Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katka5584
4. mar 2013

@elamaslakova krasa maš šikovne ruky 😅 a možem sa opytať čo použivaš na potiahnutie a modelovnie kvietkou 🙂

katkak23
4. mar 2013

....

elamaslakova
4. mar 2013

Ďakujem , na poťahovanie používam, Pasta dama Stela , Smarflex velvet a z toho robím aj kvietky

mamamajka
4. mar 2013

Žienky prosím Vás, potrebujem radu. Moja malá chce červenú tortu - červenú myslí to cesto ( narodky má až o tri mesiace ale predstavu o torte má už dávno jasnú a oboznámila s tým všetkých naokolo......) Ked spravím normálne cesto na korpus a pridám farbu - používam gélové - ostane tá farba po upečení taká istá? Nezmení sa? Myslím hlavne či nezbledne alebo naopak nestmavne. A.... môžu sa tie farby vôbec piecť??? Ďakujem:D

jakelina
4. mar 2013

@zuzana92101 já zas dnes objednávku na dort, kde nahoru jméno, číslo jako věk a obsypat kokosem 😝 😝 😝

jakelina
4. mar 2013

@mamamajka péct se můžou a když uděláš světlý piškot, tak ta barva bude sytá. Já to nedělám, protože nic barveného doma nejíme a dětem bych to nepekla, ale chápu, že se jí to líbí. My doma studujeme kolik co obsahuje éček a kde jich je moc tak to nejíme. 😝 😝 😝

katkak23
4. mar 2013

@mizulienka ty brdo to čo bol za kurz kto to robí? ja viem že asi milionta otazka ale fakt že kráááása....

zuzana92101
4. mar 2013

@jakelina no tak to sme na tom asi podobne... 😝 Toto bola prva zakaznicka, ktora nad cokotransferom ohrnula nos.

jakelina
4. mar 2013

@zuzana92101 však ať žije komunistická klasika nééééééééééé 😝 😝 😝

mamamajka
4. mar 2013

@jakelina Ďakujem, ja som z toho tiež nebola úplne happy, ale bude to len malá okrúhla 18 cm priemer jej ide o to ako to bude vyzerať, myslím že jesť ju aj tak nebude 🙂 Oslavujú spolu s bráškom a ten bude mať tortu komplet čokoládovú, z tej sa určite ponúkne radšej 🙂

jakelina
4. mar 2013

@mamamajka určitě se povede, raději si kup červenou gelovou barvu, té stačí dát trošičku a obarví dobře.

elamaslakova
4. mar 2013

@mamamajka A čo tak urobiť ret welvet , robila som ho minule , je to vynikajúci korpus , celý červený a plnila som to šľahačkovo tvarohovou plnkou . Pridávam recept
RET WELVET

Suroviny:
250 g múky, preosiať
15 g kakaa
1/2 ČL soli
113 g masla, nechať povoliť pri izbovej teplote
300 g kryštál cukru
2 veľké vajcia
1 ČL vanilkového extraktu
240 ml cmaru (podmáslí), izbovej teploty
červená potravinárska farba
1 ČL octu
1 ČL sódy bicarbony

Postup:

predhrejte rúru na 175 °C
vymažte a vysypte múkou 2 formy priemeru 23 cm
do misy preosejte múku, kakao a soľ
v inej mise vyšľahajte maslo s cukrom do peny. Po jednom zašľahajte vajíčka. Pridajte vanilkový extrakt a znova dobre vyšľahajte.
zmiešajte cmar s potravinárskou farbou
na nízkych otáčkach zmiešajte postupne maslovú zmes so zmesou múky a cmarom (múku a cmar striedajte)
v malom hrnčeku zmiešajte ocot a sódu - zmes vzkypí a vtedy ju rýchlo zamiešajte do cesta
rovnomerne rozdeľte cesto do dvoch pripravených foriem, pracujte rýchlo, povrch cesta uhlaďte
pečte vo vyhriatej rúre približne 25-30 minút; presvedčte sa vpichnutím špajle do stredu cesta
korpusy nechajte 10 minút chladnúť vo formách, potom ich vyklopte na chladiacu mriežku. Korpus sa jednoduchšie krája, ak ho dáte vychladiť do chladničky.
keď sú dobre vychladené, naplňte ich. Tradične sa tento korpus plní plnkou "Cream cheese frosting" zo smotanového syra a mascarpone

mamamajka
4. mar 2013

@jakelina No, veď uvidíme koľko krát do narodenín ešte zmení požiadavky 🙂 Ďakujem za pomoc.

