Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
11. mar 2012

@zlatat je krasny no nieje to moja praca 🙂

mamina1978
11. mar 2012

@jakelina
ahoj, ja mam ulozeny tento hrniec z internetu 😉 , ale globasky tam tiez neplavaju ☹
Ulozila som si ju na inspiraciu preto,lebo ten sporak sa mi tam paci. 😵
A mozes urobit aj bodky na hrniec...... 😀

mamina1978
11. mar 2012

@jakelina ja tapa zabudla, som na to foto co mam z internetu na ispiraciu... 😀 😀 😀

bzucinka2
11. mar 2012

@zdenallicka j a nehovorim o oceneni prace, to by ani 11 nebolo dost, ale o zakaznikoch 🙂 ja peciem nehovorim ,ale teda niektori somru dost 🙂

@zlatat jasne, ja to pre istotu ani neratam aby ma nevystrelo 😀
@zlatat ani ja neodoberam muku pri kakae 🙂

jaja555
11. mar 2012

@maca_p chcela by som sa ta spytat, na akeho mnozstva hmoty staci jedna tabletka aby sa ti hmota zafarbila pekne na cierno. Dakujeeeem.

bzucinka2
11. mar 2012
maca_p
11. mar 2012

@jaja555 mala som max. 100 g. vlastne vsetko co vidis na obrazku som pouzila a stacila bohate 1 tabletka. to som len uliala, zamiesala, zasa uliala... len to treba nechat odstat, farba dojde sama.

jaja555
11. mar 2012

@maca_p dakujeeeeeeeeeeeeeeeem

zlatat
11. mar 2012

@janulkamartinko ja viem, ale aj tak je krásny 😅
@bzucinka2 ot baby fakt neodoberáte múku pri kakae? A nemáte cesto tuhšie? Ja už som z toho vôl 😖

reruna
11. mar 2012

Holky popřídávaly jste zase nádherné dorty!
já se tady mořím s kytičkama a mám jich tak půlku asi, co potřebuju, já nechápu, jak můžete zvládnout více dortů za týden 😲
a ještě mě napadlo - jak tam mám ty kytičky drátkované nahoru dát? - jen zapíchnout ten drátek do dortu? viděla jsem nějaké plastové zapichovače, ale to už nestihnu objednat...

jakelina
11. mar 2012

@bzucinka2 děkuju, ten je taky krásný, ta polévka vypadá s tou vařechou super. 😉

jakelina
11. mar 2012

@mamina1978 ten sporák je krásný, ale to by byl asi pro ně moc velký dort, ona mi řekla, že chce menší a nedá všem hostům. To mi přijde divné, ale víc jak tři kila mít bude, tak snad to nějak podělí.

Hlavně tam musí být ty klobásy, nevím proč, to je jejich nějaká utkvělá představa 😀 😀 😀

jakelina
11. mar 2012

@vecernicci když ona paní nechce polívku, ale klobásy v hrnci, jedině, že by visela klobása až ven 😀 😀 😀

zlatat
11. mar 2012

@reruna ja ich zviažem do kytičky a túto potom obalím do potravinovej fólie a tak zapichnem do torty

jakelina
11. mar 2012

@reruna já zapíchnu do brčka na pití.

rogerka
11. mar 2012

huraaa, konecne som vas docitala 😀
kocky, nadherne torticky a znova dobre receptiky 🙂
vecer vam hodim foto, co som robila mm k meninam, nejako sa mi zapacili 2D obrazky
@zlatat ja len k tomu, ze ste sa bavili o cenach za kg torty... vy si za super prepracovanu, vymakanu tortu pytate 9 - 10€, niektore dokonca menej, niektore viac, a tesco berie 17 €/kg. a to este neni zarucene, ze z toho niekto nedostane salmonelozu, kedze v takychto retazcoch nikdy nevies 😉 mali by ste si viac vazit samy seba, mate zlate rucicky 😵
@pristela skusala som cokohmotu a teda chutovo super, musela som sa krotit, aby som ju nezjedla celu sama 😀 ale to potahovanie.... strasne elasticka, furt sa mi to natahovalo, 4x som to valkala a vcuclo to este dost skrobu a aj tak to bolo moc elasticke. ako to robis, ze ti to ide? 😕
a mlady ako upiekol?

reruna
11. mar 2012

@zlatat
@jakelina díky za tipy, já jsem ještě drátkované nikdy nedělala a mám zatím představu košíku kulatého, přes vršek jakože nějaký ubrousek krajkový nebo aspoń cípek a v koši různé květiny, zatím mám růže, lilii, malé bílé kytičky, větší květy ala @lamps k tomu lístky růží a břeč´tan.... no fakt ještě absolutně nevím, jak to bude celé vypadat? 😅

larah
11. mar 2012

Pridávam svoje dve nové 😉 pokus o malovanie 😝

lamps
11. mar 2012

@reruna akosi som mimo neviem na čo myslíš? Idem vás dočítať popri vešaní prádla 😀

