Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
30. apr 2012

este tie fotky 😀

alenv
30. apr 2012

@peroli a přijde ti chutově lepší než mramorák?? Já právě většinou nemám ráda buchty, kde je jiná než hladká mouka.. přijdou mi hrubší a sušší a já se pak jakoby dusim 😀 😀

jakelina
30. apr 2012

@alenv já už jsem ho pekla taky, recept je na Dortománii a byl dobrý. Nic nás nedusilo 😀 😀 😀 😀

alenv
30. apr 2012

@nikanika28 naprosto dokonalé dorty nestačím zírat 😕 😕 😕

jakelina
30. apr 2012

@nikanika28 jsou všechny úžasné

alenv
30. apr 2012

@jakelina 😀 😀 😀 ale víš jak to myslím😀 já jsem hrozná.. já se dusím vším 😀 😀 a co je dle tebe lepší mramor nebo tehle.. co se týče vláčnosti

peroli
30. apr 2012

@nikanika28 všechny dorty jsou super ale ti medvídci s dudlíčkama a nočníma čepičkama jsou úplně dokonalýýýý!!!!!!!!!! ti jsou boží!!! 😵 😵 😵

peroli
30. apr 2012

@alenv já peču jen rodině, resp. dětem, takže jsem ho měla možnost vyzkoušet zatím jen jednou a po objevení red velvetu asi na delší dobu zvlášť při mé frekvenci pečení na něj hned tak nedojde 😀 😀 ale za sebe, za ten jeden pokus ho můžu opravdu doporučit.. byl dobrej po všech stránkách.. 😉

alenv
30. apr 2012

@peroli já asi ren red velvet vyzkouším.. pls.. písneš mi recept.. vím, že tu někde je.. nebo stránku? A ten je dle tebe nejvíc dokonalej? Slyším na něj samou chválu.. popiš mi tak nějak chut 😅

aduskatt
30. apr 2012

@alenv to by aj mna zaujimalo, ten red velvet.......

peroli
30. apr 2012

@alenv použila jsem ho tady.. fotka sice nic moc ale myslím že i tak jde krásně vidět že je opravdu vysokej... 😉 na řezu ho nemám protože byl k máti do práce (a ona má ještě foťák na film 😀 😀 ale naštěstí už aspoň ten s automatickým přetáčením.. kličku u něj nemá 😀 😀 😀 )

lawli
30. apr 2012

@aduskatt môj obdiv ,tak to ja mám ešte keď modelujem okolo seba detičky ,tak jedným okom kukám na nich,to asi preto nestíham písať a potom ani čítať 😀 😀 😀

aduskatt
30. apr 2012

@lawli no, to bude tym🙂) ja ked modelujem, moje deticko je v skole🙂aj ked, tie salocky na tortu som robila vcera doobeda a tvrdli na kuch stole do dnesneho rana🙂.a synator jednu hned zlikvidoval, ked zbadal tu tortu🙂
to bolo prve🙂 na tanierik salocku a lyzickou ju vybagroval do dna🙂))

peroli
30. apr 2012

@alenv @aduskatt
stranu nevím.. hodím rovnou recept.. 😉

RED VELVET korpus

125 g hladké mouky
125 polohrubé mouky
1/2 lžičky soli
2 lžíce kakaa
113 g másla
300 g cukru krupice
3 vejce*
1 lžička vanilkového extraktu
240 ml podmáslí
1/2 lžičky gelové červené barvy
1 lžička sody
1 lžička octa

