Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabkostanka
10. mar 2013

@dajna11 podla mna nie, lebo hneda bude prerazat cez obrazok 😉 plnka by mala byt svetla

79zuzana
10. mar 2013

@ajka82 wow, uplne ako zivy 😉
@zsuzsu happy mothers day 😉 inak ta velmi obdivujem, ze dokazes takto v noci pracovat. Ja ked dokoncujem tortuv noci o jedenastej, tak vravim, ze do rana som ju robila 😀

zsuzsu
10. mar 2013

Dakujem a aj Tebe 😉 No musim len v noci lebo taham len tie poobedne kazdy den 😀 Tak doobeda akurat korpus a niake postavicky a ostatne stale v noci len 😀 toto som myslela ze ani nedokoncim 😀

zuzana92101
10. mar 2013

@dm1 torticka sa mi velmi paci, taka jemnulinka, aj farba je pekna, takze u mna ziadna nuda 😉
A medovnicky, Danka, ty mas zlate ruky, taketo krasne nieco vytvorit, super! Este raz dakujem aj za to slane cesto, ale par veciam tam nerozumiem 😕 , potom sa ta este opytam.

zuzana92101
10. mar 2013

@dida38 aky zlaty prcko zubaty 🙂. A mamina miesala farby na torticke aby sa k svetriku a papuckam hodili? 😉 😝 Peknunka! A oslavenec aj ochutnal? 😉

zuzana92101
10. mar 2013

@ajka82 torticky super a dino najsuper. Perfektne sa ti podaril!!! Aj zuby ma super zajdene 😀. Palec hore!

dajna11
10. mar 2013

@gabkostanka vidíš to ma nenapadlo ale obrázok je i tak tmavý 😀

xaga
10. mar 2013

vie mi niekto poradit aku jedlu obrazkovu oblatku na tortu je lepsie pouzit? su v ponuke dve tenka a de luxe....poprosim vas o radu ,nevyznam sa v tom....dakujem 😉

lucula73
10. mar 2013

@mamamajka ..stačí zadať do googlu torta hokejové ihrisko............nejjde mi to sem skopírovať
http://www.google.sk/search?q=torta+hokejové+ih...

lokalistin
10. mar 2013

@pristela maslo kupujem vzdy 82% ja neviem preco,ale ako hovoris bolo to hnusne,az som sa hambila,odvtedy som uz vela krat doniesla potiahnute s WI a nikdy to nebolo.
A tento kusok co som robila,tak tam bolo z toho slizkeho fakt len na jednom mieste moze byt,ze tam bolo menej poteru,alebo co,a keby sa dalo do parizskej viac cokolady ako smotany (toto bola biela parizska,s hnedou by to bolo tiez lepsie myslim)tak by to aj lepsie ztuhlo a myslim,ze by to netopilo vobec,este skusim

rapunzel1
10. mar 2013

Baby moje, idem sa vám vyžalovať, je mi hrozne. ☹ Pred chvíľou mi volal zákazník, že akú hnusnú, starú pokazenú tortu som mu dala. To bol ten tomáško. Chcel vyslovene dobošovú tortu,čo sa mi zdalo, divné pre dieťa, ale ked na tom trval, Korpusy aj plnku som robila v stredu, v noci dozdobila a v štrvrtok si bol pre ňu, takže nemala ani 24 hodín, a že stará. Ked som sa ho opýtala, že či vôbec vie, že aká je dobošová torta, že tam nemá byť čo mokré, tak mi povedal, že prečo som mu neurobila dopredu ochutnávku torty, aby vedel, či bude spokojní. Tak reku fajn, pri 3 kg torte mám robiť ešte aj ochutnávku, asi budem miešať dve žĺtka na korpus a plnku šľahať nad parou z koľkých vajec? Ako pri 10 kg torte o tom budem rozmýšľať, pokiaľ si to dopredu vyžiada, ale nie predsa u 3 kg a ešte sa rozčuloval, že šak on mi zaplatil 30 euro. Mám chuť sa na všetko vybodnúť a nechať pečenie. Že vraj mi urobí na azet pokeci takú reklamu, že sa budem diviť. Neviem či zúriť, či plakať, či čo mám robiť, ale mám na sobotu 5 tort a teda neviem ako sa donútim to urobiť. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lokalistin
10. mar 2013

@ajka82 ten dino je perfektny

79zuzana
10. mar 2013

@rapunzel1 joj to mi je luto. Viem,ze to nie je lahke, ale skus to hodit za hlavu. Niektori ludia su sprosti od prirody. On by sa stazoval, aj keby tu tortu dostal zadarmo. Takemu NIKDY nevyhovies.

zsuzsu
10. mar 2013

@rapunzel1 nic si s toho nerob. Kazdemu nevyhovujes. Ber to pozitivne kolko si mala spokojnych zakaznikov a jeden exot Ti nestoji za nervy. Mozno mu ta torta aj chutila a niekto mu "poradil"takto to reklamovat ci nedostane spat svoje peniaze, ci neskusa :( A dobosova je dobra a neni nic co by sa tam malo pokazit za jeden den. Ani keby tu tortu mal v teple za ten cas sa nepokazi, ved je tam malso. Tak sa nenechaj a hlavu hore 🙂

lokalistin
10. mar 2013

@rapunzel1 ty brdo ,to co za debila?to je mi fakt luto,mne vzdy kazdy hentu dobosku chvalil,je mi to moc luto.Zostali ti odrezky?Ty si ju jedla?Inac podla mna dobosova je lepsia az na dalsi den,ked ta plnka nasiakne do tych platov ako aj kazda torta. ☹ ☹ ☹ Tak,ale doteraz si mala spokojnych zakaznikov,tak hlavu hore.
Ja som mala v obchode raz zakaznicku hned na zaciatkoch co ma na internete tak hnusne poohovarala,ze som chcela zavriet obchod,ale moja mama povedala,doteraz sme mali stovky ludi a kazdy bol spokojny,to sa asi vzdy stane,ze niekto moze byt nespokojny 😒 a hlavne pri tortach,100 ludi,100 chuti,hlava hore ,ide sa dalej
Inac ako sa ja poznam,ja by som mu povedala,ze tu tortu moze doniest nazad a vratila by som mu peniaze,podla toho,kolko by bolo z nej zjedene a ver mi ,ze vela by nazad nedoniesol
Ja som raz kupovala dve torty a ta baba mi hned povedala,ze ked nebude chutit mozem doniest nazad a vrati mi peniaze,nechutila teda nikomu u nas,ale nam slo o to ako sa maly z nej tesil a to bolo na nezaplatenie.
Potom sme u druhej cukrarky objednali pre nasich k vyrociu a ta bola totalne hnusna,ale ani tej som nevolala,ze aka bola,to musel byt nejaky magor asi chcel puncovu a pomylil sa a povedal dobosovu,preto mu to vadilo,debil

simasa
10. mar 2013

@rapunzel1 To ma mrzi, ale vzdy sa najde nejaky debil... Ale bola by škoda, keby si kvoli jednemu nespokojnemu zakaznikovi zo 100 prestala piect. A ochutnavka? To je len nasledok tej "vydarenej" jojkarskej relacie. Treba mu povedat, ze ked ti zaplati tolko za tortu, ako v jojke, ze mu kludne ochutnavku urobis. A tie dristy o reklame - na pokec chodia vacsinou len taki dementi ako je aj on... Hlavu hore!

