Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
17. mar 2010

petaba, mrzí ma to nie, ale opíšem Ti to. Upiekla som 2 pláty, spojila som ich krémom klasika.Asi v polovici som za-
čala stavať úľ.Spravila som ten úľ a nalepila naň včielky. Na zvyšok plátu som nasypala zelený kokos a poukladala
kvietky, slimáčiky, lienky,motýle. Bola super. ŠKODA.Ten kokos vyzeral presne ako anglický trávnik.

petaba
17. mar 2010

škoda, určite bola krásna 🙂

daniz
17. mar 2010

Ale dík za radu ja budem teraz mať premiéru s tým koníkom.Hádam sa ho Lea 7,nezlakne. A dám ako tvar torty
podkovu-určite nafotím sľubujem.

vinka
17. mar 2010

Daniz a z čoho si postavila ten úl? 😕

cessy
17. mar 2010

mukky ty si slniecko mojho dnesneho dna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,myslim ze je to presne ta torta co som mala na mysli, dakujem ti velmi pekne, si poklad 😉

petaba, dakujem aj tebe 🙂 😉

mukky
17. mar 2010

cessy 😀 😀 😀 som rada že sa tešíš 😵

cessy
17. mar 2010

mukk ani nevies ako, ja na net nemam moc cas a na torty od mamy chodim, len ked pridavam fotky, takze to tam neako neovladam.....
este raz dakujem 😅 😵 😅

mukky
17. mar 2010

ja to neovladam vobec,ja tu stranku nenavsevujem len som šikovnáááá 😀 😀 😀 😀 🤐

cessy
17. mar 2010

mukky si jednicka 😉

daniz
17. mar 2010

vinka, upiekla som 2 pláty a vykrajovala som kruhy v 3 veľkostiach tak po 2-3 ako Ti vyjde a aké veľké chceš.
Potom už len pospájať a zahladiť krémom-urobiť také oblúčiky.Ak treba tak trošku ich zrež do tvaru ostrým nožom a potom krém alebo aj MMF.

vinka
17. mar 2010

Aha už som to pochopila.A to iba úl bola torta však. 😕 🙂

hejdita
17. mar 2010

tak konecne mam chvilku cas.....

takze ku kvetinke 🙂 nez som si to vsetko nakreslila kruzidlom pomerala a naznacila tak to trvalo takych 10 minut potom som vystrihovala to mi trvalo asi 5 minut a praca samotnej kvetinky trvala dokopy obydva diely plusk prostredok asi 15 minut ja to stopnem az budem robit dalsiu....a treba to nafotim nech mozem hodit fotopostup pre tych co si este nekupili tvoritko....nech to nemusia hladat na ruskych strankach 🙂
som rada ze sa vam paci.....na buduce to bude krajsie prva je vzdy taka este neochytana....aj kraje sa budem pokusat mat hladke a nie take roztrepene ....no ved casu dooost....

a k torote milacek prisiel rano o 4 a dneska som mu ju rano az sa trocha vyspal ukazala ako sa objavil v kuchyni a vyvalil oci 😀 po obede kostoval a pacila sa mu este taku nejedol 😵 pochvalil mi to velmi (aj chutovo aj ze je vlhka aj ako dizajnovo 😀 ) tak som spokojena

daniz
17. mar 2010

vinka, nie torta bola aj podložka-štvorec tam bola tráva a kvietky, zvieratká a na kúsku bol položený úľ s včielkami.

hejdita
17. mar 2010

heni a preco by som v noci nespala??? 😕 😀 😀 😀 😀

cessy
17. mar 2010

alionuska??neako ta tu nevidim 😕 prichystavas si veci na pecenie???
a ako malicka Saska??uz je zdravucka?? 😕

daniz
17. mar 2010

vinka,už vieš? nakresli si štvorec/obdĺžnik a do neho kruh ako úľ.Takže to boli 2 pláty ako podložka a ďašie pláty s
ktorých som vykrajovala kruhy na úľ.No bola to veľká torta.

henikav1
17. mar 2010

hejdi, ten link sa tam objavil neskoro vecer a ty si uz rano mala ten kvietok, tak mi logicky vyslo, ze si ho robila v noci. Zle???
Tak si asi budem musiet preopakovat statistiky 😀 😀 😀

hejdita
17. mar 2010

robila som ho rano 😀 😀 deti ma obudili o pol 7 tak bolo casuuu este som nahliadla ako nato a za chvilku bol hotovy 😉

henikav1
17. mar 2010

zajtra bude stranka nedostupnaaaaaa, ja uz mam teraz abstaaaaaaaaaaaaak 😀

petaba
17. mar 2010

😀 😀 😀

hejdita
17. mar 2010

aj ja 😝

lenka.pav
17. mar 2010

presne na toto som myslela aj ja, ked som si to precitala 😀 😀 😀

cessy
17. mar 2010

no parada.........hadam im to nebude trvat cely den 😒 😖 😀

zuzkaprofant
17. mar 2010

ahojte sa pridam kvam ak mozem

chcela by som malemu upiect na rok tortu packa pu ale neviem ako na to uz som aj na netiku pozerala dake torticky ale neivem aky postup mam dat na marcipan lebo je toho vela a neivem ci ho robit zo suseneho mlieka alebo z cukrikov neviete mi poradit a aj navod ako na to lebo som to nikdy nerobila a aby sa to aj jest dalo 😀

a nemate daku super stranku na torty na jeden rok pre chlapca

henikav1
17. mar 2010

vitaj zuzka
recept na mmf dala alionuska na prvej stranke a inspiracie hladaj na www.tortyodmamy.sk
ak si vyberies s postavickami, tie si mozes urobit dopredu, aspon budes mat viac casu.
ked si uz vyberies, tak si potom pytaj konkretne rady k tej vybratej torticke, radi ti poradime ak budeme vediet 😉

henikav1
17. mar 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=fotopostupy&page=3
a tu su postupy na figurky macka pu a somarika

alex21
17. mar 2010

ahojte kocky
heni prosim ta, ty si vzdy vsetko ulozis, nemas ulozeny recept na tu kavovu plnku co tu bola asi tak pred cca 2 tyzdnami. Neviem kto ju sem pridaval a strasne vela pisete tak neviem ani na ktorej strane to bolo. Dakujem
Inak na to akej si bola vcasovej tiesny tak ta torticka s myskami je uplne super.
Samozrejme aj ostatne torty chvalim.
Ja mam zas malu choru a na to, ze ma horucky do 39 stupnov tak skoro vobec nespi. A to co spi tak len mne v naruci tak nic nestiham.

zuzkaprofant
17. mar 2010

dakujem dievcence kukam uz asi 2tt ale stale vaham ci sa pustit do toho alebo nie

henikav1
17. mar 2010

alex, nemam, ja kavovu nelubim, tak som si ju ani neulozila, ale ak na nu nahodou natrafim, tak ti ju poslem

inac musim sa Vam pochvalit, skusam tie nove pomocky co mi manzel priniesol do Prahy a ten kvietok na volaniky fungujeeeeeeeeeeeee. Takze Barbie bude nakoniec s volanikmi presne ako som chcela. Tak sa tesiiiiim.

zuzka, nepustaj sa do toho, potom ta to nahodou chyti a my budeme mat dalsiu silnu konkurentku 😀 😀 😀
(to bol samozrejme vtip, taky moj, ked ma este nepoznas 😀 😀 😀 )

zuzkaprofant
17. mar 2010

jajjjjjjjjjjjjj no este vas predbehnem a co potom