Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
11. feb 2011

@livia76 krasne! hlavne ta dora sa mi moc paci krasne ziarive farby!

fukylove
11. feb 2011

@kovik - radsej si kup 2kg, kvoli tomu, ze z kila by sa ti zle potahovalo - ja som potahovala z 1,5 a ostalo mi este vela, no keby som menej, tak by sa mi nedalo dobre zahladit 🙂

a pridavam moje dve - prva zakazka 😀 som celkom spokojna, aj ked dalo by sa aj lepsie 🙂

fukylove
11. feb 2011

@kovik - ja skladujem v spajzi, kde mam chladnejsie... v decembri som mala cely mesiac a bolo to OK 🙂 robilo sa z nej stale velmi dobre 🙂

fukylove
11. feb 2011

@livia76 kraaaaaaaasne su 🙂 vsetky 🙂

mizulienka
11. feb 2011

@fukylove jeej ake krasne torty, wow ozaj nadherne 🙂 si sikulka 🙂

mizulienka
11. feb 2011

@fukylove cim si roztlacala ten spodok na lienkovej torte? mas kosticu alebo niecim inym si si pomohla?
a tie baloniky si ako robila? to je iba marcipan alebo mas tam puncovinu? krasne

mizulienka
11. feb 2011

dievcata este sa chcem spytat, mmf hmota sa robi nallepsie z akeho pras.cukru? povazskeho?dik

mizulienka
11. feb 2011

ach jaaj som otravna, ale este ma napadlo...budem robit traseny krem, ale tym asi nemozem potriet tortu pod potahovku, mam si vyslahat iba obyc maslo s prask.cukrom? viete mi poradit kolko toho masla a cukru aby som neurobila prilis? alebo tam mozem dat aj lekvar? dakujem 😉

yamahafazer
11. feb 2011

@mizulenka MMF tusim robia z povazskeho,ale lepsie ti povedia tie co ju robia ja ju nepouzivam tak presne neviem a pod potah nedavaj traseny krem ja vzdy davam maslo s cukrom a robim to od oka vyslaham maslo s cukrom aby to bolo citit,ze je to sladke neviem zatial som to vzdy len od oka robila a na tortu potrem len tenucku vrstvu to tam neni ani citit a lekvar neviem ten som nedavala,ale mozno aj ten moze byt

@fukylove krasne torticky 🙂
@livia 76 super torticky a ta stymi mafinkami je zaujimava a to stym mackom pu je cierny princ pod tym alebo niaky zakusok?

mizulienka
11. feb 2011

@yamahafazer dakujem 🙂
dievcata, ten bohusov nadstavovany, to mi asi staci robit z polovicnej davky do formy o priemere 23cm, ze? ci?? 😉

mizulienka
11. feb 2011

dievvcata, aky korpus sa hodi k mandarinkoveho trasenemu kremu?mala som v plane cokoladovy korpus, ale teraz rozmyslam, ze sakja cokoladu nejem kvoli malej ma ekzem...neviete mi poradit nejaky dobry korpus ktory sa k takemukremu hodi? dakujem

evinkaaa
11. feb 2011

@mizulienka - ano, najlepsie je robit mmf z povazskeho cukru (ten modry), pretoze je najjemnejsi.
Pod potahovku mozes dat aj lekvar (niktore to tak davaju a v pohode) alebo kludne aj nutelu. A ked chces maslo s cukrom, tak kludne tak polovicku masla (125g) , alebo aj menej, vymiesas s troska cukrom (co ja viem, 2-3 PL cukru) - to hovorim len odhadom, pretoze ja to tiez davam od oka. 😉
K trasenemu kremu sa hodi kakaovy korpus, ale ked ty cokoladu-kakao nemozes, tak daj napriklad mramorovy a namiesto kakaa to zafarbi nejako inak (farbou akou chces) alebo orechovy.

mizulienka
11. feb 2011

@evinkaaa dakujem za rady, si zlata 🙂

anibas
11. feb 2011

@dm1 prosím odkaz na tie podložky ... a normálne 3-posch. bez slamiek ? či si mala drevené kolíčky ?

