• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pipka hehe:slight_smile:) ja som bola vecer o siestej sklamana, ze nestihnem, lebo od obeda na porodnici a okrem stehien ma nebolelo nist.........a vecer 17,45 ze hups, nieco sa deje:slight_smile:) a 19,05 uz som telefonovala s muzom, kym ma zasivali:slight_smile:
27. okt 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 ahoj. chcela som ťa ešte poprosiť o radu, že ako farbíš poťahovku na čiernu, lebo som nezohnala takúto potrav.farbu a ako robíš písmenká na tortu? ďakujem. Majka
27. okt 2012 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@p69majka no ja farbim gelovkou extra bez nej to nepojde :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Skus zmiesat vsetky tmavsie farby co mas ale aj tak to nebude cierne.... skus zivocisne uhlie rozdrv ho a bud potoom maluj na povrchu podla toho co chces robit alebo zapracuj potom este do hmoty.
Pismenka robim klasicky cez lištu s pismenkami - vygulam na tenukcko dam hmotu medzi sacok, vykrojim dam prec prebytocnu hmotu a s tym sackom prenesiem na tortu kde potrebujem
27. okt 2012 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky ako ste zase krasne napiekli :dizzy_face:

@pristela ta je neskutocna moc sa mi pacia tieto tvoje cistucke svadobky :dizzy_face:

