Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
22. feb 2012

@yamahafazer @jakelina micky.....foto náhodou nemáte?

yamahafazer
22. feb 2012

@lifinka ta sediaca sa ti super podarila nahodou 🙂 len tie cierne ocka jej sprav mensie daj vecsie biele oci a na ne mensie cierne bodky a dorob mihalnice a troska vecsie usi a je paradna 😉

yamahafazer
22. feb 2012

@dada2007 ta sama z listami je na drotikoch,ale to je taka vymyslena farba 😀 a na tych tortach je bez drotika

gagarinka
22. feb 2012

@lifinka Ďakujem, tak vyskúšam. Tento myslím medzi mojimi receptami nebol 😉

A ešte otázka aj na ostatné - vy formu vysypávate múkou, alebo len dáte naspodok papier na pečenie, nech torta "šplhá"?

yamahafazer
22. feb 2012

@bodka13 dakujem len praveze nechce tortu v tvare zubov ,ale musi byt trojposchodka a na nej iba zub ja uz ako taku predstavu mam len neviem ako mam tie farby zladit tie poschodia akej farby dat 😒

yamahafazer
22. feb 2012

@gagarinka ja ju vymastim formu tukom muku nedavam

vecernicci
22. feb 2012

@yamahafazer tahle vypadá super a ten zub by na té černé vynikl 😉 http://www.flickr.com/photos/michellethecakeche...

mailli
22. feb 2012

tak a jeden fotbalový výtvor 😉 překvapilo mě, že to vyřezávání piškotu do tvaru míče nebylo tak složité, jak jsem se bála...

yamahafazer
22. feb 2012

@vecernicci ta je peknucka tak mam dat cierne ,zlate,cierne?nieco taketo som nasla nebude to moc pochmurne?len si domysli,ze tam budu este ozdoby biele a zlate a cierne

yamahafazer
22. feb 2012

@vecernicci a tie vajicka su paradne krasne mas tie medovniky
@mailli no suprova lopta ako kupovana 🙂

vecernicci
22. feb 2012

@yamahafazer když tam bude nakombinovaná ještě bílá a zlatá, tak to bude elegantní, anebo zlaté bílé zlaté a černé doplňky, prostě aby nahoře nebyla bílá, aby byl ten zub vidět 😉

mrka2
22. feb 2012

ahojte, krasne vytvory.. pridavam svoju

yamahafazer
22. feb 2012

@vecernicci ved toto je hruza stou zlatou lebo zas miniem cely sprej dokedy nastriekam celu tortu na zlato 😒 alebo este keby bola biela,zlata,cierna bolo by to moc divoke?joj ked je tolko moznosti aj na zdobenie to je strasne stymto rozhodovanim 😅

dm1
22. feb 2012

@vecernicci dakujem 🙂 . Ano je to sackom len najskor viac stlacim a potom potiahnem do stratena

mrka2
22. feb 2012

este foto 😅

yamahafazer
22. feb 2012

@vecernicci ono by to chcelo taky program kde si mozem tu tortu nakreslit a by som videla ako by to ukazalo

pristela
22. feb 2012

@yamahafazer ja by som mu cierno celo potiahnute nerobila, teda mne sa take paci , ale ludia hlavne starsi beru ciernu vzdy ako smutocnu, co je skoda, ja som mala vybrate tie krive krabice v kombinacie biela cierna strieborna a oni ze ciernu ist 😒

jakelina
22. feb 2012
pristela
22. feb 2012

holciny pokochajte svoje oko 😀 : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.13530...

@mailli naadherne potiahnuta, skombinovana, prosto uuuuzasne vyzera 😉

mrka2
22. feb 2012

@yamahafazer to je velmi pekna torta, vyzera luxusne. len mam tiez pocit,ze ludia nechcu cierne torty 😖

yamahafazer
22. feb 2012

@pristela no ved prave ako to kdo berie ono to inak ukaze pekne aj s ciernou tie torty mne sa paci a ten co si to objednal si sam rozkazal aby to bolo vtakychto farbach,ze uz ako to skombinujem necha na mna tak kebyze to teda spravim len tu vrchnu najmensiu celu ciernu aby vinikol trocha ten zub a ked tam budu este biele a zlate ozdoby tak hadam nebude moc ta cierna kricat 😒 alebo ako by si to teda skombinovala prosim?Lebo aj trento co si to umna objednal on je teda dost moderny a uz ma dost rokov a to chce pre kamosa tak si myslim,ze ten kamos to bude brat tiez tak moderne 😀

anibas
22. feb 2012

@yamahafazer no nejak si to domysli v čierno-bielo-zlatej kombinácii 😀 😀

dada2007
22. feb 2012

@yamahafazer @jakelina absolúúúúúútne sa mi to nedarííííí 😖

yamahafazer
22. feb 2012

mrknite co som nasla

jakelina
22. feb 2012

@pristela jááááááák nechcou, já zítra potahuju černý puk. 😀 😀 😀 Paní chce jenom holý velký puk, celý černý a malou hokejku doprostřed. Na ni napsat malým písmem jméno a přemluvila jsem ji, ať 60 nedává na tu hokejku, chtěla ji vedle toho jména a dám ji na dort. To jsou zakázky 😝

yamahafazer
22. feb 2012

tie vankuse su paradne

jakelina
22. feb 2012

@yamahafazer a kdybys udělala tři odstíny jedné barvy, aby to šlo od nejtmavší do nejsvětlejší?? I na hnědé by to mohlo hezky vyniknout.

jakelina
22. feb 2012

@mrka2 krásná dortička 😉

mailli
22. feb 2012

@pristela děkuju za pochvalu. to je poprvé, co jsem dělala dort, který jsem musela i trochu vyřezávat a zdobit taky trochu jinak, než obvykle (skládačka z těch bílých a černých tvarů). mám z něj radost 🙂 málem jsem ho neuchránila před manželem 😀 nechtěl se ho vzdát 😀

yamahafazer
22. feb 2012

@anibas ved prave,ze si to neviem domyslet 😀 ako to skombinovat,ale teraz fakt neviem asi to spravim bud vsetky 3 biele len zas ten zub neviem ci nezanikne alebo asi biela ,zlata,cierna

inak baby moc vam dakujem za vsetky rady mi pomahate aspon vylucovacou metodou idem na to 😀 takze cierna,zlata,cierna robit nebudem a ani zlata,biela,zlata asi lebo na to minem strasne vela spreju 😒