• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
@vera_vila mantinely jsou sice na kraji dortu, ale ne přímo pod potahem, stejně musíš dort obmazat máslem. Já taky mantinely nedělám a krém nedám až ke kraji a pak to obmažu krémem co netopí marcipán. A dělám převážně z tvarohu a mascarpone
8. nov 2013 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 zlato ja som minulý víkend robila malej....a kosoštvorce som dala takto :wink:
8. nov 2013 o 22:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (26)
@vera_vila no ono tu je asi otázka, že čo všetko je pre teba slovo mantinel , ja ich tiez nerobim , robim presne ako píše @jakelina Majka , niekedy aj malinko vyberam z krajov malou lyzickou plnku aby sa tam dostal ten obmaz :wink:
8. nov 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcem si kupiť EXTRUDER, prosím poradíte ktorý je dobrý,Ďakujem
8. nov 2013 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika266 určitě kovový...
8. nov 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@jakelina
Díky... Mantinel je podle mě "krajová" část průmazu mezi pláty dortu...
8. nov 2013 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika266 ak ti mozem poradit .... ja som doteraz mala nerezovy, taky mensi a bola som veeeeeeelmi spokojna.... ALE, k narodeninam som dostala balicek na vyrobu z FIMA aj s novym extruderom...a krstila som ho prave hmotou na poslednu predlzovackovu tortu ...a rozhodnutie jednoznacne - stary ostal na fimo a novy je na hmotu :grinning: vojde sa tam viac hmoty, teda dokazes s tym robit dlheeeee pasiky ci cokolvek, ma to lepsi system vytlacania (fyzika nepusti) a hmota z toho lezie sama... http://www.creactive.sk/nastroje-a-pomocky-29/extruder-makins-deluxe-set/ (maju ho aj v nereze, ale o 20E drahsi a naozaj zbytocne, kedze to nema problem s vytlacanim, nie je dovod sa bat, ze by sa zlomil - aspon teda dufam :sunglasses: )
jedina nevyhoda je... tazsie dostupny na cistenie ako ten mensi
8. nov 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila presne som si chcela poslať link čo ti dala @mysiatkoo :slight_smile:
8. nov 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby, koľko tak váži Barbie torta? A bábiky si kupujete sami?
8. nov 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekný večer,tento týždeň jediná,na želanie :wink:
8. nov 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
8. nov 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ťažká téma zvládnutá - svadba+kamión+kone :slight_smile: /inšpirovala som sa na nete/ Ale bola som trošku sklamaná z chladnej reakcie nevesty, normálne som mala pocit, že sa jej tá torta nepáčila, hoci nič negatívne nepovedala :frowning2: no čo už
8. nov 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
Kocky,uvarila som vecer tento puding 1.x .- tak ako stale robím -davam o 1 dcl mlieka menej ak ide do plnky. Rano pozeram a akosi sa mi nepozdava, je nejaký vodovy, nekompaktný. .....6.zmysel -urob iny......Štastie...Teraz večer uz bol ako riedeny vodou.Ak by som ho dala do tej torty.......!!!???tak neviem....
8. nov 2013 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daja55 prosím ťa,ty si si objednavala ten kočiarik?odpísali ti?ja vobec nechápem,čo sa im stalo,na 4 maily mi nik neodpovedal,čo som to chcela potvrdiť,že ho teda chcem.......... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. nov 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 jééééj, suprový je
8. nov 2013 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 vyzerá fakt uletene, teda ale v dobrom. Aké bolo zadanie?
8. nov 2013 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 torta je úžasna a z reakcie si nic nerob ja som niečo podobne zažila keď som odovzdávala toho psíka mala som dosť zmiesane pocity ked reakcia bola -no co uz ked je uz urobena-nechapem doteraz co tym chceli povedat.....
8. nov 2013 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 no čo môže čakať keď tam chce kamión a kone :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ťapa .... ale torta je fakt super, aj nápad, a prevedenie ešte lepšie :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. nov 2013 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ja som na zaklade toho co si pisala s nimi nekomunikovala .zatial a pravdupovediac som sa k tomu este nedostala nemala so cas .ak by sa ti to podarilo daj vediet
8. nov 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 @nika266 Ano, ten mám taky a používám ho na fimo i na hmoty a nedám na něj dopustit...
8. nov 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova hm uz si druha co mi takto radi, ja som nasla recept ze:mlieko+vanilka+cukor to varit a pridat 2x zlaty klas +2lzice pol. muky a heru vmiesat.....to som spravula velmi zle? tem smartflex sa mi neroztrhol, no nevyzera to ako som si predstavovala ale bo, to moj 1 pokus :grinning:
8. nov 2013 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova Ďakujem. No alkohol veľmi nechcem dávať.
