Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katarina51
24. feb 2014

@artepf kráááásne,

katarina51
24. feb 2014

@halienka neviem, čo sa ti na tej ONE DIRECTION nepáči, je užasná a perfekt urobená. Chcem sa opýtať, kde a ako dopredu treba objednať oplátku? nemám s tým skúsenosť a chcela by som to vyskúšať.

sticker
24. feb 2014

@katarina51 Ja som objednávala v piatok a dnes mi písali, že to poslali 🙂 Objednávala som z jedleobrazky a potrebujem ju na bud. tt. Baby písali, že to vydrží doma aj dlhšie 🙂

halienka
24. feb 2014

@katarina51 aj ja objednávam na jedleobrazky.sk , väčšinou pošlú do dvoch dní, akurát minule to bolo až za 3 dni, ale skôr som nemala šancu, lebo pani bola u mňa objednávať tortu o štvrtej poobede utorok, tak som objednávala až večer keď som si našla obrázok ktorý chcem, no a prišlo mi to v piatok pred obedom a torta mala byť na piatok poobede, tak to bolo len tak tak. Ale inak ak objednám v utorok doobeda, tak to vo štvrtok mám doma. Tam na tej stránke si treba nájsť buď oni ponúkajú už hotové motívy alebo si dáš Vlastný obrázok a tam potom tesne pred objednaním nahráš fotku alebo čokolvek čo chceš aby ti vytlačili. Treba si kúpiť aj pipin gel alebo to ich lepidlo, lebo len tým sa to dá nalepiť. 🙂

dm1
24. feb 2014

@pipka ze komin :D no vidis ale ja na ne nedavam komin lebo to je taky rozpravkovy vlacik vies on nejde na uhlie tak nepotrebuje paru vypustat on ide na medvedikov :D

janka22201
24. feb 2014

@halienka si na seba veľmi prísna ,sú fakt krásne 🙂

zuul
24. feb 2014

moje 🙂

blcha
24. feb 2014

ahojte dievcence tu su moje minulotyzdnove na sobotu vsetko a teraz ma caka volno ja az tolko nepeciem ale posledne tri vykendy mi dali zabrat tak budem odpocivat neupeciem doma nic 😀 torticka a rolady pre lesaka a potom taka narychlo objednana jednoducha 😉

halienka
24. feb 2014

@janka22201 ďakujem, ja som puntičkár, šak som v znamení panny 😀 ale život ma pomaly ale isto učí, že to nie je až tak ok a odkedy mám dcéru, tak som nútená robiť všetko akosi rýchlejšie a to sa nedá moc spojiť s puntičkárstvom 😀 tak snáď sa raz vyliečim z toho úplne 😀

pppeeetttaaa
24. feb 2014

dievčence pridám zopár svojich... upiekla som ich už ovela viacej, ale tak tieto ma trochu vytrápili, tak som hrdá že som ich nakoniec zvládla... ale už budem pridávať len nové.. na piatok budem robit Pata a Mata :D

janka22201
24. feb 2014

@halienka to mi hovor ,človek si vlastne sám komplikuje život,uvažovaním o tom ako to mohol urobiť lepšie,sranda je,že ty na to skutočne nemáš dôvod.Presne viem o čom hovoríš,sama sa chcem učiť a zdokonaľovať,ale ľahšie sa žije ľuďom, ktorý sú spokojný so svojim dielom 😉

tamara2307
24. feb 2014

@lawli ta krstinova je dokonala :-*

halienka
24. feb 2014

@janka22201 tak tak, presne si to vystihla, človeku to akurát tak komplikuje život a aj tak to málokto ocení 😀 ale na to som musela dozrieť, aby som to pochopila 😀 len aj tak to človek ťažko z tej povahy vykoreňuje, aj keď si myslím, že už som na tom lepšie ako kedysi 😝 😀 aj tortičkárenie ma to učí 😉 chcem síce robiť torty N.1, na druhej strane všetky vieme, že tie peniaze za tú prácu zďaleka nie sú adekvátne, a tak ma to prirodzene brzdí, aby som zbytočne neobetovala čas, ktorý by som mohla venovať rodine. A tak hľadám rovnováhu 🙂

denisak77
24. feb 2014

@sticker keby som to robila ja tak by to bolo určite ťažšie ,ja to stále prešvihnem ,ale sprav hlavu z burizonky ,tak sa lepšie trafíš

sticker
24. feb 2014

@denisak77 Deni burizonku som ešte nerobila, tak sa nebudem s tým stresovať. Spravím to podľa inej predlohy, klasický kruh. Čo mi aj tak dá zabrať. A to budem s punčovinou dotvarovať. Aj to ma potrápi, lebo som punčovinu ešte nerobila 😀

maya30
24. feb 2014

@halienka aj mne sa ten one direction paci, vyzera to super...tie lupene su na drotiku, robene takou lacnou vykrajovackou z cinskeho a praveze to je taka rychla zalezitost, 6 lupienkov rano spravim a vecer zviazem 😉

lawli
24. feb 2014

@daja55 @anibas ďakujem kočky 🙂

lawli
24. feb 2014

@daja55 vďaka ,mne sa s marschmalov pracuje dobre ,preto neskúšam iné poťahovky....pred týždňom som 1x poťahovala so smartom (červené srdce) , tiež sa s nim prauje dobre...ale predsa len ostanem po MMF... 🙂

lawli
24. feb 2014

@vlada111 ďakujeeeem 😵

lawli
24. feb 2014

@tamara2307 ďakujem 🙂

sticker
24. feb 2014

@lawli Ako farbíš MMF? Dávaš farbu priamo k cukríkom do MW alebo až potom hotovú hmotu farbíš? Lebo ja hotovú, len občas mi tak praská, tak neviem, či je lepšie farbiť to priamo do cukríkov?

lawli
24. feb 2014

@sticker Farbu pridávam do rozpustených cukríkov ,predtým ako dám cukor...už hotovú farbim iba keď mi ostane biela z poťahovania...ale to sa moooc zle farbí ,aspoň mne.... 🙂

elamaslakova
24. feb 2014

@gumidekmomo Fialové ruže som robila tak , že som si zafarbila hmotu na slabo fialovo a potom hotové som dotieňovala týmito 3 práškovými farbami ,som si ich zmiešala African Violet,Rose campion, Amethyst a z toho vznikla taká krásna farba

mrka2
24. feb 2014

@halienka juuj, ten bubonik je kraaasny, ulozim si s dovolenim 🙂 velmi mile to je

maya30
24. feb 2014

baby neviete kde by som narychlo zohnala ciernu stuhu s bielymi bodkami ?

jakelina
24. feb 2014

@maya30 zlatko já jsem nemohla sehnat nikde a pak jsem koupila na ebay, kdybys byla blíž, tak ti pošlu, mám 20 metrů

jakelina
24. feb 2014

V Lídlu mražené ovoce v akci

maya30
24. feb 2014

@jakelina jaaj no skoda, ale som daleko...asi budem musiet robit z hmoty ☹

jakelina
24. feb 2014

@maya30 já jsem tehdy oběhala všechny obchody a všechny jiné barvy měli, ale černou ne.

jakelina
24. feb 2014

@maya30 ale objednat jde na shopech, ale to už asi nestihneš 😝 Já jsem porovnala ceny a vyšlo mi to levněji z Anglie než tady z Čech. No to je na hlavu postavené 😝