ja som rano odovzdala svadobku a este sa mi chladi pingu postavicky hotove tak snad to bude uz len rychlovka
27. okt 2012 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ďakujem. no skúsim to s tým živočíšnym uhlím. kúpim asi v lekárni, že? ja lištu na abecedu nemám. nerobím torty profi , len pre rodinu a teda nechcem veľa do toho investovať. doteraz som len šúľala písmená alebo písala tubičkou /to sa mi ale veľmi nepáčilo/. Tak uvidím, či kúpim alebo nie. a ešte, ak môžem, čím najradšej poťahuješ. ja robím doma MMF. Čím potom čistíš poťahovku od cukru? ďakujem za tvoj čas.
27. okt 2012 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisak77 krásne tortičky :wink: prosím ťa, ten vrchnák, to si robila celé z poťahovky? smartflexu? čaká ma totiž tiež škatulka a mám z toho vrchnáčiku stres, neviem poriadne ako na ňho... vďaka za každú radu :wink:
27. okt 2012 o 23:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@p69majka ja som si listu s pismenkami kupila tusim hned pri svojej prvej torte :grinning:. Ja potahujem tiez s MMF najcastejsie alebo Pasta Dama Top ci Smartflex ked si chcem ulahcit robotu alebo potrebujem sytu farbu. A an v lekarni sa kupuje ale veru nemam s tym vobec skusenosti ja som si radsej hned gelovku kupila. S MMF budes mat problem s tou ciernou aj tak a nieto este s tym uhlim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. okt 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tá svadobná je prekrásnááá. Tie malilinkaté guličky si ako robila so snehom alebo ako?
27. okt 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. okt 2012 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,ja mám stres ešte aj teraz,je celý zo smartflexu,sušila som ho 5 dní a dnes lialo,je strašná vlhkosť a trošku sa ohol,skús ho aj vystužiť špajdlami na kríž,moja skúsenosť,ink to nemá šancu v tomto počasí prežiť,na budúce to skúsim burizónovou hmotou a tú obalím.
@wera.g
27. okt 2012 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 prečo problém? a čím čistíš poťahovku od cukru nakoniec?
27. okt 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisak77 hmm a to si ho asi musela spraviť taký dosť hrubší však? joj, no tak som zvedavá, čo mi z toho vznikne teda :confused: a ďakujem veľmi pekne za rady :wink:
27. okt 2012 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@p69majka no lebo MMF na syte odtiene proste nezafarbis bez toho aby sa ti nerozpadal :stuck_out_tongue_closed_eyes:. A ja potahovku od cukra necistim lebo ho pri valkani nepouzivam :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ja valkam na solamyle ale davam iba pod a davam si pozor aby sa mi nedostal navrch takze nie je potreba cistit.
27. okt 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 tak skúsim solamyl a keby predsa, tak môžem olejom potrieť? To farbenie skúsim a uvidím. gelovky kúpim aj v drogérii? dík moc. som otrava, čo? :unamused:
27. okt 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@p69majka nie, gelovky kupis v specializovanych cukrarskych obchodoch....
27. okt 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 si poklad, dakujeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pocuj na co som si ja ted spomenula :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: zástera !!!!! ja som úúúúplne zabudlaaaaaa :confused: každy den spomínam na @vecernici :dizzy_face: ale zástera mi úplne vyletela :confused: bo šijem si tu ted zrovna guličkové sovičky len tak bo ich chcem :stuck_out_tongue_closed_eyes: /akože vobec niesom unavena na smrť :frowning2: / a v tom mi cvaklo- gulickova zástera :fearful:
27. okt 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela aj ja som malého prenášala 5 dní mal byť 1.3. a narodil sa 5.3. :grinning:
27. okt 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@p69majka mozes aj olejom ale zaklad je si davat pozor aby si na torte nemusela nic cistit :wink: . A gelovky len v e-shopoch
27. okt 2012 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela :slight_smile: a ja som nezabudla :slight_smile: . Sak ti chcem pribalit do balicka potom aj za zasterku nech to neposielam na 2x :sunglasses:
27. okt 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wera.g robila som dve vrstvy,jednu bielu a druhú čiernu,lebo som sa bála ,že čierna nestvrdne
27. okt 2012 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@wera.g robila som akze podla tohoto receptu, ale skus sa spytat @jakelina ona robieva
ja som mala asi 1,4kg ovocia a dala som asi 800g cukru ale zda sa mi to aj tak strasne sladke a ja som dala trochu rumu,ale len tak pokropila nie tolko co je napisane. takze celkom iny recept :grinning:
http://www.nanicmama.sme.sk/ine-recepty/vianocny-peceny-caj
27. okt 2012 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte,tak pridam este jednu pre moju svokru... myslela som,ze nedokoncim, lebo mi islo hlavu rozstrelit,ale len co mala zalahla,tak ma to preslo a dokoncila som..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. okt 2012 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
@wera.g werus teraz ma napadlo - kebyze si kupis tortove oblatky, spojis ich nutelou do pozadovanej hrubky a to potiahnes??? mala by si to krasne rovne a pevne s minimom namahy
28. okt 2012 o 00:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
finito žienky medulienky bruuuuuu :grinning:
28. okt 2012 o 00:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@dada2007
@dm1 baby a to ten lukopren nikde inde nepredavaju ved tam maju vyse 8 eur postovne to je niako vela

krasne torticky ste vsetky napiekli a dakujem za vsetky paci sa mi :slight_smile:
28. okt 2012 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petkaa28 Peťuška, vieš, že nad tým som uvažovala? Ale napadli ma jedine tie kúpeľné guľaté a som špekulovala ako to zrezať, že to bude malé :grinning: som úplne zabudla na tie tortové :slight_smile:) ďakujeeeeeeeeeeeeeem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. okt 2012 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mrka2 úúúúžasnááá :slight_smile: prosím ťa ako si robila tak krásne rovnomerné zhyby? vyzerá to výborne ! :slight_smile:
28. okt 2012 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin mňam, ďakujem, isto vyskúšam, už teraz si na ňho chutím :slight_smile:))
28. okt 2012 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dakujem vam vsetkym za vase pacitka, velmi, velmi ma potesili :wink:
28. okt 2012 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer zlato a kde vidíš tú výšku poštovného??? :confused: to sa oplatí tak, že ja ti to pôjdem kúpiť(ale momentálne nemám cestu do Bánoviec....dohodli by sme sa že kedy asi)......a pošlem poštou....ak to bude do kila doporučene druhou triedou 1,60 a ak nad kilo doporučene druhou triedou tak 2,6......furtek lepšie ako 8e :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. okt 2012 o 07:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok