012

@ajka82 paradne je kriva super sa ti podarila 😉

yamahafazer
29. sep 2012

@artepf perfektne su vsetky a vidis ako si to super stym drevom spravila 😉
@simasa nadherna krabica 😵

pristela
29. sep 2012

Hura uz mam odfotene 😅 cely vikend som bola chorá s horučkou no des a vcera to chytil aj najmensi ☹ ☹ ☹ ja myslela že odpadnem ale na jedno to bolo dobre 😀 po 22hodke som vzdy videla dvojmo 😀 😀 no kolko torticiek som tu ja maláááá 😀 😀 😀 som rada že uz mam po a mozem sa ist aspon jeden den na plno venovat chorobe 😀
a este som robila jednu torticku 25x25cm mramor, parížska šlahacka, banány, bola len na bokoch čokoláda a na vrchu posypana nastruhanou coko , tak som ju ani nefotila
Ruzova emka- bledý korpus ,ríbezlový džem, čoko plnka , Emka poschodka - čoko korpus, vanilkova plnka, maliny, vrch- bledý korpus, karamel
Svadobka- dole - orechovy korpus, orechova plnka, stred bledy korpus, karamel, lieskové oriešky, vrch- orechovo čokoladovy korpus, čoko plnka

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz