• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
@florentina to je suprové, tie rukavice sú geniálne. A podľa mňa je ten strom ok, je to skôr ako umelecké dielko a tomu sa medze nekladú :wink:
21. feb 2013 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Na pribinačikov krém mam cukor rozmiešať ???? V tvarohu, smotane, šľahačke ???? :unamused: Dúfam že sa mi nezrazí idem o chvíľu robiť ufff ešte som ho nerobila :unamused:
21. feb 2013 o 09:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko baby...nemate niektora recept na karamelovy pribinak prosim?! :slight_smile:
21. feb 2013 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes vidim ze sa tu pribinackuje tak sa aj ja pridam :grinning:

kocky ma zabijete ale ja ho idem robit prvykrat :astonished: a pre istotu sa pytam lebo vzdy som robial len verziu slahackovo-tvarohovu

vyslaham slahacky s cukrom, primiesam tvaroh, zlahka dam smotanu kyslu a co potom s tym crem ole? to tam len nasypem a zamiesam ci slaham ci ako?
21. feb 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
První tento týden. Klasika tučňáčci.
21. feb 2013 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@dm1 Dani, já dám vše do mísy najednou ...šlehačku, tvaroh, zakysanku, pár lžic cukru a nasypu ten prášek z Creme Ole a mixuji cca 2-3minuty a je hotovo. Nejlehčí krém co znám a nedá se na něm nic zkazit. Není potřeba šlehat zvlášť něco a pak přidávat, takto to udělá úplně stejný efekt!
21. feb 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ahojte chcela by som sa poradit ..mam robit tortu k 18-tim a asi to bude taja klasicka okruhla priemer 24cm s nejakym tym zdobenim a absolutne netusim kolko si mam za nu vypýtat..nemate dake navrhy ze kolko za kilo alebo ako to rátate?? dakujem pekne za kazdy koment :slight_smile:
21. feb 2013 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja som ho tiež ešte nerobila - mne príde taký chaotický .: šľahačka, tvaroh, kysl. smotana a ešte Olé - načo toľko surovín a torta do 20 € !!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. feb 2013 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@monika4184 ja osobne torty na objednávky nerobím,len keď má niekto sviatok z rodiny.ale čítala som tu viackrát,že 10€ za kilo
21. feb 2013 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika4184 keď sa ti nechce veľmi rátať - tak daj 10€ / 1 kg torty, ak chceš vedieť presne - tak spočítaj suroviny, EE, a urči si sama cenu práce podľa času, ktorý si strávila robením torty :wink: :wink:
21. feb 2013 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina to fakt? a ja som si myslela ze slahacku treba zvlast aby to nabralo objem :astonished:
21. feb 2013 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas :grinning: ze???? mne tiez lebo mne to chuti len tak tvaroh a slahacka ale chcem ho skusit pre nas mame na narodky nech viem co je to zac :grinning:
21. feb 2013 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina krasna :dizzy_face:
21. feb 2013 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ani ja neslaham zvlast:slight_smile: vsetko naraz davam do misy
21. feb 2013 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ja si vymiešam šlahačku ako prvú zvlášť(aj stužovač dávam)......ked je tuhá.....dám cukor práškový, vanilkový, tvarohy....premixnem....dám creme ole-premixnem do zhustnutia a nakoniec dám len smotanu kyslu....premixnem. Hotovson........viem že niekto to robí tak že nahádže všetko a mixne-ale ja radšej postupnosť :sweat_smile:
21. feb 2013 o 09:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A všetkým vám vyjde to isté ????????????? :fearful: :fearful: :fearful: :grinning: :grinning: :grinning:
21. feb 2013 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@anibas ano:slight_smile:) kedysi som slahala vsetko zvlast, potom som raz vyskusala dat vsetko spolu a zistila som, ze vysledok je totozny, odvtedy si nerobim zbytocnu pracu:slight_smile:
21. feb 2013 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčata chcem sa spýtať ak by som natrela pribinačikov krem na tortu môžem naň naukladať mrazene maliny, alebo nie.
21. feb 2013 o 10:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím, myslíte, že dort s mascarpone ze dá po kouskách zamrazit, co nesníme? Nakonec je to bez ovoce, myslela jsem , že mám borůvky a nenašla jsem je :angry: , ale nevadí....je to jen pro nás.
21. feb 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina kásný dort a iglu máš dutou?
21. feb 2013 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela parádní stromy :grinning: a ta ukázka vypadá super, to musím sehnat. My doma /myslím dospělé, né děti:slight_smile:/ ujíždíme na kreslených filmech :grinning:.
21. feb 2013 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina Ta je krasnaaaaa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: No a ten strom a rukavice su bomboveeeeee :wink: :grinning: Ja si tuto tvoju tortulu prave koli tymto veciam ukladam. :wink: :slight_smile: Mne sa velmi paci :dizzy_face: Muza posli kuknut telku, ked sa do toho nerozumie :sunglasses: :grinning: Ja mam doma 5 chlapov a teda mozem sa len na 3 najmensich spolahnut.Musela som sa postupne naucit, ze moj mm a pubertak......... to su ine kapitoly :rolling_eyes: : Aj ked ma to tiez niekedy mrzi. Ako ked mi pri mojich myskach zahlasil, ze,, jeeej aky pekny potkan´´, alebo na chladiaci box, ze to preco robim sprchovy kut na imbis tortu ! :unamused: a podobneeeee :sweat_smile: -D Teraz sa na tom uz aj smiat dokazem , no v tu chvilu mi to vtedy nie moc dobre padlo :frowning2: Torticky mas stale krajse a krajsie. :wink: Kazda z nas sladuckych zienok vyvinula svoj osobny styl, ktory nas charakterizuje. Len tak dalej ,nenechaj sa zneistit. Pri tortach sa predsa medze fantazie nekladuuuuu !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. feb 2013 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lifinka ne iglů je z korpusu
21. feb 2013 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dievčata chcem sa spýtať ak by som natrela pribinačikov krem na tortu môžem naň naukladať mrazene maliny, alebo nie. Prosím odpovedzte lebo sa mi v ruke za chvíľku roztopia :slight_smile:
21. feb 2013 o 10:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timotejkabrejkova můžeš, zatlač je do toho krému a je to výborné, mňam
21. feb 2013 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 @dm1 @dada2007 @ pristela holky moc děkuji za pochvalu, moc si toho cením!!! Hrozně jste mi tím zvedly náladu... Dík patří i všem za "páčítka" ...nakouknout sem, to je prostě balzám na duši...hned se mi i radostněji účtuje...

@dm1 Dani taky jsem dřív dělala přesně tak jak píše @dada2007, ale opravdu je to zbytečné. Já ho dělám poměrně často, nám hodně chutná a taky jsem jednou zkusila, jak píše @aduskatt dát vše najednou a opravdu je to na chlup stejné, takže už to dělám jen tak, ušetří to čas...takže ano @anibas vyjde nám všem to samé :wink:
@timotejkabrejkova jak s tím cukrem do pribiňáku tu už padlo a mražené ovoce můžeš dát bez problémů, já ještě obaluji v cukru /zmražené a dám na to/.
21. feb 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@zuzana_1 neznám karamelovou verzi pribiňáku, jen čokoládovou. Umím si představit ještě kokosovou, neb v těchto variantách vanilka, kokos, čokoláda se vyrábí creme ole na jehož bázi pribiňák stojí.
21. feb 2013 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Nemusím maliny posypať cukrom?? Ďakujem pekne za radu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. feb 2013 o 10:28  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina Ďakujem pekne.
21. feb 2013 o 10:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@florentina nádherná torta fakt krásna :dizzy_face: :dizzy_face: z muža si nič nerob je bombastická :wink:
21. feb 2013 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok