• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

2. decembra 2016 
@lamps skore uzdravenie moja :frowning2: , nech bolest rychlo ustupi :wink:
15. aug 2013 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@lamps iste je, ze kazde naprd obdobie raz skonci :slight_smile: drz sa a hlavne to "think positive" je najlepsie :slight_smile:
15. aug 2013 o 20:43  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ahojte dievcata...mam na vas taku prosbu mam uz na pondelok robit tortu s vlacikom ale pre 81rocnu starku...prosim nemate nejaku inspi s vlackom ale nie detskym alebo nebodaj postup na nejaky vhodny vlacik :grinning: :grinning: :grinning: dakujem veeelmi pekne
15. aug 2013 o 20:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps joooj moja to je asi vo vzduchu ja som tiez od nedele bola seknuta ... sranda... ale davala som fastum gel tak asi pomohlo dnes uz v pohode :slight_smile:
15. aug 2013 o 20:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mamcas ano, na světlý korpus dávám bílou, nebouchne neboj. Dám na pár vteřin - zamíchám a zase a pak už jenom zamíchám do másla.
15. aug 2013 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mamina1978 prekrásna tortička Zdeni ... super sa ti podarila a istotne sa všetkým na oslave páčila ... to musela byť ale makačka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. aug 2013 o 21:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mamina1978 Zdeni, vďaka za tortičku , bola úúúúžasná, osviežujúca, mňamková ... ešte raz veľké ďakujééém :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. aug 2013 o 21:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@katkak23 :frowning2: :frowning2: :frowning2: ja si dávam náplaste Flektor
15. aug 2013 o 21:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina jestli si to pamatuju, psala jsi, že děláváš krém z vanilmixu, zkoušela jsi ho prosímtě dávat pod potah?
15. aug 2013 o 21:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@emilkaaa ja som dnes robila päť balíkov 300gramových :stuck_out_tongue_closed_eyes: som to dávala zvlast do sackov /z jedneho 300g balika/ a vyslo mi 1500-1600g hotovej hmoty , tak si vypocitaj kolko cukru asi , bo ja tiez nevazim , citronku som ted tiez nedavala , vodu lejem tiez od oka :confused: a zarabam si taku menej pevnu , taku makkucku , lepsie sa mi s nou robi - som ti isto vela pomohla :grinning: si sa zrovna dočitala ze vsetko od oka :sweat_smile: ale tak mozno pomoze aa ja ked miesim tak si potieram ruky cerou
@lapms, nech to rychlo prejde , drzim pršťoky :dizzy_face: :dizzy_face:
15. aug 2013 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@reruna ano občas ho dělám, ale já vždy pod potah dávám jenom máslo, čokoládu a nebo drobečky. Nic jiného. Ale pokud budeš mít v krému víc másla než pudinku, tak můžeš.
15. aug 2013 o 21:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps jejda, čtu že máš bolavé záda. Mně na to pomáhá http://www.lekarna.cz/guajacuran-drg-30x200mg-blistr/, uvolní to svalové napětí. Je to volně prodejné
15. aug 2013 o 21:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela kedy ta mam cakat na ucenie??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mramor korpus do 30tky z 8 vajec ma 7cm! a to ma este stve, ze som ho truba neodfotila normalne ale otoceny, lebo ryxlo ryxlo a uz vyklopeny z formy ale horuci som ho otocila a splasla som ho dobre o pol cm :angry: :angry: hold, skusenost... btw ja ani nemam taku misisku, kde by som viac ako 8 vajec vpratala... a kedze boli domace, tak som ix pre istotu vazila, len to tu nemam pri sebe a lenivu rit mam vstat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. aug 2013 o 21:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to (7)
@lamps suxe teplo, dobry fyzioterapeut a nex si skoro fit!
15. aug 2013 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina no já mám strach to tam dát, když to nemám vyzkoušené, ale mlíko tam není, jen voda s tím práškem a máslo, tak mě napadlo, že by to mohlo jít, dost mi toho zbylo, tak nevím, třeba se ozve někdo, kdo to zkoušel

Dával prosím někdo pod potah krém z vanilmixu?
15. aug 2013 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mysiatkoo si king !!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale dosli sme na to :slight_smile: bude to vo vajickach :stuck_out_tongue_closed_eyes: aspon pevne v to verim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2013 o 21:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo
@jakelina - Majka, toto ja poznám, dávali nám to na pôrodnici, keď som tam ležala tehotná, len som netušila, že ti to môžem dať aj teraz, moc ďakujem
@pristela
@pipka dievčence ďakujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. aug 2013 o 21:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@pristela tak citat ze som king od tortoveho guru je splneny sen :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: idem po tie cisla...
15. aug 2013 o 21:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@reruna pokud zůstane, dej zamrazit a udělej třeba na neděli roládu a tam to spotřebuješ. Já to tak často dělám, vím že se to za jeden den sní a nic tomu krému není. Navíc ho fakt v pátek zamrazím a v neděli se to sní. :wink:
15. aug 2013 o 22:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mysiatkoo ty si maskaaaaaaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: normal pojdem pak zvazit aj ja , len napis ci si vazila so škruipinou abo bez :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2013 o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@pristela my sme dobré, všetko robíme tak od oka a chuderky žienky, ktorým radíme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. aug 2013 o 22:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Mile zienky tortarky... pruser si na mna brusi zuby... moja slecna ma v nedelu narodky a teta, co nam mala piect vazne ochorela a z torty nic nebude... nechcem malej kazit radost, tak sa pokusim o nemozne..... len ma trapi, ze ,nemam ziadne farby doma a musim velmi improvizovat..asi vyuzijem uz farebne cukriky, ale ona by chcela tortu s Pou... neviem, ci vam to nieco hovori, ale potrebujem akekolvek rady a tipy, ako vykorculovat aby ocka ziarili.... chcelo by to nieco efektne a nie velmi narocne....
15. aug 2013 o 22:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela 8 zltkov 136g, 8 bielkov 235g... to mas v priemere 46,3g na 1 vajce...
15. aug 2013 o 22:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@pristela bez skrupiny :grinning:
15. aug 2013 o 22:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@jakelina a déle by to nevyrželo v tom mrazáku? my máme v sobotu oslavu a budeme přeslazení, peču konečně pro nás - dělám dort, 4 rolády a 2 medovníky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dneska nám vypověděla lednička, nějak nevydržela ty tropy a to velké ochlazení te´d, začala téct, tak jsme dneska narychlo odmrazovali, což nebylo absolutně v plánu, tak mám teď časový skluz, ale zdá se že lednička bude fungovat
15. aug 2013 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@florentina no je tam v "oddeleni celiatikov" mrtvo uz od unora, mozno su na diete :grinning:, tak si musim poradit sama... ale dakujem :slight_smile:
15. aug 2013 o 22:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@tertery kuk si tie linky odo mna na youtube p. Zdenka Michnova.
http://www.youtube.com/watch?v=cwIs9vt_CTk
15. aug 2013 o 22:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@csina a čo je to Pou?inak neviem ,takto narýchlo,dnes štvrtok a doma nič nemáš..........je to fakt ťažko........základné farby dostaneš aj v drogerii.......alebo urob lentilkovú tortičku,ak má rada lentilky,tým nič nepokazíš :wink:
15. aug 2013 o 23:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
a mám dotortované na tento týžden,chvalabohu :slight_smile:
15. aug 2013 o 23:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (25)
Ahojte....prosim o radu....vymyslela som si že urobi plnku s Creme ole pudingom....len teraz čitam že puding je určeny na rychlu spotrebu :confused: .....použivate ho aj vy do plnok?idem robiť tortu na sobotu....bude to ok ?,
16. aug 2013 o 00:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok