• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
@simasa je, pekna, ale nie tuto som myslela..na vrchu bol len taky krizik, robeny podobne ako.qulling, ale na torte :wink:
14. dec 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viete čo sa mi stalo? :fearful: Jak som prenášala toho anjelika, lebo som ho nechcela nechávať na torte aby nenavlhol, tak mi spadol a zlomili sa krídla :rolling_eyes: :confounded: teraz neviem či spraviť nové alebo len prilepiť :pensive:
14. dec 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@mariann2 s tym neviem robit a ani formu nemam, ale nie je zly napad...
baby robi niektora s isomaltom a vedela by mi vyrobit tie diamanty? jasne ze zaplatim za ne...naozaj ich surne potrebujem... :frowning2:
14. dec 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes divny den :frowning2: :cry:
tu je jedna na dnes...to ziena ma strasne dlhe nohy, som musela korpus dorabat :sweat_smile:
14. dec 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@pristela to poznam ja tiez nerobim rada 3D, jednak su tazsie a nedaju sa tak pekne farebne niekedy vyzdobit :slight_smile:
14. dec 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 brďokoky tak z tohto by sa mi mladšia zbláznila naskutku
14. dec 2012 o 14:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha na môj vkus je až moc modrá :sweat_smile: skús niečo aj inou farbou....
@pristela pozerala som a kamion tam nie je točiaci.... http://www.youtube.com/watch?v=PKdaJWRSqNQ
14. dec 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak moja tak trochen zimno vianočno ladená... :grinning:,bože to boli fofry pri malom...a spať nebude a nebude!!!
14. dec 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@dajna11 kukám, že na čom jazdia ti snehuliaci .. to kedy stihli stúpiť do zboru? :wink:
14. dec 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zabka88 no príde čas ked už ani tam nikto nebude chcieť nastúpiť,potom na cestách postávať budu dobrí aj snehuliaci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2012 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 heh, však to, vyzerá že to sú ad hoc posily :slight_smile: iba na sezonnu výpomoc :grinning: ale zas, nebolo by to zle, ako takí dopraváci by sa určite dali skôr obmakčiť - hlavne počas odmaku :grinning:
14. dec 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka88 vytiahli by sme nich fén keby nás buzerovali a bolo by :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. dec 2012 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 ale bacha na vec, aby to nebolo brané ako útok na verejného činiteľa :sweat_smile: :grinning: :grinning:
14. dec 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka88 jaj ozi,no ale nestihol by sa potom u velitela už vypapulovať...
14. dec 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak ta so simsonovcami to je este tak 2t dozadu :slight_smile: a mi donesli papir roztrhany a ja myslela jak to zamaskuji a ono jak si to sedlo tak se to roztrhane uplne ukazalo :unamused: a ta s frančézkem je pro naseho jirinka :slight_smile:
14. dec 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@bzucinka2 ja by som ti ich vyrobila, ale nemám formičku na presne také, aké sú tie čo si dávala, bežím teraz preč, ale potom večer ti pošlem foto
14. dec 2012 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 - Dakujeeeem :slight_smile:
14. dec 2012 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 ja ho koupila tady http://dortisimo.cz/ kuk
14. dec 2012 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka88 tam nejde žádný tuk
14. dec 2012 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zabka88 hledala jsem recept na dortománii a tam mají takový a taky tam není žádný tuk. Je to právě takové suché a tvrdé a musí to změknout. Já mám jiné poměry těch surovin a nemám tam kypřící prášek a vždycky se mi to zvedne i o centimetr.
560 g hladké mouky
500 g moučkového cukru
4 celá vejce
30 g sušeného zázvoru
1 balíček prášku do pečiva
kůra z poloviny citronu

Postup:

ze všech surovin vypracujeme těsto. Hned ho zpracováváme. Na pomoučněném válu vyválíme asi 3 mm silný plát a vykrájíme vykrajovátkem na zázvorky kousky, které dáváme na plech s pečícím papírem. Zázvorky necháme na plechu do druhého dne oschnout a až druhý den je pečeme. Pečeme je na 180°C. Upečené zázvorky si dáme do krabičky a necháme je proležet. Potřebují dost proležet, tak je pečte jako první cukroví třeba hned na mikuláše s perníčky
14. dec 2012 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky mrzí mě to, že se vám ty zázvorky nepovedly a nechutnají nikomu. Prostě asi máme jiné chutě, ale máme to doma strašně rádi, tak se všem omlouvám a nezlobte se za špatný recept. Psalo mi víc lidí, jeslti je v receptu vše, já jsem to opsala tak jak to mám v receptu a dělám to tak dvacet let a vždy se povedou. Všem jsem odpověděla a pokud se to někomu nepovedlo a nechutná mu to, tak mě to mrzí.
14. dec 2012 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak, a zazvorníky upečené :dizzy_face:
14. dec 2012 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. dec 2012 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
Baby, rozmýšľala som že na vianoce že spodné kolečko linecké, potom lekvár, a potom koliesko marcipánu....to by šlo? nestvrdne to na kameň za týždeň-resp.dalo by sa to nejako skladovať do vianoc a potom kým by sa to pojedlo? Že reku ak sa mi zvýši trošinku z torty tak by som to..tak urobila. Nemá síce žiadnu takú vyrezávačku ale tak...aspoň nejakého Santu že by som uplácala....
14. dec 2012 o 17:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha s tou bílou je to mnohem lepší. Jinak méďa a mašinka jsou boží. Na mě je to taky celkově moc modré, ale myslím, že ta fotka taky dost zkresluje. Mě se většinou víc moje dorty líbí naživo než na foto. Neumím pořádně fotit. Vylezou všechny nerovnosti, které člověk kolikrát jinak ani nezaznamená a barvy jsou taky úplně jiné....
14. dec 2012 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yukki já jsem dávala na linecké malé marcipánové vločky a bylo to dobré. :wink:
14. dec 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@muffinka8 krásný andělíček i téma dortu...a jak jsi to nakonec udělala s křidélky? Já bych zkusila přilepit a kdyby to vypadalo nestabilně, tak udělat nové.
14. dec 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrikmisko máš je krásné :wink:
14. dec 2012 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no, dobre...a rovno na lekvár si nacapila vločku? či akože normálne zlepiť linecké dva dokopy lekvárom a marcipán len tak...na vrch na cesto?
14. dec 2012 o 17:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. dec 2012 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok