Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
3. aug 2011

Krasne ranko!!!! Baby, tak nakoniec som zaspala, a zobudila sa az teraz. Takze asi v pohode. Ale divneee divne to je, som mala styri hodiny v kuse pravidelne kontrakcie, akurat sa nezosilnovali. No nevadi, som rada, stale je tu sanca na pivo!!!! 😀 😀 😀 Som sa bala ze to pride a sa vobec nevyspim. Bola som uz strasne unavena. Ale teraz som svieza, tak uz som kludnejsia 😝
A strasne krasne vam vsetkym dakujem ze na mna tak myslite!!!! Ste zlate. <3

mrka2
3. aug 2011

@katulkaaaaaa praveze farba ja autenticka so syrom,ktory bezne dostat v obchode,takze farba super 😉 mysky podarene,zdali sa mi hned nejake povedome 😀 sikulka! 😉 🙂

mizulienka
3. aug 2011

@katulkaaaaaa nahodou nic jej nechyba, paraaada 🙂 ty tolko stihas 🙂

mrka2
3. aug 2011

@lusil2005 ty si este tu??????? 😀

dadka212
3. aug 2011

@lusil2005 no ja neviem išla by som už do nemocky...ja som pri druhom ani nevedela, že rodím 😅

mrka2
3. aug 2011

@katulkaaaaaa inak ja som dala k zltej aj trolilinku cervenej,aby bola farba taka sytejsia,ale bola som prekvapena,ako mi krasne chytila. robila som z tych americkych MMF. ked robim z tych Rubino,tak mam taku zltu o nicom veru 😖

katulkaaaaaa
3. aug 2011

@mrka2 @mizulienka baby to fakt len ja vidim nedostatky 😕 ?dakujem za pochvalu 🙂 skusala som kokosovo-tvarohovy krem potom dam vediet aky je
@dadka212 korpus vysiel super este dnes ochutnam a dam vediet 😉

katulkaaaaaa
3. aug 2011

@mrka2 super vyskusam,ja robim len z mmf 😉

katulkaaaaaa
3. aug 2011

@mrka2 ako to ze mas torticku taku lesklu?potrela si olejom?

mrka2
3. aug 2011

@katulkaaaaaa ja ju nemam lesklu... sa ti zda asi 😕 to je asi odraz od celofanu. len mysky sa mi leskli,lebo boli zo smartflexu a sa mi nejako topili,tak sa leskli 😝 ja nepotieram nikdy olejom.

reruna
3. aug 2011

@lusil2005 poslíčky! tak to porod přijde asi brzo

jakelina
3. aug 2011

@lusil2005 dnes má narozeniny můj manžel a je to strašně hodný, spolehlivý a intelitentní chlap, který nás všechny miluje a dělá pro nás i nemožné, tak honem šup do porodnice ať máš taky takového syna. 😀

mizulienka
3. aug 2011

@jakelina tak krasne si to napisala, ze mi az presli zimomriavky po tele 🙂 si potom stastna zena 🙂

vejinka
3. aug 2011

@lusil2005 radsej chod zacnes mat pocit na tlacenie a bude neskoro!

lusil2005
3. aug 2011

dievcata nebojte, porodnicu mam 3 minuty od domu... vidim im do okien 😅 ale nechcem ist zbytocne skoro, lebo ked uz raz prejdem prijmom, nechaju si ma tam az do porodu. a to by bolo horsie ako samotny porod!!! 😖

jakelina
3. aug 2011

@mizulienka děkuju, jsem 😀 🙂

daria77
3. aug 2011

Ahojte,nebola som tu pár dní a toľko krásnych tortičiek pribudlo,úžasné 😵 😵
@lusil2005 dievča teda,ty si ešte tu?Len si prosím dávaj pozor na seba aj na miminko 😉 . Toto isté robila pri staršom synovi,som si myslela,že času dosť... a to som potom ledva stihla prísť do pôrodnice 🤐

alicc
3. aug 2011

ahojte,
vsetkym vam velmi pekne dakujem za paci sa mi to. stale sa od vas vela ucim, ste pre mna inspiraciou 🙂

jakelina
3. aug 2011

@alicc byl moc hezký a něco mi připomínal 😀 😀

akme
3. aug 2011

@mizulienka jedničku som vyrezala v kuse som si urobila na papier šablonku a tu používam stále čo najväčšu aby bolo málo odpadu, dlhú ako celý plát a širokú tak aby bola zas pekná ta jednotka ani nie úzka ani široká taká akurát

jerryjanka
3. aug 2011

pomôcka pre kočky ktoré pečú na objednávku často
http://www.ebay.co.uk/itm/Number-1-Cake-Frame-B...

reruna
3. aug 2011

Tak už mi přišel balík, moje první dojmy jsou - tak málo za tak moc peněz 😠
Kdo si chcete objednávat SF - tak podle mě je nejlepší příchuť mandlová, ale ještě jsem nevyzkoušela třešňovou, která prý je taky moc dobrá. Ta čokoládová vůbec čokoládu nepřipomíná, od vanilkové se liší jen minimálně a celkově jsou vanilková a čokoládová chuťově podobné WI. Za mě nejkrásněji voní ten mandlový SF. Rozdíl mezi SFV a SFF povím, až zkusím modelovat.
Pak jsem si objednala tohle, tak na to se moc těším, až to vyzkouším http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Vykrajovaci-listy... mám tu kulatou květinku a ty nejmenší jsou tak mini, jsem zvědavá, jak to půjde s tím vyhazovačem
a pak se ještě těším na patchwork, mám tuhle sadu http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Patchwork-krajky.... je to ta výšivka, nejde mi dát odkaz přímo na to, je tam toho moc, tak než to vyzkouším, tak mě snad přejde chuť si něco objednávat 😅

mizulienka
3. aug 2011

@reruna ja mam tu vysivku 🙂 a mne sa tiez velmi paci.

reruna
3. aug 2011

@mizulienka jé, tak to aspoň vím ke komu budu chodit na radu, jak se to používá - už jsi něco z toho použila? dáš kdyžtak foto, jak to vypadá?

jakelina
3. aug 2011

Moje dnešní rychlovka pro manžela.
Chtěla jsem něco hezčího, ale nakonec jsem neměla čas dělat potahovku ani moc zdobit. 😒 No snad příště to bude lepší.

mizulienka
3. aug 2011

@reruna ja zasa nie som az taka expertka na patcchwork, viem, ze aj @dm1 ma taky, to ona mi poradila 😉
ja som zatial robila asi iba ten zeleny obrustek v kosiku

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=19393097...

mizulienka
3. aug 2011

@jakelina aka nadherna torta, akoze fakt prekrasna 🙂
ten horny lem si robila kliestikami? a ten prehoz tiez krasny, no mne sa velmi pacia taketo, fakt krasne.

jakelina
3. aug 2011

@reruna já bych taky něco potřebovala na otláčení. Dnes jsem dělala tu dečku přes to srdíčko a neměla jsem to vůbec čím ozdobit, tak je to takové divné. 😒

jakelina
3. aug 2011

@mizulienka jéééé, děkuju. Mně se právě zdá moc obyčejná a skoro jsem ji ani nechtěla vyfotit a dát sem. Okraj jsem dělala kleštičkama a růžička je z toho čokoládového MMF.

mizulienka
3. aug 2011

@jakelina ked budes mat trosicku viac casu, teraz asi chystas na oslavu, das mi prosim link na tie kliestiky, velmi pekne to ukaze.
a aku potahovku mas? MMF ti tak pekne chytila na hnedo?
praveze je velmi efektna ta torta, jedndocha ale pekne do detailov urobena 😉