Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
23. feb 2014

@lawli tak teda máš môj obdiv,že robíš iba s MML, ja som začala MML, potom som prešla na smartku, /je s ňou ťažká práca, ale dá sa na ňu maľovať a modelovať tiež / a teraz som si kúpila Damu a tŕpla som , čo sa s ńou bude diať, kým si prídu po torty, zdala so mi taká zvláštna , mastná a maľovať sa na ňu nedá....modelovať tiež, tak sa asi vrátim k smartke a opäť aj občas k MML

anibas
23. feb 2014

@dagmarmustafa Prekrásny 🙂 🙂

nika1985
23. feb 2014

babule po com sa tak pohybuju extrurery tie co sa srobuju lebo som nasla z anglickej strany za nejakych 14e je to moc ci normalne?Dakujem

mamcas
23. feb 2014

@ejkula perfektnééé 🙂 Ďakujem moc 🙂 Posledná otázka - tá harmonika v strede. ktorá sa reálne naťahuje, to si ako urobila? Z prvého pohľadu som mala pocit, že len jednoduché pásiky si tam natiahla 😅 ale keď tam je fuga tak asi že ne 😝 😅 😝

mamcas
23. feb 2014

Tak pridávam moje tortičky, tá prvá mi zobrala kus života, ale objednávateľke sa páčila, ešte čakám na info, či aj chutila 😅
druhá je môj druhý čokotransférový pokus, prvý letel do koša, tak aspoňže tento je publikovateľný, aj keď teda ako ho dať rovno je zatiaľ pre mňa záhada 😀
idem pokukať Vaše výtvory, čo moje oko ešte nezazrelo 🙂

voskovaeva
23. feb 2014

@mysiatkoo velmi pekne hend bych si dala 😀

ajka82
23. feb 2014

Jaaaj baby, tazko mi je ☹ 😢 pokazene cele prazdniny mam...
rano mi zvoni telefon, ze dobry, kedy si mozeme prist pre torticku? a ja prekvapena, ze aku torticku myslia... no ze ved tu s monsterkami 😕 ...tak mi docvaklo, ze asi aku myslia, no ja samozrejme ziadnu torticku nerobila na tuto nedelu...a dovod preco?
minuly tyzden som ju mala robit na nedelu...objednavala ju jedna baba, co som jej uz torticku robila, pre kamosku k narodkam jej dcery... pred vikendom volala, ze mala je chora, ze ci mozu torticku zrusit a presunut o tyzden mozno... tak som jej vravela, ze dobre, torticku zrusime teraz aj ked obrazok mam doma vytlaceny, ale nech mi daju vediet este, ze co a ako, ako sa dohodli s oslavou, ci isto mam tu torticku robit... cakala som ci sa niekto ozve, no nikto sa neozval 😖 az dnes rano baba, ci si mozu pre nu prist, ze kamoska jej vravela ze torticka je presunuta isto na tuto nedelu...
tak som jej vysvetlila, ze torticku som rusila s tym, ze sa mali este ozvat, ci isto tento tyzden a ze som aj rozmyslala, ci ten obrazok pouzijem na druhu torticku, co som robila ...no nakoniec som obrazok este nechala doma a draculauru som malovala, keby sa ozvali este na poslednu chvilku 😖
potom chvilu na to mi volala, baba, ktora to vybavovala, ze preco som tortu neurobila, ze vsak sme sa dohodli, ze tuto nedelu, ze kamoska ju zhucala...no presne tak sme sa nedohodli, tak zas vysvetlovanie ze som sa lucila s nou s tym, nech sa este ozvu, ci isto tento tyzden a kedy presne alebo nie, lebo choroba moze trvat 3 dni ale aj 2 tyzdne a nikto nic nepovedal, tak som to nechala tak ☹ a ze teda, neviem im pomoct uz, lebo sme na odchode prec... moje deti boli oblecene uz v bundach, veci nabalene v aute, ze odchadzame na prazdniny k nasim, stepovali pri mne, kedy uz pojdeme, lebo na obed sme boli dohodnuti, ze prideme a ja riesila taketo veci este po 10tej 😢
a najviac ma mrzi, ze dievcatko nebude mat tortu na oslave aku chcelo a ako sa poznam, tak tuto noc ani spat nebudem 😔 😢

jakelina
23. feb 2014

@ajka82 není to tvoje vina, to je jasné, prostě se neozvali a tak jsi předpokládala, že ho nechtějí 😝

anatalia77
23. feb 2014

@ajka82 mali sa ozvat,a objednavku potvrdit.

muffinka8
23. feb 2014

@ajka82 no nedorozumenie 😖 ale nie tvoja chyba. Aj keď verím, že ťa to mrzí. škoda že ľudia si neuvedomia že oni chcú niečo od nás a ty si predsa nebola povinná sa každý deň informovať ako sa rozhodli.

pppeeetttaaa
23. feb 2014

dievčence keď dávate na tortu saténovú stužku po celom obvode ako ju tam prichytíte? Jedinú nejedlú ozdobu čo som kedy dávala na tortu bola tá kamienková stuha, tú som prilepila vodou.. aj stužky tak môžem lepiť že poťah navlhčím a bude?

ajka82
23. feb 2014

@jakelina vsak to, ked sa s niekym lucim nech mi este zavolaju, ako sa s rodinou dohodli ci bude isto oslava o tyzden, tak cakam ze zavolaju, alebo torticku nechcu...ale vazne ma to mrzi...ani nie tak kvoli dospelym, ale kvoli malej oslavenkyni ☹
@muffinka8 @anatalia77 dakujem za reakciu ... ma to stve, kedze sa som ochotna zachranovat zadok aj z vecera do rana, ak mam doma suroviny a toto sa mi este nestalo... zatial vzdy aj taki, co mali torticky na 100% sa ozvali 2 dni pred, ci je vsetko OK, a zatial aj vzdy vsetko bolo ...

mrka2
23. feb 2014

@florentina dakujem 🙂

mrka2
23. feb 2014

@pppeeetttaaa ja som lepila na konci obojstrannou lepiacou paskou

mrka2
23. feb 2014

@ajka82 ja by som tiez bola na tom,ze ju nechcu a nerobila by som ju. nie je to vobec tvoja vina. netrap sa.

pppeeetttaaa
23. feb 2014

@mrka2 tak to by ma nenapadlo 🙂 a nieje to neviem ako to napisat.. nezdrave? predsa na tom marcipane ostane z toho lepidla.. ale inak super napad..

muffinka8
23. feb 2014

@ajka82 u mna ked ma niekto objednane dlhsie dopredu tak ja sa stale tyzden pred tym ozvem ci vsetko plati. No a ja odmietam komunikovat telefonicky, lebo to potom nik nedokaze aka bola dohoda. Ja len mailom, FB... aby som si stale vedela pozriet co a ako a cislo davam az tesne pred vyzdvihnutim.

jakelina
23. feb 2014

@pppeeetttaaa však to se marcipánu nedotýká, přeložíš stuhu přes sebe a přelepíš kouskem pásky. Nebo můžeš dát špendlík a upozornit na to 😉

mrka2
23. feb 2014

@pppeeetttaaa to len prelepis konce tej stuzky spolu. ako pise jakelina Majka 😉

pppeeetttaaa
23. feb 2014

@mrka2
@jakelina jaaaj baby... tretí rok na materskej mi už asi kompletne zničil mozgové bunky.. už som to pochopila.. 😀 díky moc.. jaaaj ja trúba sa budem teraz ešte týždeň hambiť...

jakelina
23. feb 2014

@pppeeetttaaa neblázni, na tom nic není 😉

mrka2
23. feb 2014

@pppeeetttaaa 😀 😀 viem o com hovoris, ja som na materskej piaty rok 😝

pppeeetttaaa
23. feb 2014

@jakelina
@mrka2 baby len ja niekedy mám už vážne pocit že som na úrovni 3 ročného dieťaťa.. aj tie torty som začala robiť vlastne preto aby som mala nejakú zmenu :D normálne sa teším že dám malú spať a pôjdem do kuchyne "tvoriť" 😀

dagmarmustafa
23. feb 2014

@anibas Dakujem🙂

ajka82
23. feb 2014

@muffinka8 vsak ano...len ta co objednavala, uz mala torticku odomna, takze mala aj tel. cislo... tiez som predtym vravela, nech mi napisu do spravy co a ako aj pisali na ten minuly vikend... a telefonicky potom rychlo pre chorobu rusila, kedze to bolo da sa povedat na posednu chvilu zrusene a nie som stale pri nete aby som kontrolovala maily a FB... tiez sa zvyknem ozvat, ci vsetko plati, ak je objednane dlhsie...alebo niekedy sa ozvu aj baby skor aby to preistotu potvrdili...

pipka
23. feb 2014

@pppeeetttaaa ja ked davam stuzku, tak ju nelepim nicim, ona na torte krasne drzi a vpredu ju prichytavam spendlikom cez maslicku 😉

anibas
23. feb 2014

@mamcas Paráda - Santorini - "tam sem taky nebyl " :DDDDD

pipka
23. feb 2014

@ajka82 ja by som si z toho nic nerobila, ak ste sa dohodli, ze sa maju este ozvat a potvrdit to, tak sa mali ozvat...ak sa neozvali, je to ich problem 😖 😝
hadam to aj oslavenkyna prezije 😒 😉

elamaslakova
23. feb 2014

@daja55 Pasta dama Stela je dobrá na poťahovanie

anibas
23. feb 2014

@ajka82 nemusíš mať žiadne výčitky svedomia - tortu na poslednú chvíľu chcú presne také, čo nevedia ani koláč upiecť a keď pýtaš 30 € tak sú v šoku, že za ČO !!!!