Dno dortové formy (já měla čtverec 20 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou (nebo obalíme pečícím papírem).
Smícháme mouku se solí a prosátým kakaem. V podmáslí rozmícháme barvu. Změklé máslo rozšleháme, přidáme cukr a šleháme další cca 3 minuty. Pak po jednom zašleháme celá vejce a vanilkový extrakt. Nakonec postupně vešleháme třetinu mouky, polovinu podmáslí, druhou třetinu mouky, druhou polovinu podmáslí a zbytek mouky. Sodu v malém hrníčku zalijem octem. Směs vzkypí, okamžitě ji nalijeme na těsto a vařečkou rychle do těsta opatrně zamícháme.
Těsto rozetřeme do připravené formy a vložíme do trouby vyhřáté na 175°C. Pečeme asi 45-60 min (podle trouby), zkusíme špejlí. Upečený korpus necháme asi 10 minut ve formě odpočinout. Pak opatrně nožem odřízneme korpus od stěny formy, vyjmeme a necháme vychladnout, nejlépe na mřížce.
V původní receptuře je ještě: "Zcela vychladlý korpus zabalíme do fólie a uložíme minimálně na hodinu do ledničky, lépe přes noc" to já ale nedělala... 😉
Z ráfku čtverec 20 cm měl korpus po upečení 5 cm na výšku a prokrajovala jsem jen jednou.. 😉

*v originál receptu jsou 2 velké vejce já dávám 3 klasický a super!!!

alenv
30. apr 2012

@peroli no a čím je pro tebe skvělej.. jaká je vlastně chut a vláčnost? A víš na jaké straně je ten recept pls 😅

alenv
30. apr 2012

@peroli ou dííky jsi rychlejší než já

aduskatt
30. apr 2012

@peroli podmasli je po nasom co?.........kazdopadne dakujem za recept🙂mne sa nieco mari, ze sa topi maslo na panvici

alenv
30. apr 2012

@peroli prosím tě ted budu asi vypadat uplně jak blondýna, ale podmáslí je kefír 😅 😅 😅

peroli
30. apr 2012

@alenv je skvělej sám o sobě.. každýho jako první samozřejmě zaujme vzhled.. a jakej je chuťově? nevím jak to popsat, to prostě musíš sama vyzkoušet.. díky tomu podmáslí je vážně moc dobrej, takovej.. jak to říct? asi jak říká název.. fakt sametovej..
já ho dělala s tím mascarpone krémem a s lesním ovocem a mělo to vážně obrovskej úspěch.. 😵 bylo to poprvý kdy se dorta snědla hned celá (kromě jednoho kousku kterej jsem tajně ukořistila a uklidila zavčas do ledničky 😀 😀 )
tady ho mám i na řezu.. 😉

peroli
30. apr 2012

@aduskatt myslím že cmar.. 😉

alenv
30. apr 2012

@peroli díky moc.. vyzkouším ho už se těším..

aduskatt
30. apr 2012

@peroli aj ja som myslela, ale stryko google je ineho nazoru.tak teraz neviem

peroli
30. apr 2012

@alenv něco jako kefír.. kefír má malinko jiný složení i chuť a je hustší.. 😉

aduskatt
30. apr 2012

a mozem sa z toho pototo......jeden zdroj uvadza, ze je to cmar a iny, ze je to z vytopeneho masla......

aduskatt
30. apr 2012

@peroli tak a sme doma🙂) bude to cmar🙂

lawli
30. apr 2012

@aduskatt tak ty by si mohla aj pri synovi modelovať ,to už vie pochopiť načo to je a že to nemôže ,môj to ešte nechápe a mala si zas vyžaduje svoje a hotovo.... aj mne maly pokradol listočky z hotovej tortičky ,a keď som sa ho pýtala ,že čo tam teraz dám ,tak mi doniesol trávu zo záhrady 😀 😀 😀

alenv
30. apr 2012

@peroli a to podmáslí jsi koupila čistě pod názvem podmáslí? Já to nikdy nepoužívala tak proto se ptám jako uplněj laik

aduskatt
30. apr 2012

@lawli pohotovy🙂)

peroli
30. apr 2012

@alenv jj, někdy jsem jak Speedy González (mexická myš).. ale vždycky zrovna když to až tak potřeba není.. 😀 😀 😀

lawli
30. apr 2012

@aduskatt to teda je a na všetko ma hneď odpoveď - svet gombička 😀