Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
13. apr 2011

ahojte,
už davnejsie tu daval niekto recept na plnku z gastanoveho pyre...nemate ju niekto ulozenu???
diky

mrka2
13. apr 2011

@mizulienka moj manzel robi nocne a ja robim torty az ked mala spi,lebo pri nej to je o nervy 🙄 neda sa. furt len na ruky, papa mi hmoty, minule mi odhryzla uz z hotovej torty,ked som nechala na sekundu otvorenu chladnicku... 😀 tak uz len ked spi. ale ja som nocny vtak,tak mi to nevadi. 🙂

mizulienka
13. apr 2011

@mrka2 ved ja tiez az ked mali spia 🙂 on skor argumentoval z toho titulu, ze ci to stoji za to, tolko namahy 😒 ale mne to nevadi, ja tiez vydrzim vela a tiez aj v noci mi nevadi, ked robim...ale za na druhy den, ze som nervna 😕

jakelina
13. apr 2011

@mizulienka děkuju za abecedu, jsi hodná. Mně manžel nic zatím nevyčítal, ale neumím si představit, že bych dělala každý týden několik dort, to by se mu asi nelíbilo. Ani bych to nestíhala, je nás doma šest a to je něco vaření, praní, žehlení atd....

mrka2
13. apr 2011

@mizulienka no ja som praveze nervozna,ked su pri mne v kuchyni. to neznesiem 😒 este malu hej,ale ked mm sa zacne okolo mna krutit... no ani nepokracujem 😀 ja nepeciem vela,tak mu je to jedno 😀 aj tak je v robote a ked pride domov,tak torta hotova. 🙂 no ale ked tvoj manzel nerobi nocne,tak mu isto po veceroch chybas.. 😀 😀 😀

dm1
13. apr 2011

@mizulienka kedze potahujem, zdobim a vyrabam ozdoby len vecer ked uz vacsinou aj mm spi tak mi nehovori nic len raz mi povedal ked videl ze som isla spat az rano pred pol 7..... jemu je skor luto ze sa nevyspim poraidne

mrka2
13. apr 2011

@dm1 😲 😲 😲 o pol siedmej rano? no za to by mi ziadna torta nestala! 😝 raz som sla o pol tretej a povedala som si,ze nikdy viac. 😔 v provm rade som matka a nie cukrarka a chcem,aby moje dieta malo kludnu mamu a nie nervaka. 😀 ja tiez nechapem ako to robi alenka... ach joo.. 🙄

vladka1
13. apr 2011

prosím prosím o radu....nevím kde dělám chybu...když barvím mmf na povrchu gelovými barvami, tak je rozpustím v troše alkoholu a pak štětečkem zabarvím co potřebuju...nicméně i když to vyschne (alkohol není cítit ), tak když se toho povrchu dotknu, tak to barví a "špiní"...chci dělat kopačák a už vidím, jak si ty bílé části zapatlám od těch černých☹
děkuju za každou radu

anibas
13. apr 2011

@dm1 ráno o 6:30 ?????? ja som najdlšie ťahala do 1:00, ale dlhšie neexistuje 😒 😒 to by torta letela 😀

anibas
13. apr 2011

@mizulienka mm tiež nebol 2x nadšený, ale keď mu občas vyplatím rentu v € 😀 😀 tak už súhlasí, aj my ich niekedy rozváža 😀 😀 😀 😀

jajuuus
13. apr 2011

@mizulienka no môj ma zatiaľ podporuje a kupuje mi aj nástroje 😀 ale je pravda, že ja nepečiem často, takže ešte som mu asi nemala kedy ísť s tým na nervy... 😀 no a najdlhšie som piekla do 3:00 a o 7:00 som vstávala do práce 😀

evena
13. apr 2011

ahoj

krásné dorty jste holky přidaly 😵 😵 😵
@anibas jak docílíš té krásné zelené barvy? 😕

jdu pro rady 🙂 budu dělat první dort vevnitř s jahodama a banány ... nezhnědne mi ten banán? 😕 někdo mi říkal že se to pokapává citronem a nějak se mi to nezdá, není to pak kyselé? 😕 nebo to vždy rychle nakrájíte a zatřete krémem? 😕 znění se barva toho banánu i v tom krému? 😕

nemáte někdo osvěčený jahodový krém?