simasa
10. mar 2013

No ako sme sa vsetky pekne zhodli: ze hlavu hore 😀

lucula73
10. mar 2013

@rapunzel1 ahoj Lenka,to je pekný pako....ja by som urobila to čo píše lokalistin,nech donesie nazad,ak bola taká zlá,ako píše.........a uvidíš,koľko jej ostalo......... 😝 😝

zuul
10. mar 2013

@rapunzel1 ja sa pridavam, ze na svete je par debilov a tento prave pripadol tebe 😠 ja som tiez robila dobosovu vo stvrtok a jedli uz az v sobotu a ze aka dobra. recept je len jeden, takze som isto robila tu co ty. a dnes mi ujo vychvalil, ze aka bola vyborna, ze ju celu "zozrali". takze neboj hlavku hore,
ja stale vravim, ze sa vobec nic nestane ak si uz niektori co si objednavali neobjednaju. ved ochutnali a ak im nechuti nech idu robit nervy dalsej pekarke nie?
neboj bude to dobre, tie sobotne sa ti isto podaria a urcite aj mileho slova sa dockas. 😵

zuul
10. mar 2013

dievcata robili ste niektora ze tyranosaus rex - tyrex?

zuul
10. mar 2013

dievcata myslite ze tu ma telo 2D a hlavu von 3D? dakujem
https://www.google.sk/search?q=cake+ideas+tyrex...

rapunzel1
10. mar 2013

@zuul
@lucula73
@simasa
@lokalistin
@zsuzsu baby moje ďakujem vám, je mi to hrozne ľúto, nejak som mala hneď pri ňom divný pocit, lebo z azet si u mňa nikto neobjednával, chodím tam len kôli kamoškám, čo nechcú Fb, aj som mu povedala,nech ju donesie späť, ale nepovedal nič, a tie ochutnávky, to asi naozaj majú z tých jojkárskych tort. Je mi z toho smutno, som sa tešila, že sa mi to rozbieha a že ľudia si chvália a toto ☹ Neviem ako sa donútim ísť dnes večer modelovať motorky a jazcov,snehulienku a neviem čo ešte, lebo na jednu povedali, len že pre chlapa, čo sa týka výzdoby....hm, už sa bojím aj niečo urobiť .... či to bude dobré... či nie... 😢

zuul
10. mar 2013

@rapunzel1 si sikovna, uzasne torticky robis. neboj kuk na net a isto ta nieco napadne pre chlapa.

vecernicci
10. mar 2013

tak moje víkendovky, tenhle týden jsem měla oddechový, ale dneska už začínám zase 20 per. vajec 😉 a pár ze života 😀

eliska22
10. mar 2013

@rapunzel1 to je čo za kus debila 😠 nemám slov ...

denuschka7
10. mar 2013

Ahojte. Chystam sa robit red velvet korpus, ale ked som ho robila naposledy vobec nebol taky cerveny ako ma byt...nemate niekto recept aby bol dobry a naozaj cerveny? neskusali ste niektora vynechat kakao alebo mam dat viacej cervenej gelovky???

aduskatt
10. mar 2013

@rapunzel1 fakt nejaky divny.mala si mu povedat, ze ak da tolko za tortu, co davaju v tej relacii, tak mu urobis aj dve ochutnavky...

wera.g
10. mar 2013

@denuschka7 ja som síce red velvet nerobila, ale niekde som čítala, že tam nemá ísť vôbec červené farbivo, že originál je bez farbiva, že niečo zreaguje s niečím a z toho to je červené 😀 to bola ale rada toto, že? 😀

denuschka7
10. mar 2013

@wera.g 😀 tak teraz si ma uz riadne domotala 😀

wera.g
10. mar 2013

@rapunzel1 panebože to čo je za vola? nič si z neho nerob, bohužiaľ ľudia sú aj takí a verím ti, že ťa to mrzí a že sa ti teraz do pečenia nechce, ale kašli na ˇnho, veˇd robíš nádherné a určite aj veľmi chutné tortičky, máš kopec iných spokojných zákazníkov, čo je jedna kritika od vola proti tisícom pochvál? 😉 už sa teším na tých 5 tohtotýždˇnových, isto budú úžasné 🙂 a smiem poprosiť receptík na tú dobošku? čaká ma jedna tento týždeˇn, na svadobnú tortu a som z nej hotová, síce som už raz robila, ale recept osm niekam zapatrošila a nerada by som niečo podcenila keˇd sa jedná o svadobnú 🙂 a koľko plátov si prosím robila a ako cca si to mala prosím ťa vysoké? 😅 ˇDAKUJEM MOC 😉