Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
23. máj 2009

Vinka,dakujem.Ved ani ja nepeciem vela...tak jednu za tyzden...niekedy aj viac ako jednu a niekedy nic... 😀

evitkamalicka
23. máj 2009

Kocky ja som dnes robila falosny marcipan zo suseneho mlieka na kolacik cierno biele kocky (neviem ci poznate) podla receptu ktory som nasla na jednej stranke a bol to des, cely som ho vyhodila...nakoniec som predsa len stavila na osvedceny recept a bol super. Ja sa chystam piect torticku potahovanu niekedy v polovicke juna tak som zvedava ako to dopadne.

evitkamalicka
23. máj 2009

Alionuska nadherne auticko 😉

cessy
23. máj 2009

alionuska no paradne, ja nemam slov.....ty si teda šikulka.... 😵 😵 😵
to si robila neakemu panovi policajtovi??

alionuska
23. máj 2009

Evitkamalicka,Cessy-dakujem !
Cessy robila som to pre trojrocneho chlapceka... 😉

mimikyky
23. máj 2009

alionuska, ako vždy, torta je úúúžasná 😉 😉

ukmima
23. máj 2009

ahojte, dosiela mi hmota K2, tak som ju aj vyskusala..torta sa mi "celkom podarila"pridam do albumu..celkom ma prekvapila, daju sa z nej robit aj ruzicky..idem objednat vic a do zasoby..cessy..dakujeeeem

cessy
23. máj 2009

ukmima, nemas za co... 😉

pozeram do albumu a asi si ju este nepridala....no tak pozriem zajtra, moc sa na nu tesim 😵

ukmima
24. máj 2009

ahoj, ty co nespis po nociach 🙂 pridam, ked deticky pospia, zatial pa

cessy
24. máj 2009

ahoj, ale tak sobotna romantika vcera u nas bola taka, ze muz zaspal pri TV 😠 a mne sa nechcelo spat, tak som sem nakukla....
no uz som netrpezliva 😕 😨 😵

stresmenka
24. máj 2009

ahojte šikulky,
alionuska porad mi prosím ťa idem robiť 3 poschodovú tortu 🙂 ako ju mám potiahnuť K2-kou celú, alebo každé poschodie zvlášť pečiem hodne ale takú som ešte nerobila 😉 . Ďakujem

zuzidr
24. máj 2009

Ahojte,ja by som len chcela napísať za Alenka má zlaté ručičky 😀 😀 tortu-autíčko robila pre moje krsnaitko,ktorý má otca policajta a miluje policajtov a nad tortou všetci len hííííííííííkali,v živote nič také nevideli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ali ešte raz dakujem 😀

a okrem iného jeAlenka je veeeelmi super človek s dobrým srdiečkom 🙂

alionuska
25. máj 2009

Zuzi,boze prestan,lebo sa budem cervenat! Ale si zlata,ze mi tu robis taku dobru reklamu! 🙂 A chcem vam vsetkym povedat,ze aj Zuzi s rodinkou su strasne zlati! Mala Emmka je na zjedenie!!Anelik blondavucky po tatinovi! 😀
Som rada,ze sa torticka pacila! 😉

Stresmenka,potahuj si jednotlive poschodia zvlast,bude sa ti to lepsie robit,lebo keby si chcela celu potiahnut naraz,tak to take obrovske asi ani nevyvalkas...takto to bude jednoduchsie!Ale tak ak si trufas,tak sa mozes do toho pustit a urob to v celku,len aby sa ti to neroztrhalo... 😅 😉

matica2
25. máj 2009

ahojte vedela by mi niektorá povedat aký je rozdiel medzi fondánom a K2 😉

alionuska
27. máj 2009

Ahojte.Matica,ja ti sama ani neviem povedat,lebo s pravym fondanom som este enpotahovala...mne sa vsak zda ze rozdiel je v cene,hlavne a ten americky fondant je dost drahy,ale robit sa s nim musi perfektne...mozno ho niekedy vyskusam..myslim,ze aj chut je ina,mie mandlova a K2 mandlova je.. ale ak to zistim,tak ti dam vediet aky rozdiel je v tychto dvoch hmotach. 😉

alionuska
27. máj 2009

Tu je aj recept na doma robeny fondan. 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3614

alionuska
27. máj 2009

A pozrite si toto video.... 😀

https://www.youtube.com/watch?v=wOyibd6tDvo
evitkamalicka
27. máj 2009

ahoj kocky

alionuska super video

veronkaj
27. máj 2009

čítala som tu že je stránka kde sa dá objednať K2 na poťahovanie a robenie ružičiek ale ten je biely ako ho zafarbím podla želanej farby ked si ho objednám,??????

stačí ho potom iba vyvalkať na tom Solamyle a poťahovať alebo robiť ozdoby,???
😒

evitkamalicka
27. máj 2009

veronkaj ja objednavam vsetko z tejto stranky
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=i...

veronkaj
27. máj 2009

a ako si prifarbuješ tie hmoty napr. na lístky alebo kvety, farba sa rozpustí v troške vody a to sa zamiesi do hmoty,???

evitkamalicka
27. máj 2009

veronkaj ja pouzivam gelove farby, ale ak mas praskove tak rozpusti v kvapke bieleho alkoholu

evitkamalicka
27. máj 2009

ja som dnes akurat robila ruzicky na tortu ktoru sa chystam piect o 2 tyzdne, aby som sa potom s tym nemusela babrat

veronkaj
27. máj 2009

no a teraz neviem, tak potom tú farbu primiešať do tej zmesi??? ked to premiesim rukami spracuje sa rovnako,??

nemá niekto postup ako vyrobiť krásne rozkvitnuté ruže na tortu???

evitkamalicka
27. máj 2009

musis to potom poriadne vypracovat, aby to malo rovnaku farbu

veronkaj
27. máj 2009

myslela som si a ten návod na ružičky, viem, že sa robia menšie a väčšie kolečká a na koncoch sa stenčia a postupne sa prikladajú k začiatku

evitkamalicka
27. máj 2009

veronka skus stranku http://www.tortyodmamy.sk/ tam najdes vselico

veronkaj
27. máj 2009

pozerám , ďakujem

katka13122
27. máj 2009

babenky,prosim pomozte mi 😔 ,,chcem robit kitty,len tvar a nejako neviem ako to mam vyrezat z marcipanu ☹

beruska2x
27. máj 2009

katka.. tak si Kitty vytiskni v pozadovane velikosti na papir a pak jen objed nozem 😉 dotvarujes pak koncem vidlicky nebo kulatym nozem..