Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vladiella
3. jún 2014

@jakelina jeeejda, zbytocne komplikovane... inkognito okno sa otvara v google tou skratkou Ctrl+Shift+N a hned vybehne popis inkognito okna... je to zbytocne... ak mas len jeden nick a netrpis schyzofreniou, ci rozpoltenou osobnoustou a nepotrebujes byt sucasne prihlasena ako dve osoby 😀 😀 😀

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina chcela som ti dat foto,ale nejde mi to nacitat, vpravo hore su take tri pasiky,na to ked kliknes ti otvori ikonky ako napr. nove okno,privatne okno,ulozit...

jakelina
3. jún 2014

@lokalistin
@vladiella kašlu na okno 😀 😀 😀

jakelina
3. jún 2014

@lokalistin na FB???

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina 😀 😀 😀

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina nie ja idem cez mozilu a na vrchnej liste mas ikonky- ukazuje sa ti to pri kazdej stranke

lokalistin
3. jún 2014

@jakelina menü ikona

pristela
3. jún 2014

😀 😀 😀 😀 😀 babyyy ,to okno nieje pre schyzofrenikov 😀 😀 😀 😀 da sa pouzit na vsseeelico 😎 ale hlavne ak som ja prihlasena trebars na Fb uz moj doma sa na mojom notase neprihlási , jedine že by ma odhlasil a aj na toto sa da pouzit to inkognito ,alebo ak ste viacerí na azet stranku atd atd , vela stranok to ma tak ze sa neda z jedneho pc prihlasit na dva krat ,tych inkognito okien sa da otvorit viac takze mozme byt trebaars na fb prihlasena cela rodinka kazdy na svojom nicku .
Ja to ale vyuzivam na iné 😎 😎 😎 😎 😅 😅

mirinecka
3. jún 2014

@lokalistin 😀 už ma to tiež napadlo 😀 už je aj vystrihnutá 😉 ďakujem

jakelina
3. jún 2014

@lokalistin dělám večeři, tak pak na to kuknu

pristela
3. jún 2014

@jakelina kuk :

lokalistin
3. jún 2014

@pristela draha aha co som nasla-chraborcanom si robila 😉,teda sa mi zda,ze je to ta tvoja, ci? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=8169278...

pristela
3. jún 2014

@lokalistin jj, je 😅 , som to vcera mrkala, ako moc nechapem "krásu" nastrkaných chŕliacich fontánok v tortach ale co uz ,hlavne , ze chutila 😀

99deni
3. jún 2014

Kocky prosim vas poradte mi overeny recept na puncovu torticku... 🙂

jakelina
3. jún 2014

@pristela tak já to hledala v jiném prohlížeči. To bylo tím. Děkuji

ejkula
3. jún 2014

@sikag ďakujem, našťastie sa podarila, aj keď by som ju už druhý krát robila trošku inak 😅 . Vďaka 🙂

henny
3. jún 2014

@vladiella jee, díky moc. V pátek to zužitkuji 🙂 😉 😀

florentina
3. jún 2014

Ahoj pekařinky, zdravím po pár týdnech. Měla jsem doma rozbitý PC, tak jsem nemohla sledovat diskuzi a to mě moc mrzí.

@maya30 omlouvám se, že jsem neodpověděla /z výše uvedených důvodů 😉 / na tvůj poslední vzkaz. Doufám, že už je ti lépe, že jste zdraví a nemáš už takovou "depku". Klobouk dolů před tvými výkony, stíháš toho neuvěřitelné množštví a tak se nedivím, že toho máš občas tak akorát dost. Tak sice ti to houby pomůže, ale i když už to víš, tvoje dorty jsou pro mě velkou motivací, ale hlavně pohladí po duši a zaženou spoustu chmur 😉 😉

florentina
3. jún 2014

@vladiella Ahoj, prosím nemáš nějaký ověřený recept na korpus bez vajec? Tuším máš ozkoušené nějaké recepty pro alergiky, tak zda si nenarazila i na něco takového...kamarádka má dcerku s alergií na vejce a chtěla bych jí udělat radost....

mysiatkoo
3. jún 2014

@pristela ox, az ma srdce za teba boli za tie fontany...

katy2
3. jún 2014

ahojte, tortarky,
mohli by ste mi poradit nejaku fakt lahodnu a dobru plnku do torty? chcela by som nieco tvarohove, jogurtove a pod... ale take kremovejsie, nie tuhe.... korpus bude mramorovy....
dakujem krasne za tipy a pripadne recepty 🙂

vladiella
3. jún 2014

@florentina bez vajicok nie, len bez lepku. Ale celiatici su I alergici na vajicka, tak Ti skusim zajtra zistit... Ale predpokladam, ze to bude bezlepkove ... Ale na nete su I popisane nahrady za vajicka, pozerala si? A ta pani svojej dcere nepecie ziadne kolace?? Nevie Ti poradit?? Z vlastnych skusenosti??

bimbas
3. jún 2014

prosím, prosím , prosím fotopostup na tortu s traktorom 😖 😖

pipka
3. jún 2014

@sikag ano aj mne sa taka paci naj..lenze presne taku som robila teraz pred tyzdnom sebe 😅 😀 a nechcem aby mal ujo presne taku istu ako ja...teda aspon farebne 😅 😉
tak teda bude asi ze zelena s hnedou krajkou, alebo hneda so zelenou krajkou 😉

chvapilu
3. jún 2014
chvapilu
3. jún 2014

dělala jsem už 3 a postup parádní-tak snad pomůže http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...

bimbas
3. jún 2014

@chvapilu dakujem pekne, pomohli ste mi moc 🙂

florentina
3. jún 2014

@vladiella děkuji 😉. Jinak jednoduší je to v tom, že holčička je opravdu alergická pouze na vajíčka. Žádné jiné omezení nemám, nemusí být tedy bez lepku. Našla jsem nějaké recepty na dortomanii, nevypadají špatně, tak kdyžtak zkusím to, jen jsem si říkala, že kdyby měl někdo něco ověřeného, nemusela bych trnout, zda to dopadne. Její maminka mi poradit neumí. Snažila se péct pro dcerku, ale prý je to vše tvrdé a nedobré a tak to už vzdala, ale právě měla jednou na zakázku dělaný dort bez vajec a byl prý moc dobrý, korpus něco jako piškot a tak by ráda zase dcerce dopřála něco takového.

ikula2
3. jún 2014

Ahojte dievcata, kupovala som kuchynku malej cez CESKU stranku a dostala som zlavove kupony a kedze ja nevyuzijem ak je tu niekto kto nakupuje na stranke www.hospodynka.cz a je z CR mam kupon na zlavu 100KC a objednavka ma byt vyssia nez 1000Kc, rada niekoho potesim 🙂). Ak mate niekto zaujem napiste mi IP. Este mam jeden v tej istej vyske ale stranka je parfums.cz takze ak tiez niekto chcete kludne piste. Darujem prvej co napise. Ja vam zadam iba ten kod co si vlozite 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

govinda
3. jún 2014

@sikag no síce vyzerajú super, ale niektoré z tých lupienkov sa mi odlamujú ☹ ☹ ☹ ☹ Tak si pre istotu spravím ešte jednu dávku kvetov a uvidím ☹ To všetko chce zrejme prax a to sú moje druhé kvety v živote, predtým len kaly som robila a tiež zo siedmych vtedy prežilo len 5 ☹ Takže skúšam a učím sa. Našťastie, tortičku až vo štvrtok večer budem zdobiť, tak to hádam dovtedy preschne.
A keď to dám na tie štamperlíčky, ako dlho ich mám na tých štamperlíčkoch ponechať? 😕