• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. januára 2017 
Tak pridávam ja poslednú tohtoročnú pre moje Rišátko k tretím narodeninám :slight_smile: Zadanie som samozrejme mala určené a trval na ňom stále, stále :slight_smile: Inšpirovala som od Majky @jakeliny, moc dakujem za pomoc, bola pre mna neocenitelna :slight_smile: Jednu pridávam aj s oslávencom, hoci je fotení zo zlej strany :frowning2: Mal z tortičky strašnú radosť, hoci ráno ju v druhej zapnutej chladničke našiel :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dec 2013 o 20:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
Letošní poslední
29. dec 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
@dm1 a vies adresu? lebo ja ani netusim kde take nieco v BA je? :confused: :confounded:
29. dec 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas dortík máš parádní a malý je šikulka. :wink:
29. dec 2013 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 booze moja, sak ja som vcera zalomila a na teba uuplne zabudla :sweat_smile: prepaac, tak tu je :wink:
Bábovka s vaječným likérom

4 vajcia
180g pras. cukru
100ml mlieka
200ml vaječ. likéru
120g polohrubej múky
100g solamylu
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor

Žĺtky, cukor a vanilkový cukor vyslahat do penista, z bielkov vyslahat tuhy sneh, zmiesat muku s praskom do peciva, solamylom a olejom, zmiesat s vajcami s cukrom, pridat vajecny liker a nakoniec zlahka vmiesat sneh. Pecieme na 180°C cca 30-40 min. Ja davam likeru aj viac, je to fantasticka babovka, nie je sucha a uplne kludne ju mozu jest aj deti, voni to po likeri ale alkohol sa pri peceni strati. ostane len vyborna chut :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. dec 2013 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka pisu ze vysoka 33 ale netusim kde to je :o http://www.koralkovysvet.sk/
29. dec 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 to ja viem kde je, len to je uplne v centre, tam sa autom nedostanem a s detmi neviem ako by som tam teraz sla..a do kedy je tam ta akcia? staci tam ist po Novom roku? lebo do mesta pojdem.... :wink:
29. dec 2013 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka akurat citam o tej zlave a jedine v pondelok osobne... neda sa objednat a prist po to osobne a mat zlavu na to :confounded: takze ja isto nepomozem :frowning2:
29. dec 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 @dm1 no ak jedine zajtra tak je mi to hrozne luto ale ja sa tam fakt zajtra nemam ako dostat :frowning2: mame tu navstevu a same tu deti nemozem nechat. A :frowning2: k by sa tam dalo ist aj po novom roku, tak nie je problem, to urcite do mesta pojdem :wink:
29. dec 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82
@pipka kocky v pohode nic sa nedeje to ma len napadlo neskoro som si to vsimla aspon budem vediet ze nabuduce sa mozem na vas obratit a ak bude viac casu tak sa bude dat :dizzy_face:
29. dec 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 Dani tam sa ani nedá parkovať, tam je to prepchaté, je to hneď vedľa obchodnej ulici v centre. A keby si tam zajtra zavolala a ukecala ich? Veď nechápem, prečo by to nemalo platiť pre e-shop. Ja by som to skúsila tým telefonátom.
29. dec 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka to je v pohode, včera som ju už nechcela piecť :D
29. dec 2013 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 nevadi bude nabuduce :slight_smile: len ozaj skoda ze sa neda na e-shop lebo ked im ide o vyprazdnenie predajne pred inventúrou tak prave e-shop by to dokazal isto skor ako len priamy predaj :p. Nepotrebujem nieco z toho surne len som chcela vyuzit tu zlavu sak poznas to to sa oplati :D a uz skreckujem koralok a vsetko okolo toho ze mi krabice nestacia :grinning:
29. dec 2013 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 no jasne, ja urcite nemam problem tam zajst, len ako vladka pise, tam jedine elinou a pešmo..bo autom tam je to des, tam nie je kde stat a ak tam zastavim niekde na vyšrafovanom tak v sekunde papuca :stuck_out_tongue_closed_eyes: a teda nechat tam deti v aute, ze by som fakt letela..zas neviem ako dlho by som to tam vyberala :frowning2: :frowning2: ak by slo len o vyzdvihnutie, tak by som to mozno zajtra doobeda nejak vyspekulovala..len uz na obed tu mame hosti..a tam je to od desiatej..cize to by som mala strasne fofry :frowning2: :frowning2: :unamused:

ale urcite Dani ak bude nejaka dalsia akcia, tak ak das vediet skor, tak ti zbehnem z roboty a necham deti niekde aby som ich nemusela brat :wink:
29. dec 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
žienky poradite mi dobru orechovú plnku do torty? pripadne karamelovu..nie moc máslové,také lahšie niečo...dakujem :slight_smile:
29. dec 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 poznám veru, moja mamina má galantérku, chodím stále na niečo ku nej :slight_smile:
29. dec 2013 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
moja dnešná tortička :slight_smile: taká nečakaná rýchlovka ,dohodnutá v sobotu večer :sweat_smile:
30. dec 2013 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
ahoj holky, prosím mám dělat dort dědovi k 80 pro asi 20 lidí, kolik kg, 4 by měly stačit, nebo radši 6?
30. dec 2013 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mishulle asi bych udělala pět kilo
30. dec 2013 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tucniacikova detska :slight_smile:
30. dec 2013 o 11:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
kocky dockala sa som sa tej poslednej v tomto roku :wink: dostala som predlohu ale trochu som ju prisposobila a pozicala som si macka od @lamps :wink: lebo je najkrajší :dizzy_face:
30. dec 2013 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@maya30 nádherná
30. dec 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Torta č.5, narodeninová starej mame:
30. dec 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (29)
@maya30 .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: že macko od lamps je najkrajší .... joj ďakujem a teším sa, že môj macko má taký úspech :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a tvoja tortička je nádherná, farby úžasné a mám taký pocit, že už aj ty, podobne ako @mysiatkoo, poťahuješ nie torty ale polystyrén :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. dec 2013 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@maya30 jejo, rozkosna :dizzy_face:
30. dec 2013 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky pridávam moju , že ale že fakt poslednu tohtoročnú :grinning: :grinning: :grinning: som akosik na nu zabudouuu :confused: čo v preklade znamená, že všetko okrem kvetiny a poťahu je modelovane z pasta dama stella :sweat_smile:
30. dec 2013 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@pristela krásna je :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ty na torty zabúdaš a ja robím najnovšie torty v dvojdňovom predstihu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. dec 2013 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps sa spojime a všíícko bude na poráádku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: este nájst tretiu , ktora má celkové náklady štvrtinku ceny :grinning: :grinning: :grinning:
táto tortuška je až na 1.1. , ale museli vziat ted bo na silvestra by to nešlo :sweat_smile: som im ju plnila dnes na obed :grinning: nech ju maju akurát :wink:
30. dec 2013 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@pristela prekrasna.....farebna dievcenska....
30. dec 2013 o 17:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tým, že by bolo všetko v poriadku si nie som dosť istá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. dec 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok