Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
aduskatt
27. okt 2012
@pipka hehe🙂) ja som bola vecer o siestej sklamana, ze nestihnem, lebo od obeda na porodnici a okrem stehien ma nebolelo nist.........a vecer 17,45 ze hups, nieco sa deje🙂) a 19,05 uz som telefonovala s muzom, kym ma zasivali🙂
p69majka
27. okt 2012
@dm1 ahoj. chcela som ťa ešte poprosiť o radu, že ako farbíš poťahovku na čiernu, lebo som nezohnala takúto potrav.farbu a ako robíš písmenká na tortu? ďakujem. Majka
dm1
27. okt 2012
@p69majka no ja farbim gelovkou extra bez nej to nepojde :-p . Skus zmiesat vsetky tmavsie farby co mas ale aj tak to nebude cierne.... skus zivocisne uhlie rozdrv ho a bud potoom maluj na povrchu podla toho co chces robit alebo zapracuj potom este do hmoty.
Pismenka robim klasicky cez lištu s pismenkami - vygulam na tenukcko dam hmotu medzi sacok, vykrojim dam prec prebytocnu hmotu a s tym sackom prenesiem na tortu kde potrebujem
dm1
27. okt 2012
kocky ako ste zase krasne napiekli x-)

@pristela ta je neskutocna moc sa mi pacia tieto tvoje cistucke svadobky x-)

ja som rano odovzdala svadobku a este sa mi chladi pingu postavicky hotove tak snad to bude uz len rychlovka
p69majka
27. okt 2012
@dm1 ďakujem. no skúsim to s tým živočíšnym uhlím. kúpim asi v lekárni, že? ja lištu na abecedu nemám. nerobím torty profi , len pre rodinu a teda nechcem veľa do toho investovať. doteraz som len šúľala písmená alebo písala tubičkou /to sa mi ale veľmi nepáčilo/. Tak uvidím, či kúpim alebo nie. a ešte, ak môžem, čím najradšej poťahuješ. ja robím doma MMF. Čím potom čistíš poťahovku od cukru? ďakujem za tvoj čas.
wera.g
27. okt 2012
@denisak77 krásne tortičky 😉 prosím ťa, ten vrchnák, to si robila celé z poťahovky? smartflexu? čaká ma totiž tiež škatulka a mám z toho vrchnáčiku stres, neviem poriadne ako na ňho... vďaka za každú radu 😉
dm1
27. okt 2012
@p69majka ja som si listu s pismenkami kupila tusim hned pri svojej prvej torte 😃. Ja potahujem tiez s MMF najcastejsie alebo Pasta Dama Top ci Smartflex ked si chcem ulahcit robotu alebo potrebujem sytu farbu. A an v lekarni sa kupuje ale veru nemam s tym vobec skusenosti ja som si radsej hned gelovku kupila. S MMF budes mat problem s tou ciernou aj tak a nieto este s tym uhlim :-p
lukika
27. okt 2012
@pristela tá svadobná je prekrásnááá. Tie malilinkaté guličky si ako robila so snehom alebo ako?
denisak77
27. okt 2012
.
denisak77
27. okt 2012
ahoj,ja mám stres ešte aj teraz,je celý zo smartflexu,sušila som ho 5 dní a dnes lialo,je strašná vlhkosť a trošku sa ohol,skús ho aj vystužiť špajdlami na kríž,moja skúsenosť,ink to nemá šancu v tomto počasí prežiť,na budúce to skúsim burizónovou hmotou a tú obalím.
@wera.g
p69majka
27. okt 2012
@dm1 prečo problém? a čím čistíš poťahovku od cukru nakoniec?
wera.g
27. okt 2012
@denisak77 hmm a to si ho asi musela spraviť taký dosť hrubší však? joj, no tak som zvedavá, čo mi z toho vznikne teda =-) a ďakujem veľmi pekne za rady 😉
dm1
27. okt 2012
@p69majka no lebo MMF na syte odtiene proste nezafarbis bez toho aby sa ti nerozpadal :-p. A ja potahovku od cukra necistim lebo ho pri valkani nepouzivam :-p. Ja valkam na solamyle ale davam iba pod a davam si pozor aby sa mi nedostal navrch takze nie je potreba cistit.
p69majka
27. okt 2012
@dm1 tak skúsim solamyl a keby predsa, tak môžem olejom potrieť? To farbenie skúsim a uvidím. gelovky kúpim aj v drogérii? dík moc. som otrava, čo? :-|
aduskatt
27. okt 2012
@p69majka nie, gelovky kupis v specializovanych cukrarskych obchodoch....
pristela
27. okt 2012
@dm1 si poklad, dakujeeem x-) x-) x-) pocuj na co som si ja ted spomenula 😕 😕 😕 😕 zástera !!!!! ja som úúúúplne zabudlaaaaaa =-) každy den spomínam na @vecernici x-) ale zástera mi úplne vyletela =-) bo šijem si tu ted zrovna guličkové sovičky len tak bo ich chcem :-p /akože vobec niesom unavena na smrť 😞 / a v tom mi cvaklo- gulickova zástera 😕
dadka212
27. okt 2012
@pristela aj ja som malého prenášala 5 dní mal byť 1.3. a narodil sa 5.3. 😃
dm1
27. okt 2012
@p69majka mozes aj olejom ale zaklad je si davat pozor aby si na torte nemusela nic cistit 😉 . A gelovky len v e-shopoch
dm1
27. okt 2012
@pristela 🙂 a ja som nezabudla 🙂 . Sak ti chcem pribalit do balicka potom aj za zasterku nech to neposielam na 2x 😎
denisak77
27. okt 2012
@wera.g robila som dve vrstvy,jednu bielu a druhú čiernu,lebo som sa bála ,že čierna nestvrdne
lokalistin
27. okt 2012
@wera.g robila som akze podla tohoto receptu, ale skus sa spytat @jakelina ona robieva
ja som mala asi 1,4kg ovocia a dala som asi 800g cukru ale zda sa mi to aj tak strasne sladke a ja som dala trochu rumu,ale len tak pokropila nie tolko co je napisane. takze celkom iny recept 😃
http://www.nanicmama.sme.sk/ine-recepty/vianocn...
mrka2
27. okt 2012
ahojte,tak pridam este jednu pre moju svokru... myslela som,ze nedokoncim, lebo mi islo hlavu rozstrelit,ale len co mala zalahla,tak ma to preslo a dokoncila som..... :-p 😃
petkaa28
27. okt 2012
@wera.g werus teraz ma napadlo - kebyze si kupis tortove oblatky, spojis ich nutelou do pozadovanej hrubky a to potiahnes??? mala by si to krasne rovne a pevne s minimom namahy
janula.h
27. okt 2012
finito žienky medulienky bruuuuuu 😃
yamahafazer
28. okt 2012
@dada2007
@dm1 baby a to ten lukopren nikde inde nepredavaju ved tam maju vyse 8 eur postovne to je niako vela

krasne torticky ste vsetky napiekli a dakujem za vsetky paci sa mi 🙂
wera.g
28. okt 2012
@petkaa28 Peťuška, vieš, že nad tým som uvažovala? Ale napadli ma jedine tie kúpeľné guľaté a som špekulovala ako to zrezať, že to bude malé 😃 som úplne zabudla na tie tortové 🙂) ďakujeeeeeeeeeeeeeem x-) x-) x-) x-)
wera.g
28. okt 2012
@mrka2 úúúúžasnááá 🙂 prosím ťa ako si robila tak krásne rovnomerné zhyby? vyzerá to výborne ! 🙂
wera.g
28. okt 2012
@lokalistin mňam, ďakujem, isto vyskúšam, už teraz si na ňho chutím 🙂))
mirka1986
28. okt 2012
dakujem vam vsetkym za vase pacitka, velmi, velmi ma potesili 😉
dada2007
28. okt 2012
@yamahafazer zlato a kde vidíš tú výšku poštovného??? =-) to sa oplatí tak, že ja ti to pôjdem kúpiť(ale momentálne nemám cestu do Bánoviec....dohodli by sme sa že kedy asi)......a pošlem poštou....ak to bude do kila doporučene druhou triedou 1,60 a ak nad kilo doporučene druhou triedou tak 2,6......furtek lepšie ako 8e :-p :-p :-p