fukylove
13. apr 2011

@daniz - Dani - tie fialove boli kupovane, lebo to som robila na poslednu chvilku 🙂 ja som fakt kvety este nerobila 😅 😅 😅 a na cokoladovu - spodok bola biela coko s tmavou - to mi vobec nevyslo, lebo som mala velku dierku na sacku... a na vrch som pouzila strukturfoliu... nie je to ale moc dobre vidno.. cokotransfer som chcela skusat tento tyzden, no zabudla som si kupit foliu... tak nebudem 🙂

@mizulienka - no kedze mam okrem torticiek aj pracu... tak mm je teraz celkom rad, ked tortujem doma a on sa moze venovat svojim zalubam - pocitac a pod... lebo ked nie som doma, tak musi byt s maly a davat na neho pozor... a snazim nebrat si viac ako jednu tortu na tyzden, kvoli praci... 🙂 tak to nie je take zle... platy uz peciem cez den, plnim bud ked maly spi cez den alebo vecer a zdobim dalsi den... tiez podla toho, co mam v plane... bud cez den alebo vece... kedze Sebik spi uz iba jeden spanok, tak spi cca 3 hod vkuse, tak sa da 😉 u nas skor bol opak, lebo mm cez den v praci a potom az na chvilku, co bol s malym sedel pri PC a nic nerobil.. takze ta ufrflana som bola ja, som mu musela vycistit zaludok 😀

evena
13. apr 2011

tady moje nové, rakvička byla dělaná dost narychlo pro kamaráda, tak jsem se nemohla nějak zdržovat se zdobením 😝
s tím ponocováním u dortů, tak já tu asi trhnu rekort 😝 ten jeep jsem dělala celou noc až do 11 h do dopoledne 😝 😅

dm1
13. apr 2011

@anibas
@mrka2 baby ale to bolo len raz a totalne sa mi nedarilo jednu tortu som poitahla v pohode a na druhej som 4x potah davala dole co som nebola spokojna 😝 . U nas je to ale ine lebo maly mi neskoro zaspava teraz uz je to trochu lepsie o tej 10 zaspi ale predtym aj o 11-12 zaspal takze tazko by som ja bola hotova rano o 1. Aj dlhsie spi potom a ja s nim budi sa okolo 9 takze to nie je az take strasne. Ja aj ked nepeciem skor ako o tej 1 malokedy zalahnem ja som nocny vtak. mm hovori ze som netopier 🙂

jakelina
13. apr 2011

@evena krásné a to auto boží. 😉

dm1
13. apr 2011

@evena super hlavne to auto to je uplne vymakane!

mizulienka
13. apr 2011

dievcata dakujem za vase reakcie 🙂 fakt si neviem predstavit, zeby som robila 20 tort ako alionuska, to fakt netusim, ako zvladne...
@dm1 kolko tort robis v priemere do tyzdna? a kedy zacinas robit, aby si vsetko stihla do odovzdania? 🙂
lebo cisto teoreticky, da sa zacat uz aj v strede tyzdna napecenim korpusov, nie?
a krem sa da ako dopredu nachystat? aj par dni?

mizulienka
13. apr 2011

@evena vsetky su krasne, ale to auto, tak to je nad moje chapenie 😕

evena
13. apr 2011

holky dík 🙂 ten jeep byla moje noční můra, ten už v životě dělat nebudu 😝
chce to hodně pilovat, mě vůbec nejdou květy, takové co dělám já tak za ty by se většina z vás asi styděla je na dorty dát 😝 😅 teď mi vyráběl přítel formičky na růže tak budu dnes zase zkoušet do aleluja, dost mi tím (snad) usnadní práci, bylo to hrozné to vyřezávat nožíkem 😝
to by mě taky zajímalo s jakým předstihem dorty děláte, já to nechávám vždy na poslední chvíli aby byly čerstvé, a pak se hrozně honím a nestíhám 😝 vůbec nechápu jak některé stíháte tolik dortů týdně, to by mě položilo, hlavně psychicky 😀 už teď mám někdy výčitky že si malé nevšímám když peču, ale naštěstí je hodně samostatná, vydrží si hrát bezproblémů sama 🙂

holky nevíte žádná co s těma banánama v dortech, jestli to hnědne nebo ne?

alicc
13. apr 2011

ahojte,
@evena teeeda nechapem, ved to auto vyzera lepsie ako v skutocnosti 🙂 🙂

jakelina
13. apr 2011

@evena co tu holky psaly, tak nečernají, já taky dávám a nikdy s nima nic nebylo. Jak se zatřou krémem, tak k nim nejde vzduch.

dm1
13. apr 2011

@mizulienka ako kedy neda sa to tak povedat ale vacsinou teraz tak 3 torty mam niekedy menej niekedy viac. a nikdy si nedavam 3 na ten isty den to neberiem max. 2 aj to zalezi ake su ked ludia chcu musia si to zobrat bud skor alebo napr. az nedelu. Aj teraz mam 4 ale 2 na piatok, 1 na sobotu a jedna na nedelu. AK je to na piatok tak peciem v stredu a vo strvrtok dopekam. Krem si ale nerobim nejako dopredu vacsinou mi aj tak nevyjde a musim ho dorabat ked uz mi pod zadkom hori 😝 . Ak napr. odovzdavam torty v piatok tak si vo stvrtok krem rano uvarim cez den ked maly spi vyslaham a naplnim a v noci potiahnem. Ale vsetko zalezi od situacie niekedy stihnem viac ked mm ide s malym von ale vacsinou mam na torty co sa odovzdavaju piatok, sobotu uz tu stredu, stvrtok napecene. Dam vsetko do sackov poriadne zavriem a je to. Postavicky a kvety si snazim urobit vzdy do tej stredy po nociach aby som uz vo stvrtok a piatok v noci mohla potahovat. ale zalezi aj ake su to torty niekedy netreba dopredu ziadne ozdoby ani robit

dm1
13. apr 2011

@evena ako som uz pisala vyssie ja iba peciem v predstihu krem nee

dm1
13. apr 2011

@evena co si na ruzi vyrezavala nozikom 😲 . Ved ja ruzicky robim klasika s obycajnymi plechovymi koleckami 😵

mizulienka
13. apr 2011

@dm1 dakujem za odpoved 🙂
skusala som tereaz robit laliu z toho multy setu lalioveho...celkom to islo, ale chcem sa spytat, ked otlacis ten lupen do hmoty, ako ho dostavas von, vyrezavas, alebo iba dvihnes formicku?
a aky drotik davas na laliu?
mne teraz prisli 30 a 33g a mne sa zdaju strasne tenucke, to sa mi ten lupen pod tym ohyba ☹

dm1
13. apr 2011

@mizulienka ja si hmotu poprasim solamylom otlacim pobeham s tym trosku zo strany na stranu a potom to ide nomalne ta formicka dole. ak nahodou nie trosku podoberiem sparatkom a je to. Ak nemam tie kraje pekne prejdem to este radielkom koleckom aby som to orezala. Dratiky vahu neviem ale davam 28-cku tak mi poradila gabikanav z TOM co tam ma aj postup. a tie lupene musis mat fakt na tento tu hmotu potom ti nema co sa ohybat ja som si ju dala taku hrubsiu placku strcila tam dratik a uz len malym valcekom alebo zehlickou stensovala tu hmotu ale opatrne v strede kde je drotik aby si to moc nestensila a dratik ti nevybehol von.

mizulienka
13. apr 2011

@dm1 ano, aj ja som isla podla jej receptu, krrasne ma lalie a celkovo aj kvietky nadherne 🙂
ty ked dvihnes ten lupen za drotik, tak ho normalne udrzis? lebo mne sa to total ohne

dm1
13. apr 2011

@mizulienka ale co sa ti ohne? drotik alebo lupen? ak lupen je to normlane ved ta hmota je makka este to musi vytvrtdnut. Ja nechavam na valceku

mizulienka
13. apr 2011

@dm1 ano lupen sa mi ohne, to je jasne, ale drotik ako keby neudrzal celu vahu toho lupena 😕