Inak dievčence ja neviem kam tento svet speje 😝. Osoba, ktorá si objednala Nemo tortu a bola som s ňou dvakrát dohodnutá, že donesie zálohu ani druhýkrát nemohla zálohu doniesť. Tak sme si dali tretí termín, na zajtra ... uvidím, či príde. A dnes mi píše na fb žieňa, ktoré je cukrárka a pýta sa, či by som jej mohla ušúľať postavičku Kitty 😅. Asi som zlá, ale pošlem jej len postup na postavičku Kitty, netuším koľko by som si za ňu vypýtala.

zlatat
11. mar 2012

@rogerka a si predstav, že už pri zvýšení na 11 sa mi znížili obj - ľudia sa aj ozvú no keď im poviem približnú cenu, tak sa potom ani neozvú.
No a dnes som musela jednu obj, odmietnuť - ja neviem, proste viac ako 3 torty nezvládam 😖 - ešte keby boli také, že málo modelovania, ale samé modelovačky, kytička ,... a dnes sa mi jedna holka ozve, že potrebuje na bud. soboru tortu 😒 Ja neviem, niektorí si asi myslia, že torta sa spraví za 1 deň 😖 😖
A to som na celú domácnosť sama, keď robím torty, ani variť nestíham - vy hej? Bo ja už neviem, či som taká grambľavá alebo čo. 😒

lamps
11. mar 2012

@zlatat nie si grambľavá ani ja si neberiem viac ako tri torty na týždeň a tiež nestíham občas uvariť hlavne v dni, keď treba deťúrence roznášať na krúžky a z krúžkov. A to sú moje torty od tých tvojich veľmi primitívne oproti tým tvojim krásnym kvetom, ktoré na nich máš

reruna
11. mar 2012

@lamps zkoušela jsem podobné květy, jako děláš ty🙂

lamps
11. mar 2012

@reruna a nedarilo sa ti?

zlatat
11. mar 2012

@lamps joj si ma ukľudnila - lebo ja musím variť krpcom diétne jedlá. Radko síce chodí na obedy do školy, ale Tomino nemôže v škôlke obedovať, takže minimálne každý druhý deň musím variť aby mal čo papať ... a to tiež nehovorím o krúžkoch.
Mne je to vlaastne teraz aj ľúto, že som odmietla tú tortu, lebo je to osôbka, ktorej som už piekla tortu a boli moc spokojní, tak sa znova ohlásili, no ale žiaľ, ... a potom ani chladničky 2 nemám, len jednu ... to keď mám na 1 deň 3 torty, tak ani naše potraviny prípadne jedlo nemám kde dať
Mala by som si ešte jednu chladničku kúpiť, ale žiaľ najprv treba na ňu našetriť 😖

anibas
11. mar 2012

@zlatat ja uberám múku ked dávam kakao 😉 😉

anibas
11. mar 2012

@zlatat ja tiež nestíham variť - väčšinou nechám pre Filipa čo sa zvýši zo včera a ja už nejem, alebo ked si moja mama viac navarí - už je sama - tak sa pýta, či nám nemá poslať - tak som rada - a tiež beriem len tri torty, ale štvrtá sa pritrafí od veľmi dobrých známych, alebo rodiny tak to sa nedá odmietnuť 😉 😉

dakota14
11. mar 2012

baby vedeli by ste mi poradiť ktoré písmenká kúpiť na tortu pre tvorenie mena aby sa to dalo pekne vytlačiť a nekazilo sa to máme už ale tretiu abecedu a ani jednou to nejde používam hmotu K2 kľudne mi napíšte aj IP alebo nejaký konkrétny link ideme robiť ďalšie torty a veľmi by som to chcela mať už také pekné zatiaľ to robievame tak všeljak 😒

reruna
11. mar 2012

@lamps ale celkem i jo, tak hezké jako ty je sice nemám,ale dá se🙂 jen jsem ti chtěla tím poděkovat za inspiraci

lamps
11. mar 2012

@zlatat no aj ja varím stále lebo baby mi chodia v škôlke na obedy, ale tá staršia príde domov a pýta si papať 😀 a chalani nechodia na obedy, manžel si nosí do roboty papanie z domu a ja tiež potrebujem jesť. A o mieste v chladničke ani nehovorím, tiež je to hotová katastrofa, keď mám v nej tortu, deti majú zakázané chodiť do chladničky, aby sa náhodou nejaká nehoda nestala. A druhú chladničku nie je kam dať lebo bývame len v 2-izbovom byte. A najlepšie je, keď mi niekto povie, že si príde pre tortu až v deň oslavy, lebo ju nemá kam dať 😝

zlatat
11. mar 2012

@lamps mi hovor - 2 izbový mini-pidi domček, nemám kde dať ani umývačku riadu, nie to ešte druhú chladničku - jedine, že by som ju dala vonku pred dom 😀 😀
A tiež zakazujem deťom chodiť do chladničky, keď tam mám torty 😅 Ešteže mám na zeleninu veľké šuflíky, tak veľa vecí aj tam nahádžem a v zime dám hrnce do komory - no v lete to je katastrofa 😒 😒