Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zsuzsu
20. jan 2013
dadka212
20. jan 2013

@adrika202 no neviem čo presne chceš, či pre chlapca, alebo dievča alebo 3D....v každom prípade vyberám nejaké so slonom...

@daducha špica, nádherné sú všetky 🙂

zsuzsu
20. jan 2013

a este jeden 😀 😀 😀 😀, nemozem prestat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lifinka
20. jan 2013

@jakelina je to děsný, fakt radši nikam nejezdit, pokud to není nutné 😖 hlavní, že nebyl úraz!

luciahromadkova
20. jan 2013

@njonja nadherný hasiči, moj drobec stale pozera na tvoju tortu a ze mama torta hasici... 😉 a uprimnu sustrast

bzucinka2
20. jan 2013

baby stalo sa vam uz , ze by vam pudingovy krem robeny vo stvrtok do dnes skysol, sa mi nezda taka hovadina, lebo tam nema co skysnut a este k tomu ked to je stale v chladnicke...

vecernicci
20. jan 2013

@bzucinka2 a to se ti stalo doma, nebo to tvrdí zákazník? jestli to není nějaký tyátr od nich 😝

bambula1307
20. jan 2013

@bzucinka2 to sa mi fakt nezda..jedine , ze by bolo mlieko stare..ci.. mne vacsinou tyzden v pohode vydrzi 😉

vecernicci
20. jan 2013

holky koukněte, to jsou dorty to snad ani není možný 😉 http://www.flickr.com/photos/debbiedoescakesnet...

bambula1307
20. jan 2013

@vecernicci teda tie akoze zdochliny su dobre 😉 ..nee fakt krasnee

lifinka
20. jan 2013
pralinka25
20. jan 2013

@1zaza mas uzasne torticky 😵

1zaza
20. jan 2013

@pralinka25 ďakujem 🙂

luciahromadkova
20. jan 2013

dnesna ku kave, na skusku mrkvovy korpus 2 /recept od @pristela/ pekne sa vypiekol- vysoky a aj pekne rovny a chut fajn akurat mi to pri coko celkom nevyslo, jogurtova plnka, broskyne, cokolada, zdobenie cokohmota a smartflex,
viete niekto poradit- davate pod coko plnku? boky su naliata coko na papieri a prilozena na korpus a potom po vychladnuti zaliaty vrch- akurat to nevyslo uplne narovno-nahladko 😒
a tie ruze este nie su take, ake by som chcela...ale nevzdavam sa 😉

yukki
20. jan 2013

@luciahromadkova mrkvový? Aj ja chcem vedieeeeeeeť...mrkvový, prosím

dm1
20. jan 2013

@luciahromadkova ja davam pod coko krem aby som si to zahladila upne do hladka

vecernicci
20. jan 2013

tak moje tenhle týden poslední, ta s růží má jen 1,3 kilo, mělo to být pro kolegu do práce pro manželku k svátku, ale já si místo na 21 února napsala leden 😝 tak bude zítra ke kafíčku 😉

vecernicci
20. jan 2013

jo a ještě foto

luciahromadkova
20. jan 2013

@yukki tu najdes, robila som ten druhy s vazenymi surovinami- nie na hrnčeky, akurat cukru som dala menej, lebo 450 g sa mi zdalo dost, dala som cca 330 g, ostatne podla receptu 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

luciahromadkova
20. jan 2013

@dm1 dakujem, nabuduce urcite urobim tak, lebo preto som to asi nemala rovne.... 😉

bzucinka2
20. jan 2013

@vecernicci
@bambula1307 prave ze to tvrdi zakaznicka, ze si dnes chceli dat a uz bola kysla a teda neviem, robila som dvom naraz, mlieko som otvarala cerstve lebo som robila z celeho litra puding a tato tvrdi ze bol krem kysla a pytala som sa aj druhej a ze v pohode, tak neviem... ☹

vecernicci
20. jan 2013

@bzucinka2 teď jde o to, jestli fakt byl v lednici, to se mi nezdá, mně vždycky vydrží i týden a je dobrý (teda když ho nesežerem dřív, jak je nám podobný 😀 😀 😀 )
v tom bude nějaký háček

yukki
20. jan 2013
dm1
20. jan 2013

@luciahromadkova este lespie je nalievat navrch ked nie je torta uplne ztuhnuta lebo coko velmi rychlo tuhne na studenej torte. Preto ja natriem krem navrch a na take rovno lejem coko. A zalezi aj aka to coko je ci hustejsia ci viac zriedena vtedy to ide lahsie

bzucinka2
20. jan 2013

@vecernicci tiez si myslim, lebo mi niekedy tiez dojedame po tyzdni a v pohode... trosku ma to skrie, ale asi zase len vymysla, lebo uz pri objednavke mi ju 3x menila ☹

dm1
20. jan 2013

@bzucinka2 tiez si myslim zeby mal vydrzat. Ved nech ti donesie okostovat a bude vyriesene

maya30
20. jan 2013

baby myslite ze sa da kriva torta naplnit aj mascarpone plnkou s malinami alebo tiramisu ? Myslim ci to nebude problem ked to budem krizom krajat a tvarovat...@pristela ty si ich zopar robila, nevies prosim ta ? (inak ta pani co chcela tu 5kilovu 3poschodovu tortu sa viac neozvala, ale nevadiii, chcela by som to vyskusat pre svokru, v nedelu ma narodeniny)

bambula1307
20. jan 2013

@bzucinka2 ja by som jej povedala nech mi donesie kus okostovat...bo to je ozaj divne..jednine , ze by si im robila nejaku kyslu ovocnu.
Pytala by som sa jej aj ci ju mali v chladnicke...bo napr..ja som kupila mlieko z automatu dve flase som dala do chladnicky...no dve som dala do spajzky..sak je chladno..nie? No a tie z chladnicky boli za 2 dni dobre ale to v spajzke bolo skysnute...tak aj to mozne . Ale tak ci sa prizna? ktovie.
Vela ludi ma chladnicku taku plnu, ze torta sa uz nevmesti a tak spekuluju...mne kolko x volaju ci si ju u mna nemozu nechat do oslavy..bo na nu nemaju v chladnicke miesto.