• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@pristela áno buď sa môže variť, vraj sa nedá prevariť :grinning: :grinning: :grinning: alebo sušiť v rúre. Ale chystám sa spýtaj učky, ktorá má chalanov na výtvarnej, ona mi určite bude vedieť poradiť, aká hmota by bola naj. Ja som z moduritu kedysi skúšala modelovať, ale to bolo už dááááávno
7. mar 2013 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ďakujem a na aký papier si spraviš šablónu?obyčajný či výkres?
7. mar 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ankalv1 ja si vacsionou rovno z monitora obkreslim obrazok na peciaci papier a to mam ako sablonu :grinning:
7. mar 2013 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@dadka212 kamka ma 100g macig decor to je myslim take idealne ak sa to robi raz za cas http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/eshop/24-1-SUGARVEIL/0/5/1905-MAGIC-DECOR-prasok-100g
7. mar 2013 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 dakujem za super tip, urobim to tiez tak. dakujem este raz
7. mar 2013 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jéj díík :wink:
7. mar 2013 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby prosim vas,ked robite to mmf ,nechate tie cukriky najskor vychladnut,alebo hned do horuceho ten cukor?
7. mar 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin cukríky netreba mať úplne horúce, môžeš ich vybrať z mw hneď keď sú také spenené a hneď ich šupnúť do pr. cukru
7. mar 2013 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps dakujem no robila som tu cokoladovu mmf a tam to bolo horuce,ja to vzdy davam do takeho,ale mne sa ta mmf moc nedari a preto som myslela,ze to mozno robim zle. :wink: dikes
7. mar 2013 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin ja som čoko MMF ešte nerobila, ale niekde som čítala, že cukríky nemajú byť úplne horúce a majú sa vybrať, keď sú také spenené
7. mar 2013 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps ok, tak mozno nabuduce,ja robievam s WI,lebo na to mmf nemam nervy,ale tentokrat financie nevydali a musim miesat :stuck_out_tongue_closed_eyes: dakujem
7. mar 2013 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin to poznám, mne zas liezla na nervy WI, mala som ju len raz
7. mar 2013 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin ja vzdy davam cukor hned ako vyberiem z mikrovlnky
7. mar 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujem ja tiez,len som si nebola ista
7. mar 2013 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás ktoré ste robili stonožky v tých miskách12cm kolko kopčekou výjde aby mala tak 3,5-4kg? plnka bude čokoládová +banany
7. mar 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky, prosim VAS, potrbovala by som recept na nejaky vyborny krem zo slahacky, masla a natierkoveho prirodneho masla, popripade s nutelou, tie slahacky mam 3ks, 250tky, dakujem vopred...
7. mar 2013 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem všetkým za rady k zásnubám asi urobím so srdiečkami, ďakujem pekne za inšpiráciu.
7. mar 2013 o 19:05  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ankalv1 vytlac si z netu predlohu, rozstrihaj a potom prekresluj a postupne vyrezavaj - a zaroven zakladaj do seba, aby, ked to budes lepit n atortu, to pekne do seba zapadalo :slight_smile: Vela zdaru!!!
7. mar 2013 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
7. mar 2013 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj baby...taka "technicka otazocka" ktore ste robili marlenku, z akej davky ju treba robit aby mala cca 3kg? ja som ju nikdy nevazila predtym kedze nesla mimo a bola len doma ku kavicke...kujem :slight_smile:
7. mar 2013 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 No pri mne je možné všetko :unamused: Ale už viem, čo som urobila zle, krém som tam ale dala, dokonca dcére chutil a vyjedala mi ho z misky.... Nevadí, ja som začiatočník a nabudúce aspoň už viem, ako to spraviť :slight_smile: :wink: A skúšala som použiť 1x klieštiky a na dvoch miestach sa mi trochu natrhol mmf.... Tak zase budem nabudúce vedieť :slight_smile: Lebo je to veľmi jemne vidieť, som myslela že to bude viac... A asi som to aj dosť nízko robila... mohla som aj vyššie "cvakať".....
To som robila iba pre babina takú malú tortu, aby som konečne dačo poskúšala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2013 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (24)
@mimcak moja coko s jahodami mala 3,3kg ..5 kopcekov ...pomoze?
7. mar 2013 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sticker skus si pozriet na kliestiky toto video http://tortyodmamy.sme.sk/zdobenie-potahovky-kliestikmi :slight_smile:
7. mar 2013 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 No ja som mala veru hmotu asi tenšiu... Robila som zo 100g cukríkov a vyšlo mi ledva na to malé srdce :frowning2: Je pravda, že som si taký menší kúsok odtrhla na ozdoby. Ale to nebolo veľa..... Takže keď budem robiť veľké srdce budem musieť robiť minimálne z 200g.
7. mar 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katiatko ďakujem :wink: :wink: :wink:
7. mar 2013 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 jasne ,že pomôže. lebo pani špekuluje či stonožku kopčeky,alebo okruhlu 26cm a na vrchu malú stonožku.A ešte sa pýta z čoho nareže viac kusou.Čo myslíš? Z tých kopčekou,alebo okruhlej formy?
7. mar 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak :grinning: no ja myslim ze z okruhlej ma viac torty, ak budes kazdy kopcek potahovat, ale ak je sikovna z kazdeho nareze rovnako ...neviem ci kuskov, lebo priemerovo budu ine, len hrubkou sa budu lisit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale to ti asi nepohlo uz :sweat_smile:
7. mar 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps dakujem pekne :dizzy_face:
7. mar 2013 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin ano, vypada to, ze ja budem sofer - nakoniec, tak ako vzdy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. mar 2013 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 @ankalv1 kočky ,ak môžem skočiť do reči...ja robím podobné obrázky ako na "bežiacom páse" ...tak isto ako Danka ,aj ja si obkreslím obrázok a rozrežem...predtým som rezala ako píše dm1 každú tu farebnú časť zvlášť...a teraz som prišla na takú malú pomôcku, vyrežem si jednotlivé čsti z farebnej hmoty tak ,že čierne domaľujem...neviem či rozumiete...priložím foto ,aby ste ma pochopili....na tej tortičke som mala Minnie zo 4ks ...teda mašličku s uškami som vyrezala z ružovej hmoty a uška čiernou domaľovala...tváričku z telovej ,čierne časti domaľovala a biele dolepila...atď :slight_smile:
7. mar 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok