• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@daducha wow, ta s tymi balerinkami je prekrasna!!!
samozrejme aj ostatne,co ste tu popridavali torticky su vsetky nadherne!!!
21. mar 2011 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ženy, zdravím vás :grinning: zase se to tu rozrostlo o překrásné výtvory.. :slight_smile: dovolím si přidat svoji včerejší rychlovku pro babi... mě platí že když se spěchá tak se nedaří a taky že jo, na vrchu se mi ta mmf ůplně promočila tak že prosvítal růžový krém a dělalo to po vrchu takový bubliny... no byla sem nasratá, ale naštěstí mooc chutnal :wink: nemáte některá zkušenost jestli je lepší potahovka smartflex nebo formix ???
21. mar 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vsetkym za pochvaly :dizzy_face: , ta balerinkova vraj urobila veeelku radost, tak ja mam z toho radost este väcsiu :wink: .Len uz by som brala nieco pre chlapceka, z tej ruzovej mam dost :dizzy_face: .
21. mar 2011 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
šokovné cukráročky!
Chcem sa spýtať, či ten poťah na tortu - z cukríkov - sa nedá robiť aj bez mikrovlnky.
Zohriať na šporáku v hrnci/ nad parou?
My máme s Janíkom pred očkovaním - myslela som, že budem piecť u babky, kde máme mikrovlnku - ale takto.. to budeme doma a strážiť, či dobre zvládne vakcínu..
Prosím, dajte mi vedieť, ďakujem dopredu, a všetky výtvory chválim!
jana
21. mar 2011 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..našla som toto, takže asi mám odpoveď .. :sweat_smile:
21. mar 2011 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci dort je krásný, super volánky, ale co jsi měla pod tím za krém, že se ti to tak topilo? nesmí tam být nic šlehačkového ani tvarohového, joogurtového... a potah nesmí být moc natenko, tak 3-4 mm
21. mar 2011 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andriss23 krásné, jak se ten čokotransfer dělá? to se jen přilepí na ten bok potřený čokoládovou polevou a pak sloupne?
21. mar 2011 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha krásné!!!!!!!!!!
21. mar 2011 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj

jen sem proletěla obrázky dortíků, holky krása co dokážete vytvořit :dizzy_face:
do toho čokoládovýho srdce bych se hned zakousla :dizzy_face: marcipán mi totiž nechutná, ale čokoládu tu já můžu :slight_smile:

holky mám na vás prosbu
mám dělat auto - jeep, má mít přibližně 4-5 kg ...
mám v plánu udělat korpus dvojitou dávku (z 12cti vajec) do formy 35x35 cm a vůbec nemám představu jak korpus řezat, prostě jak velký by to auto mělo asi tak být, abych nějak rozumně využila upečený korpus a abych přibližně dodržela váhu, když bude těžší nevadí, ale abych to auto neměla moc malé, z toho mám strach :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže kdo ste děala autíčka poraďte prosím
21. mar 2011 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
auto by mělo takový tvar ...
fotka není moje, je stažená z TOM
21. mar 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evena - ja som sice auto nerobila, ale nebolo by to praktickejsie z velkeho plechu, kedze je auto "obdlznik"? z polovice by si urobila telo a z toho zvysneho orezala vrch auta... lebo ked to budes rezat z toho stvorcoveho, tak neviem, ci sa ti to podari tak aby to bolo pekne... z velkeho plechu, 3x korpus + plnka, ozdoby som robila tortu jednotku, mala okolo 4,5 kg, tj podla vahy by ti to malo vyjst OK :wink:
21. mar 2011 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evena - inak - ten obrazok je super a ani to nevyzera velmi narocne... som si hlavu lamala, co urobit pre svokra (pivo mi zamietol manzel, lebo by jeho mama chytila nervy :grinning: ) :grinning: tak urobim asi taketo nieco :slight_smile: ak budem stihat... ak nie, tak iba stvorec s maslou :slight_smile:
21. mar 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna aha... tak víme která bije.. :unamused: já tam měla třasený krém z jahod... takže poučení pro příště - omazat něčím bytelnějším... děkuju :grinning:
21. mar 2011 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andriss23 - náááááááádhera
@broucek2 - krásny šaško
@jajuuus - kráááááááásne
@daducha - krásnučké
@silvijaa - krásna tortička, i manžel je skutočný
Hodím sem aj tie moje dve torty, jednu som robila v sobotu, ale najprv musím poprosiť brata, aby mi ich dal do PC
21. mar 2011 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci @evena - nádhera
21. mar 2011 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@raci - traseny krem nelubi potahovky :slight_smile: ja potieram potom maslom s cukrom :wink:
21. mar 2011 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, prosím, nemáte nějaký nápad jak udělat florbalový balónek pouze z marcipánu? Je to dutej balónek s dírkama. Napadlo mě udělat jen dvě půlky a pak je spojit až vytvrdnou, ale pak by byl vidět spoj :unamused:
21. mar 2011 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@paja.o tu je celkom pekny a tiez lepila 2 polovice k sebe podla mna tam nejako extra ten spoj vidiet nebude ked budu tie polovice rovnake http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=232&t=4757&p=62782&hilit=florbal#p62782
21. mar 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evena já jsem si pekla korpus na obdélníkovém plechu, z té delší strany jsem odřezala kus a ten jsem dala nahoru, pak jsem to trochu ořezala do tvaru a neměla jsem skoro žádné zbytky.
@raci tak to jo, třesený krém je ze šlehačky, pod potah jen krém, kde je hodně másla, nebo nutelu, marmeládu...
21. mar 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fukylove @reruna díky, jsem poučena příště to pomažu raději tím máslem, bo nutelou.. :grinning:
21. mar 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.potrebujem radu holky :sweat_smile: chcem robit ananásový trasený krém.dávate aj smetafix alebo stačí len crem ole.dakujem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. mar 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata,
viete mi poradit, ako na tortu v tvare 60ky? nemate aj nejake ulozene foto?
dakujem
21. mar 2011 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 dělala jsem sice jen s tím mandarinkovým kompotem, ale smetanafix jsem nedávala, zkus bez toho, odlej si tu šťávu z kompotu a postupně ji přidávej, až to budeš mít husté tak, jak chceš
21. mar 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna dakujem :wink:
21. mar 2011 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 děkuju :wink:
@ada9557 taky jsem dělala jen s mandarinkama a smetafix jsem raději dala, ale myslím, že to fakt není nutný :wink:
21. mar 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b blbá stránka tak len :
www.londoncake.com
21. mar 2011 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute kocky, tak sa hlasim zase po tyzdni :sweat_smile: ..a zase vas musim pochvalit, velmi pekne torticky ste popridavali :dizzy_face: :dizzy_face: ..a pridavam svoje tri
21. mar 2011 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikanika28 krása, zvláště klobouk
21. mar 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby naozaj nadherne torty robite a určite su aj velmi chutne...ste šikovny ja by som sa na take nikdy nemohla dať ja by som to určite nevedela.moj drobček bude mať rok v juli ale už pozeram torticky on ma velmi rad rozpravku zvonilka možnože poznate..tak som rozmyslala že by som mu taku stymi postavickami z tejto rozpravky dala spraviť...ak niektora mamina robi aj pre inych nie len pre rodinu velmi rada by som jej dala spraviť torticku..ja som z okresu topolčany...dakujem pekne :slight_smile:
21. mar 2011 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok