Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
10. jan 2013

@florentina 😀 😀 😀 ďakujem, určite budú krásne. Ja som dnes modelovala jednorožca, prerábala som ho trikrát a aj tak nie som s ním spokojná, ale sny budem mať určite pekné 😅 😅 😅

moka
10. jan 2013

@florentina ďakujem 😉

lokalistin
11. jan 2013

@florentina super

lokalistin
11. jan 2013

Baby ja som tak strasne chcela nejaku objednavocku a dneska mi zazvonil telefon,ze maju cislo od nejakej kamosky (ktorej som piekla pre dvojicky)a chceli by tortu na buduci tyzden. Tak som sa tesila,ale musela som odmietnut,pretoze zajtra cestujem na Slovensko. A na sobotu chcel zase sef nieco a zase som ho odmietla ☹ ale povedal mi,ze neboj my sa k tomu obchodu raz dostaneme. Takze zase nic moja prva objednavocka na rok 2013 zatial nebude ☹

eliska22
11. jan 2013

@florentina ja len zíram, ten lyžiar je superný 🙂 🙂

florentina
11. jan 2013

@lokalistin děkuji....a věřím, že další objednávka na sebe nenechá dlouho čekat 😉

jakelina
11. jan 2013

@florentina suprový dort, určitě udělá velkou radost

florentina
11. jan 2013

@mariann2 ten svatební dort je neskutečně dokonalý!

maya30
11. jan 2013

baby tak skusim este raz - nasla som nejaku trblietavu zlatu , pisu ze je to hologram - neviete ako sa s tym robi ?

florentina
11. jan 2013

@eliska22 sluníčko děkuji, měla jsem krásnou noc a teď, díky tobě i krásné ráno 😉 . A právě jsem četla tvé peripetie s dortem pro rodinu. Lidská omezenost vždy zamrzí a zvlášť když je to od lidí, kteří jsou součástí rodiny a mají tě spíš podpořit a obdivovat. Určitě jim spočítej všechny náklady, ale taky bych jim pěkně řekla, jak dlouho co trvá...myslím čas na výrobu, ať si laskavě uvědomí, co pro ně děláš, zvlášť když ti není dobře. A brzké uzdravení přeji!

vlada111
11. jan 2013

@pipka veď je perfišná, aj chameleón je super. Aj ja robím radšej sediace postavičky 😀

eliska22
11. jan 2013

@florentina ďakujem, presne to mám v pláne všetko im vyčísliť a dať spolu s tortou, t.j. cenu za suroviny, elektrika, voda, upratovanie a samotné robenie torty 😉 veď len 3x som piekla korpus, to máš 3x umývanie riadu, 3 hodiny išla trúba atď, veď vieš 😉

florentina
11. jan 2013

@jakelina děkuji moc. Holky vy jste na mě hrozně milé a vaše komentáře mě velmi těší.Jakelinko, já z toho dortu měla taky radost, ale právě když jsem ho předala oslavenci, dostala jsem pouze vlažnou reakci...jé lyžař, to jsem si myslel, že dostanu.... 😅 no tak co na to říct. Dělat pro tu rodinu je vždycky super 😀 ...ale zase abych tchánovi nekřivdila. Za těch 15 let co ho znám nikdy nad žádným dárekm nejásal, ale jinak je to hodný člověk, tak to tak beru. Ale všem na oslavě dort chutnal, tak aspoň tak....

florentina
11. jan 2013

@pipka dortík je prima😉 Tu postavičku neznám, ale je miloučká a ten chameleon je boží!!!...jsem se do něj zamilovala

florentina
11. jan 2013

A jinak krém v dortu jsem udělala jogurtový, ten z receptů tady a dala jsem do něj jogurt s příchutí vaječný likér. Do krému jsem ještě nastrouhala čokoládu a bylo to tedy opravdu mňam....

mimcak
11. jan 2013

@eliska22 ľudská hlúposť a závisť je asi nekonečná a zvlášť od rodiny akože to fakt zabolí. Ja mám takú zavistlivú kamošku ktorá neznesie ,že som v niečom lepšia než ona.Na facebooku mi fotky všetci známi tortušky laikuju a komentujú a ona ešte ani raz. minule som ju stretla a ona chladno povedala, " videla som ,že si zarábaš ,že pečieš torty. a ja jej nato no áno a skús upiecť niečo také ty a uvidíme či si na tom zarobíš. Akože kamoška odmalička a spolužiačka.Ale jej mama je to isté. Bola som medzi sviatkami u našich a zhodou okolnosti tam mali väčšiu návštevu a medzi nimi aj ta kamoškina mama.tak všetci chceli vidieť fotoše tortičiek,ale ona ta mama tej kamošky na nich ani nemrkla. 🙄 ,ja som si ju nevšímala. Akože ako som písala ľudská závisť nemá hraníc. A mňa to ešte viac núti zdokonalovať sa 😀 😵