Chcela by som takúto tortu (foto zapožičané z netu, dúfam, že sa autor neurazí), myslíte že by mi stačila aj takáto
http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskepomocky/eshop/2-1-Farby/40-2-Gelove-farby-Food-Colours/5/698-Gelova-farba-v-tube-Cierna
To ju asi len zamiesim do hmoty, že?
A ešte mi prosím poraďte. Našla som takýto marcipán http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskepomocky/eshop/3-1-Potahove-hmoty/41-2-Potahove-hmoty-biele/5/866-Pravy-marcipan-1-3-1kg, Myslíte, že bude dobrý, namiesto tej K2 ?
Ja som robila pár krát z marsmellow a raz z K2. Tortičky sa mi celkom podarili :dizzy_face: no marschmellow skoro každý dal dole, že veľmi sladké a K2 zjedli. No ten pravý marcipán bude asi oveľa lepší a chutnejší, že?
Ďakujem
8. nov 2013 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@majakuca ak nechces dat alkohol kvoli detom, chapem, ale je to len kvapka a na torte rozhodne vyprcha....takze sa velmi bat nemusis /citit to nebude/, ak nie daj len vodu...malinko a ciernu praskovu v nej rozpustis /staci kvapka 2-3 ak das viac farby/
co sa tyka linku na ciernu farbu-nemam skusenost ja pouzivam prave ten link co som dala, extra ciernu... ale mozno bude stacit, bude jej treba viac, aby si mala peknu ciernu farbu /aby to nebola len tmavo seda/ a ak mas praskovku tak dofarbis tou...ano farba sa len zamiesa do hmoty
Co sa tyka hmoty.... ja robim so smarflex velvet, draha hmota ale mne najviac vyhovuje, MMF /hmota z cukrikov mne tiez nechuti a K2, je taka makksia, ale niektore dievcata ju na potahovanie pouzivaju a postavicky, kvety robia zo smartflexu/ Ak vam chuti pouzit mozes...
Pravy marcipan... chut dobra, ale myslim ze bude skor bezovej farby- teda farby mandli...neviem ci nechces bielu hmotu /ako na obrazku/a tiez nemam skusenosti s farbenim a neviem ako sa s nim robi.. takze toto poradit neviem mozno niekto iný bude vediet a poradi...a asi nebude dost 1 kg na tuto tortu a to uz mozes fakt rovno kupit male bal. smartflexu co ta vyjde lacnejsie do 10 E za 1,4 kg.
8. nov 2013 o 23:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ika84 no uplne zle si neurobila, skratka prvy pokus..... :wink: , naplnit mozes tortu aj tymto kremom ale obmazat musis maslom s cukrom alebo maslo a nutela a coko... inak sa ti bude potah- hmota topit, skratka pod potah nemoze ist slahacka, mlieko, tvaroh, mascarpone....
8. nov 2013 o 23:52  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, no toto som este nepocula co je na tom pravdy??????? :fearful:

"Diky, masinku uz mam hotovou, lepila jsem vodou a nakonec potrela alkoholem.
No potrela jsem to alkoholem, aby se to pekne lesklo, pry pokud se natre jen vodou, tak muze voda vyschnout a barvy nejsou tak pekne...kazdopadne diky za odkaz, mam ulozeno emoticon"
9. nov 2013 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 ďakujem, zadanie bolo, že nevesta má rada kone a ženích jazdí na kamione, najprv som chcela len poschodku s malým vymodelovaným kamionom a koňmi, ale potom som na nete natrafila na takúto alternatívu, tak som sa nevesty pýtala, či može byť, napísala, že ok, tak som urobila :wink:

@daja55 @muffinka8 ďakujem
9. nov 2013 o 00:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby neviete ako sa vola ta hmota co sa da kupit a vyliat z toho nejaku formicku?
9. nov 2013 o 06:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 tak ked Ti ti odobrila urcite sa jej pacila :slight_smile: mozno mala len zlu naladu alebo daco :slight_smile: a ked s nou mala problem, nech sa da vypchat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja uz si teraz vravim, ze sak nic horsie ako to, ze si tortu odo mna nespokojni neobjednaju sa mi stat nemoze :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tych spokojnych je rozhodne viac u kazdej ktora ma aj opacnu skusenost :sweat_smile: torta je vymakana, perfektny je kamion, tak neries a bud na seba pysna :grinning:
9. nov 2013 o 07:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Můj jediný tento víkend, to je pohoda, jeden dort je odpočinek :grinning: :grinning: Chtěli takovou klasiku :wink:
9. nov 2013 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
Trochu v predstihu ... Biely kôň pre Martina :slight_smile:
9. nov 2013 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (61)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok