Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

peciemslaskou
11. jún 2017

moje zákusky -torty

adulicek
11. jún 2017

@natalia1985 ja kazdu tortu plnim den pred oslavou 😉

pillipilli
11. jún 2017

Ahojte chcela by som spravit okruhlu tortu s tymto obrazkom ,len nemam vobec predstavivost. Nikdy som to este nerobila.
Vedeli by ste mi poradit s nejakym napadom , ako by to malo vyzerat ? Dakujem

nika1985
12. jún 2017

Ahojte ta s nozom bola presne podla nakresu, no neviem ci by som ja az tak plnila sny mojich dcer ked budu taketo chces ma porazi

nicoletta77
12. jún 2017

Ahojte dievčence, pridávam moje:

stebota
13. jún 2017

@mizu89 ahoj viem že ked je cokolada vytemperovana sa sprava uplne inak vtedy by sa nemali tak lahko lamať skus temperaciu cokolady.😉

stebota
13. jún 2017

@natalia1985 pišem neskoro viem ale aspon do buducna vsetci sa ohanaju len aby bola torta čerstva kedy sa ma plniť a tak podobne všetko ma dvoj až do konca troj týždnovu trvanlivosť nap. mascarpone a ovocie ak ide mrazené čo sa tam ma pokaziť ked to ma každy v chladnicke?Čerstve ovocie sa kazí skôr to ano ale nie za dva dni zas to by muselo byť nahnité a čerstvá torta je uplne mekka takže sa musi aj super krajať ved sa to ako hovori kamoška bortíí a ešte som zvedavá ak pekava niekdo viac tort keby ich vzdy plnil na poslednu chvilu to ako by sa dalo stihnuť tak asi tak niečo si z toho vyber 😉😉

natalia1985
13. jún 2017

@stebota dakujem zvladla som to nejak nie ako prava cukrarka ale torta sa zjedla

haannka
13. jún 2017
mizu89
13. jún 2017

@stebota no ale temperovat viem ze sa to robi s pravou cokoladou calebaut neviem ci sa to da robit aj z obycajnou cokoladou.

stebota
14. jún 2017

@mizu89 da bola som na stretnuti kde predstavovali vyrobky rôzne a mali tam aj cokoladu rôznu aaale rozmyšlam že bola len hneda tak z bielou neviem skus

liat
14. jún 2017

ahojte, prosím vás keď robíte "nahú" tortu, čim ju potierate? robim dve poschodia a vrchny korpus chcem vyhladit kremom, cize naha bude len po bokoch. dakujem za radu

liat
14. jún 2017

pripajam aj zopar mojich, som uplny amater ale velmi ma to bavi

mizu89
14. jún 2017

torta zo zrkadlovou polevou.snazila som sa to nejak odfotit.

chvapilu
16. jún 2017

Dobré ráno ,moje dnešní dílka hezký den přeji

vierki
16. jún 2017

ahojte. mam pruser. odkedy robim torty v inej kuchyni sa mi nedari. zraza sa mi krem.uz asi treti krat,teraz som ho spravila zrazil sa,tak som ho napravila a naplnila tortu. a ked som ju potrela tak ten vrch sa zrazil a teraz neviem ci ju mam nakrojit a pozriet dnu,alebo rovno spravit novu.poradte, co robit. uz som zufala.

jachin
16. jún 2017

@vierki ak máš čas a suroviny, urob novú

vierki
16. jún 2017

@jachin spravila som novu a ta sa podarila.ale aj tak uz som zufala s toho kremu

nika266
16. jún 2017

Pre môjho vnučika 🙂

jachin
17. jún 2017

@vierki aký je to krém? nezmenila si v nom niečo? teda značku dajakej suroviny? Mne sa to stalo ked som kúpila inú značku tvarohu do tvarohového krému, nie a nie sa podariť..a to som si myslela že tvaroh ako tvaroh 🙄

vierki
17. jún 2017

@jachin suroviny som nemenila,ale som aa prestahovala a v tejto kuchyni je hrozne teplo aj ked vetram.staci uvarit caj a uz je tam sto stupnov tak asi z toho.

daniela09
17. jún 2017

niečo odo mňa

peciemslaskou
17. jún 2017

moje nové

evala777
19. jún 2017

ahojte...znova po dlhšej dobe pridávam svoje za cca mesiac....😉

stebota
20. jún 2017

ahojte taký birmovkový týždeň😉

jachin
20. jún 2017

Nemáte niekto inšpiráciu na svadobnú tortu bez poťahu? niečo hranaté a jednoduché 🙄

adulicek
20. jún 2017

@jachin choď do skupiny tortičkárky https://www.modrykonik.sk/group/1801 a tam popozeraj fotky...je tam kopec svadobných tort bez poťahu 😉

pppeeetttaaa
20. jún 2017

dievcence ja nic nestiham, tak zasa len narychlo zopar z posledneho obdobia..

jachin
21. jún 2017

@pppeeetttaaa nádhera 😉

brunetka007
22. jún 2017

@pppeeetttaaa mozem sa spytat, aky priemer maju poschodia napr na tej bielej 3poschodovej torte s ruzami? dakujem...lebo neskutocne krasne vyzeraju, krasne sumerne, dokonalost