Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pristela
29. aug 2013
@jakelina Majka aj tu Ti prajem všetko len to najlepšie k narodkaaam !!!!!!, aj tortusku som ti upiekla, dufam ze stihnes pricestovat , aby sa nepustila slahacka , bo ju tento vikend nezmestim do chladnicky 😞 , nepotahovala som ju :-p na čo aj že jo 😃 este raz všetko najjjjj x-) x-) x-)

Foto je z netu 😃 😃 😃
jakelina
29. aug 2013
@pristela no ty víš, že já potah nejím. Díky, už vyjíždím z garáže, ne abych tě musela budit 😃 😃 😃
pristela
29. aug 2013
@jakelina pchaaa, holka , rano o 9 odovzdavam tortuše , prave chladim este len upecene korpusy, takze kludne pridi v ktorukolvek hodinu, isto budem hore len kvoli tebe x-) tešííím sa x-) x-) x-)
brunila
29. aug 2013
@jakelina Přidávám se ke gratulacím a přeji všechno nejlepší a hooooooodně dalších krásných dortíčků 🙂 🙂 🙂 🙂 Narcisky sice zrovna nejsou aktuální,ale jsou z vlastní zahrádky,tak snad potěší.
pipka
29. aug 2013
@pristela zlatik a nestihas prist aj ku mne? ze by si za mna spravila tu tortusu aj pre mojich krpcov...bo ja uz nejak nem vlaadzem :-p :-N 😃

zvonilku som dokoncila a ani nie som v stave ju odfotit :-S :-S :-p :-N
florentina
29. aug 2013
@vladiella na hnědo můžeš barvit normálně kakaem /rozpustit v trošce bílého alkoholu/. A nebo teda smíchat potahovku s čokohmotou....(já dělám jen čokoládu a med). U čokohmoty můžeš dělat růže, ale jde to hůře, rychle se to topí v rukách, musí se s ní dělat rychleji, na začátek je to těžké.
pristela
29. aug 2013
@pipka nééééééni problem 😃 😃 😃 mna teda nist neštve, som v klude , mam rada pracu v "strese" /aj ted sedim za netom a kukam si tortuchy na nete 😃 😃 / aaale strasne ma se.... tá torta na sobotu 😞 ten divny dom , divne rogalo, divna motorka a vela inych divnych veci 😞 ako napriklad upevnim to koleso na motorku??? ako upevním "plachtu" na rogalo??? atd atd a hlavne aby im to vydrzalo cele cestu =-) =-) =-) porazíííí ma , ver tomu , že tvoje tortusky by som vycmukala s radostou 😃 😃 😃 ak ale vymenííííš so mnou 😃 😃 neboj moji chlapi doma ta budu slovne podporovat ako mna x-) x-) 😃 😃
euka210
29. aug 2013
mozte mi poradit ohladom potahu z marsmelows? Ked chcem modry, tak mam dat len modre casti cukrikov alebo moze aj s bielymi? Pripadne da sa pouzit aj praskova farba?
A este mam taku banalnu otazku...ako najsetrnejsie prelozit tortu z pracovneho denka na podnos? Nemam skusenosti, pre maleho robim prvu tortu.
pipka
29. aug 2013
@pristela tak to rogalo berieeeeeeeeeeem HNED 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
pipka
29. aug 2013
tak toť moja zvonilka 😉
jakelina
29. aug 2013
@brunila jééé ty jsou úžasné, děkuji

HOLKY MÁM VÁS VŠECHNY MOC RÁDA, DĚKUJI ZA VŠECHNY PŘÁNÍČKA, JSTE ZLATÉ.
reruna
29. aug 2013
@jakelina všechno nejlepší!
lamps
29. aug 2013
@euka210 môžeš dať len modré alebo aj modro-biele, to záleží od toho aký odtieň modrej chceš a môžeš aj farbiť práškovou farbou, tortu plním a zdobím už na podložke, takže ju prekladať nemusím
eliska22
29. aug 2013
@jakelina tiež sa pripájam ku gratuláciám, všetko naj a nech ti to dobre pečie 😉
elamaslakova
29. aug 2013
Ahojte dievčence pridávam moju dnešnú , už je aj odovzdaná a osobne , bola to tortička pre môjho švagra k jeho 90-ke
levandulka3
29. aug 2013
@mamina1978 super sa ti podarila, prepáč že reagujem tak neskoro ale dlllho som tu nebola
sisix
29. aug 2013
@jakelina všechno nej
adrika202
29. aug 2013
@jakelina tak mne až teraz docvaklo že máš sviatok 🙂 tak sa teda pripájam aj ja želám všetko naaaj 🙂 hlavne vela zdravíčka 🙂
jakelina
29. aug 2013
@adrika202 mám narozeniny, děkuji krásně. 😉
vlada111
29. aug 2013
@pipka no ale narýchlo veru nevyzerá, pekná práca
vlada111
29. aug 2013
@jakelina Aj ja sa pripájam, nech si zdravá a nech ti tvoja rodinka i naďalej robí veľkú radosť a prináša veľké šťastie 🙂
vladiella
29. aug 2013
@florentina ako cokoladu a med??? =-)
vladiella
29. aug 2013
@jakelina vsetko naj! a nech sa dari vo vsetkom, nie len v peceni! 🙂 a k tomu pevne zdravie! 😉
lucula73
29. aug 2013
@elamaslakova čo to je to hnedé?bobec to neviem odhadnúť..............a pekná tortička 🙂
Si sa nepomýlila,ty máš švagra čo má 90 r. ??? =-)
florentina
29. aug 2013
@vladiella v mikrovlnce rozehřeji hořkou čokoládu 200g (po chvilkách míchám a kontroluji, zda už to je) a po rozehřátí do ní přidám 4polévkové lžíce tekutého medu. zpracuji... a mám čokohmotu. Nechám v lednici odležet do druhého dne. Pak když s ní chci pracovat, vyndám ven a nechám při pokojové teplotě změknout. Pak to můžeš použít buď samotné /nutné vyvalovat na solamylu, je taková lepivější/ a nebo zapracovat do potahovky /marcipánu/.
zsuzsu
30. aug 2013
@jakelina aj ja Ti prajem vsetko len to najlepsie k narodeninam x-) x-) x-) x-)
elamaslakova
30. aug 2013
@lucula73 to hnedé je pasta dama stela + trochu smarflexu zafarbené gelovou hnedou od Wiltona , a veru mám švagra 90 ročného, je to manžel najstaršej sestry môjho muža , ona je od neho mladšia o 16 rokov 🙂
mimcak
30. aug 2013
Tak moje včerajšie a idem popracovať na víkendových ešte dve.
@stupacik ďakujem za radu ako na huby super to vyzeralo a zákazníci boli nadšený,lebo krásne rozvoniavali.Takže účel splnilo velká vďaka. x-)
Tá z jedlím obrázkom podľa zaslaného obrázku do bodky nadiktované,ešte aj farba poťahu. ]-(
sikag
30. aug 2013
bre ranko 🙂 prosim o radu. ked potahujete tu dosku pod tortu staci dat pevny papier alebo musi ist vzdy aj celofan? nerozmoci sa mi papier? mam taky pevny lesklejsi z ikea (ak ma niekto odskusany). dakujem za rychlu radu 🙂
sikag
30. aug 2013
@adrika202 to je uzasny motyl! perfektny napad!!!