florentina
11. jan 2013

@mimcak jo taky mám takovou známou...za kamarádku ji tedy nepovažuji, ale ta taky nikdy nic nepochválí a tuhle upekla nějaký perník, tak jsem jí ho pochválila, že je dobrý /jedla jsem u nich na návštěvě/ a ona na to říká...no já nedělám ty marcipánové dorty, ale dělám tohle....já se s ní nikdy o dortech nebavila, ale evidentně je tedy očumuje na facebooku a že by někdy olajkovala či pochválila ne. Je mi to jedno, ale pak bych očekávala, že když jí pochválím buchtu, tak řekne děkuji a nebude upozorňovat na mé dorty...tudíž co si o tom myslet, že 😝

mimcak
11. jan 2013

@florentina hmm tak to máš pravdu a aj v tom,že takých ľudí asi netreba považovať za kamarátov 🙄

gumkacka1
11. jan 2013

babulky, ako mam K2 zafarbit na cierno? uz som tam dala tolko farby, ruky cele cierne a stale to je sede 😠

jakelina
11. jan 2013

@gumkacka1 přidej ještě modrou

jakelina
11. jan 2013

Moje farma číslo dvě. Do neděle ještě dva dorty a mám volno 😀 😀 😀

florentina
11. jan 2013

@jakelina tvoje farma číslo dvě je stejně dokonalá jako číslo jedna...paráda!

jakelina
11. jan 2013

@florentina děkuji, paní chtěla přesně podle fotky, tak jsem to trošinku poměnila, ať nedělám dva navlas stejné dorty.

dm1
11. jan 2013

@florentina veru perfisny je a ta omzrlina genialna 😀

aduskatt
11. jan 2013

@maya30 hologram sa sype na ozdobu a z nej aj rad dole.ak chces, aby tam dobre drzal, je fajn potriet tu ozdobu pred posypanim tenulinkou vrstvickou pipinggelu a potom to tam jemne stetcom naklepkat...........tu je to tak robene na tych fialovych hviezdickach..........hologram ma vascie castice ako jemnucky prasok a nerozotries ho, cize nazafarbi hmotu, len jej vytvori ligotavy efekt

pristela
11. jan 2013

Holky mne sa táák nejak nechce do tej tortičky 😝 furt odkladám , ani este nepečiem 😝 ale ja viem prečo 😀

Na tej malej snehuliakovej sa pýtam malého , že aký nápis tam chce, či Jakub alebo Jakubko /on velmi dobre vie, že z tej silikonky sa mi robia ťažko pismenka tak som chcela nakratší variant/ no a on odpovedal : Jakubko miláčik 🙄 som sa nan škaredo pozrela , tak sa hned opravil : Jakubko miláčik a maminka 😝 😀 😀 😀 😀
včera som dokoncila psa , tak nan kukajú a uz to zacalo 🙄 prečo je šedý? on nieje šedý !!! robila som strom/jeho vysnívaný objekt, nedosla som dodnes na to preco chce tie stromy 😕 / kuka nan a že to co je ? to kde si videla guličkové listy? 🙄
nemáte niekto na výmenu nenáročné milunkavé tešiace sa dieťa najlepšie dievčatko s ružovymi mašličkami ? 😀

pristela
11. jan 2013

@jakelina aach ja milujem tieto tvoje čistunkavé farmy 😵 😵 😵 😵 nadherna praca !!!

dm1
11. jan 2013

@pristela ty brdo mas to tazke ale aspon mame my veselo 😀 . Mojmu sa paci vsetko bubakovi velmo nenarocny je v tomto

dm1
11. jan 2013

@jakelina krasna farmicka 😵

pristela
11. jan 2013

@dm1 no ved práve , ja vám holky tak zavidím /v dobrom jasne / tie reakcie vašich detičiek 😅 toho sa ja nikdy nedožijem asi , si pamatam dodnes ako mi brblal puberťak za chrbtom ked som malovala toho draka na knihu a to som sa fakt snažila 🙄 a ked im poviem vymodeluj -nakresli ty , su hned mudry , že oni to nevedia ale ja to zákonite musím vedieť 😝