• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

a este jedna otazocka :slight_smile: mam poznacene dobre, ze potrebujem opradeny drotik c, 28, 26 a 35 napr na ruzu? ci to mam popletene? dakujem
10. apr 2011 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat krááásna tortička :dizzy_face:
@ikula2 nádhera :slight_smile:
10. apr 2011 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte prosím Vás žienky, potrebujem radu :sweat_smile: robila som tortičku a kúpila som hotový marcipán dr.oetker - ktorý sa mi neustále drobí a lepí, vôbec nejde vyvalkať, už som minula celý práškový cukor na to valkanie... takže ten ruším ale budem mať o také dve hodinky marcipán KOVANDOVI - myslíte, že sa z neho podarí potiahnuť tortu (3posch.) prípadne mi neviete poradiť čo dať navrch torty akože miesto marcipánu, lebo poobede máme oslavu a ja som zúfalá :frowning2: ps: total začiatočník som a po ruke je len LIDL :angry:
10. apr 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia31 skús tú mmf hmotu, kúp v lidli cukríky a je to ...na 1.strane písala alionuška recept :slight_smile: mne sa velmi páčilo robiť s tou hmotou, bola super....môžeš to skombinovať s tým marcipánom, keď ti nevyjde na celú tortu...
a v akej "téme" robíš tú tortu?
10. apr 2011 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 dakujeem :slight_smile: no malému som chcela urobiť tortu v tvare Oswalda - taká rozprávka na JIM JAMe o chobotnici :wink:
10. apr 2011 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte sikulky velmi rada vas citam a obdivujem kazdu jednu torticku co ste sem dali,som zaciatocnicka,peceniu som uplne prepadla,zatial som robila len tri torticky jednu z toho na objednavku :slight_smile: este sa musim vela ucit aby som ich mala dokonale ako vy :dizzy_face: pridavam fotku
@silvia31 skus ten recept co som ti poslala ja som s nou potiahla tortu na prvy krat,drzim palce!
10. apr 2011 o 09:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já peču jenom pro nás. Už se mě i jedna paní ptala, jestli bych jí upekla dort, ale já jsem jí to odmítla, že se toho ještě musím hodně naučit, tak třeba za rok, že ano. :wink:
10. apr 2011 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dík, aj si aj ja tieto objednám
10. apr 2011 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka na ružu skôr 24
10. apr 2011 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa velmi pekna torticka! sikovnica :slight_smile:
@jakelina no si ale... ved krasne pecies, kludne si jej mohla upiect,nemas sa coho bat! :confused: :slight_smile:
10. apr 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 děkuju, ale já se na to fakt necítím. Já raději dorty zatím dávám jako dárky. Všichni je chválí i jim chutnají, ale fakt bych si netroufla za to vzít peníze. :grinning:
10. apr 2011 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka minule si tusim pisala, ze si robila s cokohmotou (cokoplastelinou) napises mi prosim recept podla ktoreho si robila? a nelepila sa ti hmota? citala som niekde na TOMe, ze je velmi lepkava, ze ani ruzicky sa nedaju z nej modelovat...aku mas ty skusenost? dik :wink:
10. apr 2011 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa - peknučká tortička :slight_smile:
10. apr 2011 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, možno sa vám to bude zdať zvláštne, aj mne sa to zdá zvláštne , ale ja cchem jednej mojej kamarátke urobiť tortu, ale ona nemôže krémy. nechápem to, lebo keď so ms ajej pýtala, či môže maslo, cukor, puding a mlieko, povedala, že môže, ale krémy nie. Neviete teda o nejakej plnke, namiesto krému?
10. apr 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nenormálne dobrú.Vôbec sa nelepila.No zo začiatku ale to ešte bola velmi mäkká.Potom som ju dala ešte do chladničky a potom to už bolo super.Na jednu 100g varovú čokoládu 2 p.lyžice kukuričného sirupu.čoko rozpustiť nad parou a ked je pridať sirup a miešať.Už nenahrievať.Miešať riadne nech sa to spojí.A nechať chladiť.Aj ruže som robila a fantázia.A na druhý den len trochu prepracovať v rukách a ide to.Tým,že je to čokoláda tak sa topí v rukách.Paráda.neolutuješ. :wink:
10. apr 2011 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 čo tak šlahačkový krém?s kyslou smotanou.Dáš tam šťavu s citrona a je citronový.Alebo kakao a je kakaový.Alebo miesto kyslej smotany jogurt a bude jogurtový.Prihustiť želatínou a plnka suprová. :wink:
10. apr 2011 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka - ďakuejm. a to sa aj nejak šľahá?
10. apr 2011 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 a nejaky traseny,alebo parizsky krem? ci ani to? tam je zaklad slahacka. no tak to mi nejde do hlavy,ked vsetko moze zvlast,ale spolu nie... :confused: som o tom este nepocula :pensive: :sweat_smile:
10. apr 2011 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka super, dakujem :slight_smile: mne poradili takyto recept...

500g cokolády, cukrový rozvar - 50gcukru a 50ml vody a vmiešat do toho rozvaru 150g kukuricného sirupu. Celé to vliat do roztopenej cokolády a zamiešat. A na bielu cokoládu to isté, len toho sirupu polovicnú dávku.

ale ty si to robila bez toho cukru a robilo sa ti s tym dobre, tak asi vyskusam ten tvoj :slight_smile:
a chutovo to je ake? dobre to je na torte? :slight_smile: ale asi hej, sak cokolada :grinning:
10. apr 2011 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 a nie je to tak, ze ona iba nema rada kremy? :wink: iba tak tipujem, neviem :wink:
10. apr 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 - šľahačku tiež nemôže.
10. apr 2011 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ada9557 dakuuujem :slight_smile:
@katulkaaaaaa sa ti vydarila mne sa velmi pacia jednoduche torticky :wink:
@lussy23 ja by som tiez myslela na ten traseny krem tam nejde maslo
10. apr 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka fantastické.MMF mi nechutí aj ked z neho robím.Ale toto som sťahovla s torty.Chuťovo je to výborné. :wink:
@lussy23 no šlahačka sa vyšlahá.Ale ked čítam,že ani to nemôže tak jej urob punčovú tortu.tam nejde žiaden krém len lekvár :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Snád toto môže :wink:
10. apr 2011 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka - ďakujem! to má vôbec nenapadlo :slight_smile: Punčová torta sa robí podobne ako punčové rezy, však?
@ikula2 Trasený kré nepoznám.
10. apr 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka vinka prosim ta s tou hmotou si aj potahovala?
@lussy23 tak nic tam ide ta smotana
@lussy23 ano len korpusy sa pečú v tortovej forme.Nie na plechu :wink:
10. apr 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka super, takze vsetky pozitiva :slight_smile:
a este sa opytam z akej cokolady si to robila? dakujem
10. apr 2011 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 tu ma @sofi07 recept na puncovu tortu, mozno pomoze :slight_smile:
10. apr 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa je to kráááásna tortička. :slight_smile:
10. apr 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to