Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
30. apr 2013

dnesna apple k narodeninam..., zmenit sa nic nedalo 😒 , presne podla instrukcii co mi tak trochu prekaza, lebo aspon farebnost /trebars, zlta, zelena a tyrkysova/ mohla byt, ale co uz, ked takto to chceli...

je to vraj darcek, pre damu/ženu, ktorá dost pracuje na apple notebooku, ale mne ta instrukcia neprisla zaujimava a tvoriva, pokusala som sa o moj navrh, nedalo sa a vraj slecna/pani nema ani 24, ale 42, ale cisla maju byt takto....

svetly korpus, maliny, pribinacik, vaha 4,5 kg,
piekla som vo forme 30x30, 16 vajec, ale su tam aj nejake odrezky korpusu, co sa potesil nas drobec a aj deti na ihrisku 😉

a teda skusenost na vystuženie treba o moc kratsie slamky, robi to potom zle pri potahovaní, aj to vidiet, hoci som sa snazila aj vytiahnut slamku a skratit, ale maskovat sa nedalo
a dufam, ze už konecne bude aj nejaka detska a farebna 😀

aduskatt
30. apr 2013

@luciahromadkova co si tam vystuzovala? nejak mi nedochadza

aduskatt
30. apr 2013

@wera.g paradna kvetinkova🙂

teodorie
30. apr 2013

@florentina Aha a jak se ti dělá s tím marcipánem? Já zatím právě slyšela, že s tím je těžká práce, těžší než s mléčňákem a špatně se s ním potahuje... 😖 A můžu se zeptat, kde kupuješ? 🙂

eliska22
30. apr 2013

@wera.g krásne torty a tá kvetinková tie mám rada, krásne zladená 😵 😵

luciahromadkova
30. apr 2013

@aduskatt je vystuzena slamkami, aj ked to nie je dvojposchodka a tiez aj list, lebo ludia strasne zaobchadzaju s tortami, radsej, nech je to dost pevne..., tak je to vidiet na foto, ked si vsimnes na liste aj jablku vpravo taka bodka..., to je slamka

wera.g
30. apr 2013

Adiiii, ja som zabudlaaaaaa 😕 chjo, no nič, nabudúce :-/ a ĎAKUJEEEEEEM 🙂)) @aduskatt
@eliska22 Ďakujem moc moc 🙂

florentina
30. apr 2013

@teodorie dnes jsem to popisovala, koukni na straně 4985 úplně dole /předposlední příspěvek/.

aduskatt
30. apr 2013

@luciahromadkova preto som sa pytala, ze vidim jednoposchodku🙂 ale tak ked mas tak istotu, tak je to lepsie🙂
@wera.g Micka, ze si to ty, tak mozes🙂

teodorie
30. apr 2013

@florentina Už jsem to zkoukla. Díky. No tak asi zatím zůstanu u toho mléčňáku a když bude příležitost, zkusím Montanu nebo marcipán..... 😀

florentina
30. apr 2013

@teodorie jasně 😉

bambula1307
30. apr 2013

@teodorie ja robim s mlecnou hmotou. Tu dievcence robia cukor a susene mlieko v pomere 1:1 cize rovnake mn mlieka a cukru.
Neviem ake mlieko pouzivaju.
Ja som sa v skole ucila davat cukru viac ako mlieka teda 2x tolko co mlieka. Najskor sme robili z nizkotucneho..neskor z polotucneho..s tym sa velmi zle robilo, hned to bolo ako kamen. Casom som sa prepracovala k plnotucnemu ..a priddavam aj glukozu. Teraz mam sirup, predtym som davala glukopur..zlepsi tvarovaelnost je plastickejsi..netrha sa. Kludne mozem pouzit aj klieste..co mi pred tym neslo.Tiez som zistila ze cim viac glukozy dam, tym lepie sa prilepuju jednotlive casti k sebe...
Kedze pouzivam plnotucne mlieko nemusim uz pridavat ziadnu ceru. Podla mna mliecny tuk je lepsi a zdravsi ako stuzeny. Vona a chut je prijemna..predtym ked som pouzivala nizkotucne mlieko mi smrdela hmota.
Na spojenie pridam len troska vody...
Ak chces vyskusaj.
na 500g pr jemneho cukru davam 250g plnotucneho sus mlieka a 1PL glukozoveho sirupu..trochu vody. Miesim a valkam na pr cukre, nie na skrobe.

zuzana92101
30. apr 2013

@wera.g kraaaaaaaaaaaasne,ta kvetinkova uplne naj

florentina
30. apr 2013

Holčičky, někdo tu nedávno přidával krásné hasičské auto, s funkční sirénou...moc se mi líbilo, uložila jsem si ho do inspirací a právě jsem si ho omylem smazala...nemáte ho někdo? Děkuji...

lokalistin
30. apr 2013

@dajna11 dakujem velmi pekne

lokalistin
30. apr 2013

@wera.g krasne ja milujem take kvetinkove,ale tolko kvetov ved ja by som potrebovala aspom tyzden to vsetko pripravit

mysiatkoo
30. apr 2013

@dm1 aha dalsia provokacia ... http://www.peciem.sk/peciem/eshop/18-1-Novinky-... ... tak mi tu trha ruku na tie krajky.... vies poradit aku spotrebu ma ten prasok po otvoreni?

lussy23
30. apr 2013

@luciahromadkova krásna tortička

lussy23
30. apr 2013

@wera.g nádherné
@dada2007 krásne tortičky
@dajna11 krásna
@jakelina krásne 🙂
@gabina275s krásnučká

lussy23
30. apr 2013

@asianflower nádhera

lussy23
30. apr 2013

@nika222 krásne tortičky
@lokalistin krásna
@adrika202 nádherné

lussy23
30. apr 2013

@alexandrakocikova krásne
@asianflower vaše torty sú nádherné, profesionálne. koľko už pečiete? ako vyzerala vaša prvá torta? máte obrovský talent
@pipka krásna tortička

mimcak
30. apr 2013

PROsííím rada ake kvietky by ste dali na svadobnu tortu s traktorom .Chcu bielo zelanu,lebo mi dodali sošku traktor na ktorom je nevesta a ženích

pipka
30. apr 2013

@jakelina maly je preeesne jak moji 😀 😀 😀 tiez PRESNE to potrebuju, co mam v ruke 😝 😅 😀
polovicu tych modrobielych kostic uz mam polamanu 😠 😅

jedine stastie ze nasi "cinski bratia" uz ich predavaju tak lacno 😀 😀 😀 takze uz som si kupila dalsie balenie 😝 😉

pipka
30. apr 2013

@dada2007 moja...tak pristelku my mozeme obdivovat a zbozne k nej vzhliadat ..ale tapety v kuchyni mame najkrajsieeeeeeeeeee my! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimcak
30. apr 2013

Nikto neporadí 😢

lussy23
30. apr 2013

@jenie123 nádherné tortičky, hlavne havinko
@monikad1 Jeeeeeeej Stárby. Millujem tú rozprávku! Skoda že býva vtedy ked som v škole. A samozrejme nádherná tortička.
@mia1111 krásdna
@nellynka krásna
@monikad1 môžem si ju uložiť?

pipka
30. apr 2013

@mimcak repku olejnu 😅 😀 😀

mimcak
30. apr 2013

@pipka cooooo no utahuj si so mňa. 😀 ☹

mimcak
30. apr 2013

@mimcak píšem jakhotentot no maja slovenčina 🤐