Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yanik
17. apr 2009

a jsou tam i celkem podrobné postupy:
http://www.urybicky.cz/category/dorty/dorty-pri...

cessy
17. apr 2009

no nevyzeraju zle ani tie biele,ale ja skusim tie sede.... 🙂

cessy
18. apr 2009

yanik dakujeme za dalsiu super inspirativnu stranku 😉

vinka
18. apr 2009

Cessy ideňm piect tortu s bazénom.Držte palce potom pofotím čo za výtvor mám.No a idem ju tak piect aby syn nepochopil,že to bude torta.To jemu na zajtrajšiu oslavu. 😉

mimikyky
18. apr 2009

vinky, držím palce 😉

cessy
18. apr 2009

vinky aj ja drzim palceky a tesim sa na foto 😉 😉 😉

zdenallicka
18. apr 2009

vinka, jak to chces udelat, aby nepochopil? 🙂

Hodne stesti a at se dilo podari.. 😉

cessy
18. apr 2009

ja tento vikend nepeciem, az na buduci by som chcela spravit syrcek s myslami 🙂

cessy
18. apr 2009

myskami-pomylila som sa 😵

vinka
18. apr 2009

Tak,že sa pečie na plechu.On vie,že torta sa pečie v okrúhlej forme.No a poobede ked budem robit vrch vyženiem ho von.Len nech neprší. 😀

zdenallicka
18. apr 2009

vinka, kukni sem.. Ten se mi moc libi..🙂

http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/-moje-...

vinka
18. apr 2009

zdenallicka dík za inšpiráciu ale ja idem robit plavecký bazén.Obdlžník.Lebo on je športovec plavec a to mal narodky vo februári.A oslavu sme odložili kôli krstnej lebo tu nebola.No a medzi tým mal aj preteky a vyhral prvenstvo. 😉 Tak preto bazén. 😉

cessy
18. apr 2009

zdenallicka ten panko v bazene je genialny... 😀 a to jeho brusisko... 😀 perfektne

alionuska
18. apr 2009

Cessy,ahoj.Ja sommvcera nebola cely den skoro doma a nebol cas na net vecer... Ale keby som vedela,ze ma potrebujes,tak nakuknem aspon na chvilku.Moja,ciernu farbu dostanes.Ale len gelovu.A pouziva sa normalne do hmoty,ale ak chces tu hmotu ozaj ciernu,tak najskor ju musis zafarbit co najtmavsie,napriklad kakaom,alebo modrou fabrou... potom,ked pridas ciernu,tak bude krasna cierny ta hmota.
Lebo bielu hmotu s ciernou farbou nezafarbis a zostane iba seda!
A co sa tyka tej sedej,tak to tiez pridavas ciernu,ale len po troske.A v nasich obchodoch,drogeriach a pod. su ozaj dostat iba zakladne farby-cervena,modra,oranzova a zlta.Zelenu urobis tak,ze do modrej pridas zltu.A ciernu si vyrob sama tak,ze zmiesas CERVENU?MODRU A ZELENU dokopy...musis to skusat,lebo ked das moc cervenej tak bude viac do hneda a potom pridavaj len modru,alebo zelenu... 😉
Neboj,mysky sa ti istotne podaria.Uz sa tesim na fotecku tvojho dielka. 🙂 🙂

zdenallicka
18. apr 2009

Holky, muzu udelat "marcipan" i z klasickych Marshmallows od JOJO???? 😕 😕 😕

vinka
18. apr 2009

No baby torta v chladničke.Nieje ešte celkom dokončená lebo to už len stupienok výtazov potrebujem a plavcu ak budem vediet. 😀 No zvládla som to bez toho aby to videl.Len ked som robila vodu tak sa mi vsypalo viac modrej farby a je tmavá voda.To je najhoršie na tom celom. ☹ ☹ ☹ Nemala som želatínu dalšiu preto som musela použit túto vodu. ☹ ☹

cessy
18. apr 2009

ahojte..... 🙂
alionuska dakujem za farebne kombinacie....ty si uz skusala farbit zivocisnym uhlim??
vinka uz sa neviem dockat, kedy hodis fotocku....
zdenallicka myslim ze to je to iste ako haribo....niekde som o tom citala 😉

vinka
18. apr 2009

Cessy ani nevieš ako ma mrzí tá voda.Možno to ani kôli teju vode nečnafotím.Lebo predtým želatinu čo som mala som mala krásnu nebovo modrú a potom som musela ešte dorobit a toto. ☹ ☹ ☹ No a ja nijak raz neviem tie rohy pekne obtiahnút.A mám ju hrbolatú neviem prečo. ☹

cessy
18. apr 2009

vinka to neva...asi bol bazen natrety na tmavomodro, preto je voda taka tmava........urcite to nieje az take zle... 😕

vinka
18. apr 2009

No tak ti to odfotím a uvidíš,že to vadí. 😒

mimikyky
18. apr 2009

zdenallicka, ja robímlen od JOJO z marshmallows a robila som už aj z VEXTA tie sú farebné, nemusela som farbiť 😉

cessy
18. apr 2009

no ved cakam na to foto uz som netrpezliva....uz ju dokoncujes?? 🙂 🙂 🙂 😨

vinka
18. apr 2009

Už je hotová. 😀

cessy
18. apr 2009

vinka a foto nebude?? 😨 😕

vinka
18. apr 2009

Počkaj.Musím ich dat kamarátke zmenšit lebo ja to neviem. 😝 😀

cessy
18. apr 2009

no dobre, ale uz som riadne netrpezliva 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

cessy
18. apr 2009

vinka a Damianko ju dostane az zajtra??

zdenallicka
18. apr 2009

DIky za odpoved...🙂

vinka
18. apr 2009

Hej zajtra ju dostaane. 😉 Už je v albume tak kukuk. 😝 😀