Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
21. feb 2012

@yamahafazer v tej druhej časti pár sekúnd po 8 minúte je vidieť, ked to kladú na seba a zrýchlia to, ako to jemne poddáva......ako sadá celá torta.

yamahafazer
21. feb 2012

@anibas a to cesto aj vyzera dobre tuho aby to vsetko dobre drzalo po kope.No ja by som sa bala robit takuto velku tortu lebo mne by to veru tak pokope asi nedrzalo to jedine keby som dala vsetko zamrazit a potom na seba 😀

anibas
21. feb 2012

@yamahafazer som dopozerala - čisté tuhé piškoty a padali im 😅 😅 😅 😅 😅

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 budes to mat teda makacku tu podusku ak ju budes robit mala by si tomu zakaznikovi ukazat to video,ze to neni len taka sranda a aj si to dat dobre zaplatit a dufam,ze nebude chcet slahackove plnky lebo aby z tolkych podusiek potom nevzikol paplon

alenv
21. feb 2012

@jakelina no neomlouvej se 😀 až bych zítra pekla tak bych si říkala kde je😀

lusil2005
21. feb 2012

@yamahafazer 😀 😀 😀 aby nim neboli zakryti vsetci hostia 😀 no idem to kuknut. inac - nehrozi!!!! spodne tri poschodia budu mat maslove kremy aj keby nechceli. stvrte moze byt mascarpone, a maximalne tak horne dve dam slahackove.

yamahafazer
21. feb 2012

@anibas
@dada2007 no neviem baby ja by som si na nu netrufla z nasimi cestami a plnkami a este mi davame aj viacej plnky jedine tak trojposchodka alebo stvor bohato staci a ked to naberali na tanier ste si vsimli same cesto len jedli a ten tenky pasik plnky 😖 ako to sa unas neda tak spravit ked to naplnim normalne dvakrat a viac plnky ved to vsetko vytecie jedine medzi to dat niaku konstrukciu s tackami aby neboli vsetky na sebe a nepomagalo sa to moc

yamahafazer
21. feb 2012

@lusil2005 ty si expert ty ju zmaknes 😉
ja by som im tie podusky spravila,ale nedavala by som ich na seba ,ale racej vedla seba poukladala a hotovo 😀 alebo spravit ako trojposchodku a vedla nej mensie podusky

dada2007
21. feb 2012

@yamahafazer ani ja by som si netrúfla............a jj, všimla som si to.........až sa to cesto rozpadalo, čo to boli len suché pláty....fuj.......čistý beton jesť.......lebo mne to tak pripadalo........ja ked robím bohušov....alebo akýkolvek korpus.......tak to je mäkké a toto jaké tehly 😀 😀 😝

siss_sz
21. feb 2012

@yamahafazer velka vdaka!!!!

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - ja mám isomalt kúpený už dva týždne a furt sa k tomu neviem dostať 😒 . Ale do konca týždňa snáď ... 😉

lusil2005
21. feb 2012

@dada2007
@yamahafazer
im nesadali korpusy, im sa ohla nozicka na podnose pod vahou tej torty 😀
viete kolko mala ta torta? 48 kg!!!!!!! 😲 a to tam nebol ziaden krem! no ked mi dotycny napise, budem s nim musiet hodit rec. a tu cenu ze 3000 dolarov za tortu som akoze ani nevidela radsej 😀 😀 😀

lusil2005
21. feb 2012

@mia1111 jej tak drzim palce, potom daj vediet!!!!

lusil2005
21. feb 2012

a inac - viete preco je to take tuhe vo videach ked to krajaju a robia s tym? lebo to maju zmrazene!!! 😀 preto sa im to tak super tvaruje. musim nabuduce vyskusat 😝 aj ked - neviem si predstavit ako to potom rozmrazuju 🤐

vlada111
21. feb 2012

@jakelina to by aj mňa bavilo 😀

mizulienka
21. feb 2012
mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - dík, počítaj s tým, že sa určite prídem posťažovať, že mi to nejde 😀 😀 😀 😀
Inak, kukla som aj ja tie dve videá na tú vankúšovú tortu, ale teda, odfotiť by som sa s ňou aj odfotila 😀 , ale jesť tie suché korpusy s milimetrovou vrstvou krému by som nechcela 😒 . A tá suma za tortu - no dovi-dopo 😕

lusil2005
21. feb 2012

inac baby, mne by sa tolko korpusu ani nechcelo piect :/ mat tak styri truby a do kazdej moct supnut po dva rafiky... ze za hodku upecene na tyzden 😀 😀 😀

janula.h
21. feb 2012

@mizulienka pozerám Tvoj album a híkam 🙂 WAW

mizulienka
21. feb 2012

@janula.h dakujem Jani 😉 pozeram, ze aj ty si sa dala na pecenie 😉 vitaj v klube 😉
Misko bude mat zachvilku 2, aku tortu mu budes robit?
ja sa este stale nviem rozhodnut, co urobim katke 😉

mia1111
21. feb 2012

@lusil2005 - šak obehni susedky, nech si zapnú trúbu, že si nachystáš cesto (alebo ešte lepšie, nech každá rovno aj nachystá cesto) a máš to hotové za dve hoďky 😉 A bez roboty 😀 😀 😀 😀

janula.h
21. feb 2012

@mizulienka no dala baví ma to ale skôr pre rodinku zatiaľ 🙂 áno bude mať a neviem asi urobím veľkú a na ňu všetkých obľúbených hrdinov 😀 ( Noddyho, traktor TOM,Krtka,Pižlu Mžika 😀 fakt neviem chcel som krtka ale zdá sa mi veľmi čierny 😖 poraaď 🙂

pristela
21. feb 2012

@lusil2005 no chcem vidiet tortu so slahackovou plnkou ako vypada po rozmrazeni 🙂 kedze aj oni to davaju chladit viac krat, nie raz.
Inak na tom hodinovom videu ako robila ta zensak to vojenske auto tak tam prenasala z obrovskeho plechu korpus a teda prehol sa jej len malinko, mne sa dotrha aj z formy 25x25 ked si nedavam pozor 🤐

pristela
21. feb 2012

inka holky ja mam doma dve rury ale neschopneho chlapa, ktory tu druhu nevie spojazdnit 😠 z nicoho nic prestala ist , budem musiet asi sama nasetrit na opravara, to by bola lahoda piect v dvoch 😀

mizulienka
21. feb 2012

@janula.h da sa hocico, su krasne torty s medvedikmi, psikmi, traktorikom ale ja som chcela nieco, co ma katka rada...ona zboznuje shreka, pat a mata, s nimi aj spi a este 2 babiky 😀 ked ju idem pozriet do postielky, tak musim najprv odhrabat vsetkych plysakov 😉

janula.h
21. feb 2012

@mizulienka tak vidíš 🙂 a neurob im radosť tým že budú mať všetko na torte 😀 no nie? moja krásna Miško chodí s plienkou 😀

mizulienka
21. feb 2012

@janula.h ako s plienkou? 😕

janula.h
21. feb 2012

@mizulienka plátenou 🙂 s macíkmi sa prikryje a spí

mizulienka
21. feb 2012

@janula.h zlaty 😵 😵 😵

lusil2005
21. feb 2012

@pristela mne znama ponukala, rusila cukraren ze ci nechcem. no ale kam??? na parkovisko ju supnem? 😒
a s tym trhanim - jasneee ze su ovela hutnejsie ako tie nase paperove 😅 a oni vsade davaju buttercream, tusim chut menia len v korpuse 🤐