jakelina
11. feb 2011

Moje včerejší. Synův oblíbený sýr 😀 😀

fukylove
11. feb 2011

@mizulienka http://www.cukrarskyraj.sk/modelovacie-kostice-... - takymito kosticami, maju ich aj na korunaplus - trosku lacnejsie 🙂 a pouzivala som tu kosticu, co na konci vyzera ako "musla" 🙂
baloniky su puncovinove, potrete maslo + cukor a potiahnute 🙂 aj lienka je tak... som uz nestihala piect maly korpus a tak som vyuzila zvysky z jednotky 🙂
a ten bohusov ti bohato staci z polovicnej davky - ta lienkova je z polovicnej davky a naplnena trasenym kremom 🙂
a kedze coko nemozes, tak asi by som neriskovala a urobila biely - klasicky nezafarbeny... lebo aj orechy su alergen...
este mi napadlo - mam kamaratku, co ma syna silno alergickeho na orechy, no mandel alergen nie su, tak robi vsetky orechove cesta s pomletymi mandalmi 🙂

@yamahafazer - dakujem 🙂

@jakelina - krasna 🙂

jakelina
11. feb 2011

@fukylove máš obě dorty krásné, ty jsi fakt šikulka 😉

jakelina
11. feb 2011

@livia76 všechny dortíky krásné. Můžeš péct na zakázku. 🙂

daniz
11. feb 2011

@fukylove suuuuper a bála si sa..... Perfektné, páčia sa mi.... 😵 😵 😵

yamahafazer
11. feb 2011

@jakelina ten syr je super a to srdce predtym je uplne krasne

ja pridavam moju pred chvilou dorobenu

livia76
11. feb 2011

@yamahafazer peknučké 😀

jakelina
11. feb 2011

@yamahafazer Krása, něco takového já nikdy nezvládnu. Máš to do detailu vymakané.
Děkuju za pochvalu.

yamahafazer
11. feb 2011

@jakelina coby si nezvladla len musis vyskusat

mizulienka
11. feb 2011

dievcata, mozem uz dnes robit MMF, ked budem potahovat az v nedelu?
a aj ozdoby mozem dnes? a ked je uz torta potiahnuta, moze sa hned jest, alebo sa musi nechat "postat"
dakujem

dm1
11. feb 2011

@anibas no ja som to kupovala priamo v cukrarskych potrebach skusala som to pozriet na nete a vypada ze je to toto. Su to akoby podlozky pod tortu len tensie http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... potom som to samozrejme vystuzila drevenou vystuzou ktoru som tiez tam kupila. Len sa mi vidi ze by boli lepsie plastove len tie neboli vtedy. preto som to obalila do folie este. Pisu tam ale ze je to vystuz do posch.tort

jakelina
11. feb 2011

@mizulienka můžeš udělat dopředu. Vydrží v lednici měsíce.Ozdoby taky můžeš dnes a jíst můžeš hned 😀 😀

dm1
11. feb 2011

@mizulienka mozes urobit dnes aby ti ozbody vytuhli na tie je lepsie odlezany MMF. Ale na potahovanie ja osobne radsej cerstvy lepsie sa mi s tym robi. Ak budes robit skor a bude tuhy daj na par sekund do mikrovlnky a prepracuj a pojde to, Torta sa moze hned jest ked ju potiahnes ak si ju mala predtym dobre zachladenu bude sa dobre krajat.

ja som do 4 rano modelovala vysokozdvizny vozik, paletu a postavicku oslavenca 😝 . Len dufam ze to aj na torte bude drzat a ta predna cast na voziku mi necapne dole 😒

mizulienka
11. feb 2011

dakujem velmi pekne dievcata, nikdy by som sa neodhodlala na svoju prvu, nebyt vas a vasich rad 😅
nemyslim si, ze ja budem niekedy robit take veldiela akovy, ale je to pre mna nova vyzva a vzruso 😀

mizulienka
11. feb 2011

baby este sa chcem spytat, ako potom fungujete, ked robite do rana torty? 😕 potom spite cez den? 😉

jakelina
11. feb 2011

@yamahafazer můžu se ještě zeptat, jakou používáš potahovací hmotu??? Máš ty postavičky krásně barevné a prostě dokonalé. Já to z MMF nemůžu ani zabarvit, ani tak vymodelovat. ☹