lucka_o
4. mar 2013

Baby, tak tu je vysledok, je to krivolake,,,,ale na 1.krat .....
@dm
@pristela dakujem za rady🙂

akzuzs
4. mar 2013

dievčatá tie torty no proste úúúúúúžas. Juj no krááááása . @njonja tak to je sila fakt krása a ten nožík v tej hlave nemá chybu 😀 Ozaj chcem sa opýtať na dobrý recept na čokoládovú tortu. Aj korpus aj plnka. Niečo mňam mňam. Chcem koncom mesiaca piecť môjmu otcovi a synovi lebo obaja maju rovnaké meno a bude párty. Ďakujem

jakelina
4. mar 2013

@zuzana92101 tak jsem se zrovna dozvěděla, že ten kokos má být zelený 😝 😝 😲 😲

mamamajka
4. mar 2013

@elamaslakova Ďakujem za tip, to som ešte neskúšala. A je táto dávka fakt na dva korpusy? Lebo ja chcem len jednu malú tortu tú červenú, lebo k nej bude ešte velká čokoládová.

elamaslakova
4. mar 2013

Ja som to piekla vo forme o priemere 23cm , ale tú jednu dávku naraz v jednej forme potom som to prerezala napoly a ešte som si urobila polovičnú dávku cesta a upiekla a mala som tretí plát , ale ak to chceš malú tak si to daj do takej 20cm alebo 18cm a prerežeš to dvakrát a máš 3 pláty

elamaslakova
4. mar 2013

@jakelina Kokos zafarbi na zeleno buď gelovou ,alebo práškovou farbou

jakelina
4. mar 2013

@elamaslakova já vím, ale přijde mi to takový ta klasika, co se dělala před dvaceti lety 😝

mamamajka
4. mar 2013

@elamaslakova Ďakujem, takže celá táto dávka sa mi do 18 cm formy v pohode zmestí??

1zaza
4. mar 2013

@katkak23 http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/1... mám ju tiež, som ju dostala do daru od známej, chcela ju na svadobnej torte (všetko som mala pekne nadiktované, čo kde dať :D, ja by som ju spravila menej vyčačkanú) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4277035...

elamaslakova
4. mar 2013

@jakelina No čo narobíš , niektorí ľudia si nevedia predstaviť , že dnes sa už robia aj inakšie torty

zuzana92101
4. mar 2013

@jakelina no ja neviem, neviem...pozeram na google, ale ved si od samej radosti vybrat neviem. 😀

a zeleny kokos? to asi nemysleli klasiku kokos, ale taku tu cukrovu ryzu, nie? Ci ho budes nejako farbit? 😀 no to je zabava, co si ti ludia nevymyslia.

Ja mam zase robit tucniaka, ale nie pingu, ale ze cisarsky tucniak, prosim pekne. A to som dostala aj prednasku o tom, ako taki tucniaci ziju, ze matka chodi pre ryby a otec sa stara o mlade a tak 😉, heheee, co sa este nenaucim pri peceni tort.

jakelina
4. mar 2013

@zuzana92101 to obarvíš normální kokos barvou a nebo se dá i koupit. Je to pro ročního chlapečka, ať žije chemie v potravinách 😝 😝 😝

elamaslakova
4. mar 2013

@mamamajka Určite a treba to pomalšie piecť a neskôr radšej vrch prikriť papierom počas pečenia aby vrch nezhorel a stred nebude upečený , treba skúsiť špáratkom či je v strede už upečený . Ale to určite už vieš :D

mysiatkoo
4. mar 2013

vcera som sa zase hrala a teraz mam dilemu, tak prosim o vas nazor... kamoska xce na sobotu tortu k vyrociu s priatelom... zadanie bolo : mala, okruhla, ozdobena srdieckami .... myslite, ze bude sklamana, ked jej tam dam ako prekvapenie navyse tohto maca? alebo sa jej to mam radsej opytat a kaslat na prekvapenie ? dakujem!

zsuzsu
4. mar 2013

Ahojky. Nemate niaky lahky, osviezujuci ananasovy krem??? Chcela som rafaelo s ananasom, a oni nechcu rafaelo a ani maslo 😒 Poradte mi prosim 🙂

zuzana92101
4. mar 2013

@jakelina ved to, ta chemia a este pre maleho prcka. My sa tiez eckam vyhybame, aspon pokial sa trosku da.
No ja som z tych mojich torticiek hotova a este take formy...ved to pojdem k mojej babine si pozicat, ja ani take doma nemam 😝. Potom to sem dam...ze spomienka na socializmus 😀. A este tam chcu ruzicky, no to uz bude tutovka 😀 😀 😀

zuzana92101
4. mar 2013

@mysiatkoo macik je zlatucky, pokial je kamaratka infantilna ako ja 😀, tak bude z toho nadsena. 😉