Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
20. máj 2014

@sikag @jakelina @grasie dakujem babule, no ja som s nou teda moc spokojna nebola... ruzu som jemne tienovala, ale nepodarilo sa mi to pekne odfotit... ale tak holkam sa ratala a hlavne im xutila 🙂 bolo to pre baby na rozlucku do starej prace a teraz hura hladat nieco zmysluplne, kde nikomu nebude prekazat, ze mam 2 deti..

veronika_april
20. máj 2014

Dievcata, mozem dat maslovo-salkovy krem (karamelovy) aj pod potahovku? Mate skusenosti?Dakujem

jakelina
20. máj 2014

@henny já dělala lisem na česnek

grasie
20. máj 2014

@mysiatkoo mi nevrav, že ťa poslali preč kvôli deťom ... to je sila 😒

mysiatkoo
20. máj 2014

@grasie to je na inu a zrejme aj daleko obsiahlejsiu temu, nie sem 😉

grasie
20. máj 2014

@mysiatkoo jasné, no držím palce i ke´d ty s tvojimi zlatými rukami sa iste nestratíš 🙂

mysiatkoo
20. máj 2014

@grasie heh, to je mile, dakujem, 😉

romca05
20. máj 2014

Holky, jdu si sem pro radu. Potřebovala bych ozdobit marcipánovou figurkou nepečený dort (asi nějaký tvarohový/šlehačkový ztužený želatinou). Co můžu dát pod tu figurku, aby se neroztekla? Nastrouhanou čokoládu, rozdrobený korpus, nebo něco jiného? Nebo se ještě zeptám jinak, když tu figurku dám na tu šlehačkovou hmotu, za jak dlouho (asi) se začne roztékat? Je to na domácí dort, takže bych ho mohla nazdobit i před podáváním, ale vydrží mi to v pohodě na dortu aspoň hodinu? Nemáte některá zkušenost? Díky 😉

lucianak
20. máj 2014

@henny Ja som len tak narýchlo vzala od jednej pastu dama pol kila, lebo doma som už nemala a dosť sa mi lepila. nerobilo sa mi s ňou dobre 😒

lucianak
20. máj 2014

A teda môj nepodarok pre brata 😅 od začiatku do konca CEEEEEEEEEEEEELÉ ZLE 😠

mysiatkoo
20. máj 2014

@romca05 nevydrzi... davala som na muffiny so slahackovo-tvarohovym kremom ozdoby z hmoty a do 5min sa to zacalo topit,resp. farbit krem.. nieco si pod to daj urcite...

romca05
20. máj 2014

@mysiatkoo No, to jsem si bohužel myslela ☹ A co by jsi pod to dala?

timuss
20. máj 2014

@romca05 neviem, akú veľkú máš tú figúrku, ale čo tak dať si pod to nejaký keksík...myslím ako oreo alebo disco alebo niečo podobné, resp. ešte možno dlhé piškóty, lem budeš musieť vymyslieť, ako to tam tak poskladať, aby to aj vyzeralo nejako....takto by to mohlo vydržať nejakú tú hodinku.....
ešte nápad...ja som takúto tortu vyriešila tak, že som figúrky nedala na vrch ale vedľa torty....

mysiatkoo
20. máj 2014

@romca05 hm, zalezi aku mas tu postavicku... ja by som asi dala cokoladu - tmavu alebo bielu podla postavicky... roztopenu by som asi naniesla na spodok tej postavicky a nexala zatuhnut...to len tak nahlas rozmyslam... nie som si ista,ci sa ti to nezabori do takeho kremu a najlepsie ako pise @timuss ... mimo tortu 😉

romca05
20. máj 2014

@timuss
@mysiatkoo Bude to sedící šmoulinka a bude to dort k prvním narozeninám - patlací 🙂 Ale nemám ráda, když se dělají dva - jeden krásný potahovaný a druhý obyčejný k rozpatlání. Takže chci ten k rozpatlání nazdobit, aby byl pěkný i na fotkách 🙂 O sušenkách jsem taky přemýšlela, ale ta rozpuštěná čokoláda na spodek figurky se mi asi líbí víc 🙂

jakelina
20. máj 2014

@romca05 nebo to polož třeba na fidorku a to vydrží, dělá si bílá i hnědá, tak to podle toho dolaď barevně, aby to nebylo moc vidět.

timuss
20. máj 2014

@romca05 závisí od množstva krému na vrchu, ale tipovala by som, že sa ti to do krému zaborí...fakt že daj skôr mimo tortu....aj tak sa dá pekne ozdobiť...okolo daj piškóty, previaž peknou stuhou, a figúrku naaranžuj na podložku, môžeš pridať trávičku, kvetinky, hneď to bude vyzerať svetovo 😉

romca05
20. máj 2014

@timuss
@mysiatkoo
@jakelina Asi si o víkendu ke kafi cvičně uděláme dortík a vyzkouším, co všechno vydrží 🙂

timuss
20. máj 2014

@romca05 no to je výborný nápad 😀

mrka2
20. máj 2014

@govinda dakujem! 🙂 tak vsetko som mala nadiktovane, aj muffiny aj postavicku (ta ma natrapila,kedze som mala malo casu na schnutie,ale ze vraj vydrzala celu noc) a aj tu krstinovu chceli taku s babatkovskymi muffinkami, takze vsetko podla priania. ale take svadobne sa mi tiez velmi pacia a je to uplny relax, ziadne stresy,ci rovno potiahnute, vystuzene a pod. 😉 🙂 tie muffiny potom rozdavali na redovom tanci o polnoci 🙂

govinda
20. máj 2014

@henny mne pasta dama vyhovuje, ale neskúšala som smartflex 😕 😒

ultragirl
20. máj 2014

Dievcence chcela by som poprosit o radu. ako by ste urobili tuto torticku Minnie mouse - hlava? Z jedneho velkeho piskotoveho kruhu vykrojit tvar hlavicky aj s uskami alebo tri torticky (hlava a dve uska) a potom spojit?

jakelina
20. máj 2014

@mrka2 to jsi si mákla, kolik těch muffinů bylo. Já nejvíc najednou dělala 100 a to jsem to měla pak všude, ani si nebylo kam lehnout na spaní. Já mám takový blbý zvyk, že to nosím do ložnice do postele, natáhnu tam prostěradlo a na to kladu plechy se studenými korpusy a manžel si pak dělá srandu, že nemá kde spát 😀 😀

veronika89
20. máj 2014

@ultragirl ahoj ja som ju robila, z dvoch malych na usi a jednej velkej, to co sm odrezala z usi aby som ich mohla pripevnit hlave som pouzila na bradu... presne podla tohto http://www.tortysnov.sk/fotopostup/minnie-mouse...

zandanem
20. máj 2014

PROSÍM, kdo peče dorty a potahuje je pravým marcipánem, marcipánem z mandlí a doma dělaný ?? okolí Brno, Břeclav, Hodonín ... děkuji 🙂

mrka2
20. máj 2014

@jakelina no na svadbu ich bolo 84 (to podla tych kosickov,ale tie si kupovala nevesta) a plus 7 na krstiny,lenze samozrejme aj mojim detom nieco trebalo, manzelovi 😀 tak ich bolo vyse 100. ale mne to vobec nevadilo,fajny relax,aspon konecne nieco ine..nove 🙂 no a ja som si doniesla z obchodu take velke kartonove prepravky,co su na ovocie,tak som si to do nich naukladala pekne jedno na druhe,tak mi zabralo len polku kuchyne 😀

jakelina
20. máj 2014

@mrka2 no já tehdy dělala těch sto a k tomu třípatrový dort a bylo horko, tak to byl fakt mazec 😀 😀

ultragirl
20. máj 2014

@veronika89 dakujem velmi pekne

mrka2
20. máj 2014

@jakelina ojojoj, tak ja nastastie len jednu malinku na vrch,tak to sa dalo. ale my sme nemali horko,ale zaplavy pre zmenu 😅 🙄

ultragirl
20. máj 2014

@veronika89 este by som sa chcela spytat, aj si niecim natierala torty predtym ako si potahovala, po povrchu?