• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
Ahojte, chcem sa opytat, mam kupeny marcipan uz hotovy, ale ked som ho pouzila 1x, tak ma mi spotil a ja neviem ci to ma robit alebo nie, neviete mi prosim poradit ci tam mam pridat praskovy cukor, alebo to je normalne??? A keby som ho chcela zafarbit, mozem don pridat par kvapiek farby a mremiesit???? Dakujem!!!
24. aug 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak nesmelo ale predsa sa chcem opytat :slight_smile: poprosila by som presny postup ako na potah,ktory chcem dat na tortu :slight_smile: chcela by som to skusit z cukrikov haribo.šmolkovia mala by byt modra,tušim? ale ako na to? dakujem za vaše rady korpus už mam upečeny :slight_smile:
24. aug 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to jednoduche dat roztopit cukriky spolu s citronkou alebo inou trestou v mikrovlnke a potom vymiesat asi z 600 az 700 g praskoveho cukru....podla toho kolko ti zoberie hmota......popri mieseni hmoty si mozes ruky potierat cerou alebo omegou je to 100% tuk ale aj nemusis.....alebo na prvej strane dole je to popisane od alionusky.... :slight_smile: ak som zle napisala baby ma isto opravia alebo doplnia :slight_smile:
24. aug 2010 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej tej citronky ja davam od oka asi 1PL
24. aug 2010 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby nemáte dáke obrásky na hrad?Na štvrtok potrebujem hrad pre dievčatko :confused:
24. aug 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska - krása. Marcelkovi sa bude páčiť
@petka035 - krásna. Tá podložka je ale ozajstná.
24. aug 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka.pav jeeeeeeeeej tak takuto by som potrebovala na sobotu :frowning2:((( :slight_smile:)))))

Nevie ju niekto urobit?? a cena??? moze byt aj malickaaa...... pre moju malu lasku Karinku k 5r ....som z Ba

Dakujeeeeeeeem
24. aug 2010 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosiiiim nevie mi niekto do piatku/soboty urobit lienkovu tortickuuuuuu

Vdakaaaaaaaaaa
24. aug 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kibuk na prvej strane tejto diskusie máš presný postup,ako si spravíš hmotu z cukríkov,písala ho alionuska,ona je cukrárka :wink:
24. aug 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem vam babulky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. aug 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katkaakarinka, mas postu, kuk
24. aug 2010 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko ano, to su take otlacatka do hmoty rozne, aspon ja som dost maniak na to, ale ja to pouzivam aj na medovniky
24. aug 2010 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá,

pridávam Vám tú moju slubenu Kitty a ešte som pivo robila :slight_smile:

Na 11.9. idem robiť hlavnú svadobnú tortu trojposchodovú. Držte palce aby sa vydarila :slight_smile: prvý krát budem robiť ornament po boku torty s bielkovou polevou, sa toho bojím :confused:
24. aug 2010 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sse a ja týžden po tebe mám svadobnú tiež troj poschodovú a tiež premiéru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: Tak najprv ja budem držať tebe palce a potom ty mne :grinning: :grinning:
24. aug 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka
@sse ja mam buduci tyzden prvu hlavnu svadobnu, dvojposchodovu obdlznikovu s vodopadom ruzi, tiez mam z toho trosku strach, uz pomaly robim ruzicky. inak, baby, robim tortu v tvare psej kosti :grinning: , nemate nahodou nejake inspiracie?zatial ma napada len ozdobit ju maslou....och, co uz si ti ludia nevymyslia :grinning: , kedysi boli stastni, ked bola torta poliata cokoladou, ozdobena cukrikmi a teraz uz nevedia, co by uz vymysleli :grinning:
24. aug 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sse zabudla som pochvalit kraasne torticky, pivo ma tiez raz caka, moj otec nepije ziaden alkohol okrem piva :slight_smile:
24. aug 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konecne som sa dopracovala k tej torte s krtkom, co som robila, len je to fotene iba mobilom, tak kvalita nic moc.

@sse to pivo je bombove, mozno aj moj tata dostane k sviatku :slight_smile:
24. aug 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 Sofi, já peču ze 4 vajec a to je za dvacet minut upečené celé... :confused: :confused: :confused:
24. aug 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no a foto :grinning:
24. aug 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko je uuuuzasnaaaaa :slight_smile:

@zdenallicka ja to peciem pomalsie, aj teraz som robila korpus zo 4 vajec, ale urcite sa robil aspon pol hodinu....v obycajnej el. rure
24. aug 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak idem ukazat aj ja svoje prave dokončene dielo.. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: robilo sa mi z hmotou z cukrikov celkom fajn ale je to moj prvy ale aj posledny pokus o tortu :sweat_smile: :sweat_smile: radšej to necham pre skusenejšie žienky :slight_smile:
24. aug 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potrebovala by som poradit nemate nejaku torticku ulozenu pre dievcatko 6 rokov bud koniky alebo princezne? mam to na buduci tyzden a akosi ma vobec nic nenapada
24. aug 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kibuk na prvýkrát veľmi dobré :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , neboj sa ono ťa to chytí a už nepustí :grinning: :grinning:
A to Martinko vážne toľko vážil ? A Zuzanka a Samko akí boli ?
24. aug 2010 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. aug 2010 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas dakujem. ona chcela skor konika aj som nasla len mam obavu ze to nezvladnem..... :frowning2: . ja som nasla toto
24. aug 2010 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 zvládneš neboj.Si šikovná :wink:
24. aug 2010 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 urcite si to uz nasla, ale pre istotu http://www.youtube.com/watch?v=75pwu1x439Y&feature=search
a tiez si myslim, ze uz mas niekolko postaviciek za sebou, tak nejaky konik ta nezlomi :wink:

ja mam konikovu odlozenu takuto, ale to skor kvoli tomu kolotocu, nez konikom :slight_smile:
24. aug 2010 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pána teraz som dorobila princeznú :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. aug 2010 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@deni_v22 waw tá torta čo si sem vložila je nádherná ale ktovie ako sa tvaruje ten kolotoč a z čoho to je? Lebo ja robím len z marcipánu a tie koníky sú asi umelé nie? Lebo presne takých máme doma keďže Larka je na takých koníkov zaťažená.
25. aug 2010 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak si budeme držať palce navzájom :wink: Ja sa na ňu aj veľmi teším.

A ďakujem za pochvaly :dizzy_face:
25. aug 2010 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok