Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt to po ziadnom valceku sa nezehli potahovka, len sa z lahucka poupravuje 😉

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 dobre vediet, este som s tym nerobila🙂takze vlastne ked si na potahovku urobim hocijaky vzor, len to supnem na tortu a upravim rukami tak, aby to vyzeralo k svetu🙂

mamina1978
15. máj 2012

@aduskatt presne tak...........za chvilu je z teba proficka 😉 😎

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 tak proficka asi nie, ale dufam, ze tie torty budu peknucke ako od proficky🙂

mamina1978
15. máj 2012

Dievcata lamu sa vam kostice, potrebujete stabilnejsie, viem ze tam niesu vsetky a rozne, ale teda aspon nejake si mozete zadovazit v manikurovej sade (spicata a ovalna kostica) inkl. s noznickami (napr na strihanie ihlicnatych stromcekov) a to vsetko stoji len okolo 3-4 eur a su zarucene stabilne 😉
Napriklad tu kuk😉
http://www.dio.sk/index.php?akcia=podrobne&kod=...

mamina1978
15. máj 2012

A este aj potrebujete na postavicke ustocka alebo zavrete ocka-viecka, tak si lahko vyrobite kkosticu same,pomocou nastrihnutej slamky Kuk 😉

lucula73
15. máj 2012

@vecernicci na teba som myslela,viem že používaš mliečny....mileko bolo napísané že čiastočne odtučnené........asi 8% tuku......neviem,aké je najlepšie?
a prosím ťa,mala som to dosť tuhé,musela som to dať do mikrovlnky,aby sa to dalo gúlať.....to také má byť alebo sa tam dá niečo pridať? 🙂
ďakujem...

larah
15. máj 2012

@mamina1978 zlatino, ty máš snád všetko uložené 🙂 nemáš náhodou prosím ,postup na gauč? neviem ako by som urobila tu opierku,aby to držalo a bolo to aj trošku pekné

bambula1307
15. máj 2012

@mizulienka ja som robila knizku z odrezkov..teda puncoviny 😉

mariann2
15. máj 2012

baby, čo sa mi stalo, kamoška mi volá, či som čítala naše aktuálne mestské noviny, že tam píšu o žene s mojím priezviskom, že zobrala horibilnú sumu za torty a koláče na svadbu jej dcéry, písala o sume 620€, za koláče a dve torty na svadbu pre 25 ľudí, neviem aké torty, ani koľko koláčov. A teraz si ľudia budú myslieť, že to ja, hoci koláče nepečiem a beriem 10/kg torty, bez ohľadu na to či je tam 50 ruží, či 10 postavičiek, do frasa, som až roztrasená, to odkedy sa takéto veci riešia cez noviny a navyše sa tam ani neuvádzajú iniciály krstného mena 😠 😠 😠 a mimochodom, ani som nevedela, že je u nás v meste ešte niekto s rovnakým menom aj koníčkom ako ja 😲

aduskatt
15. máj 2012

@mariann2 nepotesi☹

aduskatt
15. máj 2012

@larah maminy sa nepytaj, ci nahodou nema ulozene, ale ci by bola taka laskava a nasla, kde ma ulozene🙂)))

aduskatt
15. máj 2012

boze baby.........som behom dvoch minut ochorela.........teda sa to prejavilo.....no je mi na umretie☹a tom som dnes obehala postu, poistovnu, obchod, domace potreby, zdravotnu poistovnu a nic mi nebolo......a teraz katastrofa........

aduskatt
15. máj 2012

@mamina1978 perfekt🙂
ja sa idem bavkat.dnes mi prisli kostice, tak idem zistovat, na co ktora sluzi🙂

mizulienka
15. máj 2012

@mariann2 tak to teda fakt nepotesi 😨 dufam, ze sa to nejako vysvetli...ale tvoji zakaznici budu urcite vediet, ze to nie ty, ved vedia kolko pytas...ale niektori ludia vedia fakt riesit veci verejne 😕

woman04
15. máj 2012

@mariann2 tak to fakt nepoteší..isto by som napísala,alebo zavolala do novín,nech to uvedú na pravú mieru,že sa cítiš dotknutá a ohrozuje tvoj biznis..držím palce.. 😉

mariann2
15. máj 2012

@woman04 joj, tak to zase nechcem riešiť, moja robota pre mňa nie je biznis, len hobby 🙂, tak ako pre nás všetky, nie? 😝

woman04
15. máj 2012

@mariann2 ja som v podstate príšelec začiatočník,len pre rodinu,keď vidím,že niektoré tu urobili cez 300 toriet (tort) 🙂..to si neviem ani predstaviť..klobúk dole..tak potom to je fajn a hádam tvoji známi budú vedieť,že to nie ty 😎

jankamac1
15. máj 2012

pripajam sa a potvrdzujem ze kto neskusi, nevie..... ja som tiez teraz cez vikend robila prvykrat potahovu tortu pre neterky vsetko som si nastudovala z www.tortyodmamy.sk kupila cez net-obchod potahovu hmotu smartlfex velvet aj flower/ten je na modelovanie kvetov, postaviciek vraj lepsi/ a naozaj vsetko bez problemov ani sa nelepil troska solamylom som si podsypala a bolo na prvy sup tiez som sa cudovala no hlavne tesila 🙂 torta bola okruhla zeleno-zlta s postavickou vcielky majy na jednej polke a na druhej babo-lienka kedze to bolo pre 2 oslavenkyne /mam ju v albume mozte pozriet na www.tortyodmamy.sk pod menom Januska80/, plnka bola tvarohova so smiesanym ovocim kedze to bolo pre deticky male naozaj vsetko bolo jemnucke lahucke piskotu som tiez robila podla jedneho receptu od cukrara amatera Bohusa
takze smelo do toho zienky NECH SA DARI 🙂 🙂 🙂

jankamac1
15. máj 2012

a mam tu svoju tortu aj tu vo fotoblokoch svojich nahodenu tak mozte mrknut

lussy23
15. máj 2012

@lucula73 krásnučká
@mia114 nádherné
@dajna11 ďakujem a krásne Muffinky
a ďakujem za všetky like 🙂

anibas
15. máj 2012

@mariann2 😨 😨 😨 😨 😨 berieš zálohy ??? len aby to nebolo tak, že doplietli cukrárky a fakt dali tvoje meno !!!! ty kks 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anibas
15. máj 2012

@pristela to vážne ???? čo mali v tomto zariadení 1x svadbu ?????????????????

anibas
15. máj 2012

No dievčence - máte to husté - toto leto 😀 😀 😀 😀 ja som práve vypla rúru - piekla som od 10:00 do 16:20 a mám upečené 13 korpusy zo 74 vajec 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 - ale už len do 2.6. a voľno 😀 😀 😀 😀

jaja555
15. máj 2012

@aduskatt neviem preco tak pises. Ja som sa este nestretla ze by nam mamina1978 niekomu nepomohla, neporadila , neodpisala. Ja si naopak myslim, ze je vzdy ochotna a nadovazok sa s nami vzdy podeli aj s napadmi ktore najde , alebo vie. Este nam tu aj popreklada receptiky a navody. Je super babulka.

aduskatt
15. máj 2012

@jaja555 teraz ti vobec nerozumiem.......

mamina1978
15. máj 2012

@jaja555 to si ju isto zle pochopila, ona to myslela prave ze som taka , ze vsetko maaaaaaam 😉

aduskatt
15. máj 2012

@jaja555 aha.............jasne,.uplne zle si si vysvetlila, co som napisala..........maminy sa nepytaj ci ma...to znamena, ze vsetky dobre vieme, ze mamina ma..................takze sa netreba pytat ci ma, ale kde, aby to vytiahla zo svojich tajnych suplikov a supla sem ako vzdy..............ved este je tam aj smajlik na konci..........urcite by som si nedovolila napisat nieco zle na nu, ked mi tu vela aj ona poradila......