Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci uvidíme jak to nakonec vyjde, však ti musím zaplatit poštovné a balné. Kdybys náhodou měla jednu krabici sušeného mléka za tu dobrou cenu, tak bych si vzala. 😉

vecernicci
30. sep 2012

@jakelina jasnačka, to víš, že ti pošlu, mi zase v krámě objednají celý karton, už vždycky berou pro sichr dva 😀 😀 😀 klidně ti můžu poslat víc, ta montana je sladší, protože dávají větší poměr cukru než mlíka, protože mlíko je drahý a já ani cukr ani mlíko nikdy neprosívám a je to úplně v pohodě i tak, tomu se říká lenost 😀 😀

dadka212
30. sep 2012

@levandulka3 ja som dávala len 2x korpus a 1x plnka, tak chceli a boli dosť vysoké na také minitortičky....aj tak sa tam prežierajú a na tortu nemá skoro nikto chuť, aspoň my sme to tak na stužkovej mali 😀

dadka212
30. sep 2012

@vecernicci ja som robila 2x na tužkovú a to už nikdy nevezmem takú objednávku 😝 žiadne minitortičky možno keď ich bude do 5ks tak sa na to dám, ale viac už nikdy

vecernicci
30. sep 2012

@dadka212 mám na to stejný názor, protože potáhnout musíš úplně stejně velký nebo malý dort a dělat to 24x je na palici 😝 to jsem dělala poprvé a naposledy, to samý vánoční cukroví, vloni jsem dělala asi 20 kilo a už nikdy víc, ať si každý upeče sám 😉

dadka212
30. sep 2012

@vecernicci 😀 ja mám dosť ked urobím medovníky z dvojitej dávky 😅 u nás sa suché neje to len ja lúbim, tak vždy spravím jeden koláč a je to 😀

vecernicci
30. sep 2012

@dadka212 tak já je mám rozmazlený, moji chlapi jsou zvyklí na 15 druhů 😝 vždycky upeču 5-6 druhů a říkám už dost to stačí a pak si říkám, do vánoc ještě daleko, tak peču a peču a je z toho 15 druhů 😀 jsem prostě maniak, jak mám na víkend míň jak tři dorty, tak mě svrbí ruce, už jsem zase dělala pro nás medovník a našim taky, prostě jsem závislák 😵 😵 😵

dadka212
30. sep 2012

@vecernicci 😀 ja zatial nie 😅 ale už mám vyhliadnutú dvojitú trúbu tak môžem vypekať 😀

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci tak budu ráda i za víc, zrovna po mě chce jedna paní s mléčným marcipánem a můžu mít pro jistotu doma i navíc. Díky

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci mě se zrovna včera nějaká paní na FB ptala jestli peču i cukroví. Hned jsem to odmítla, to je piplačka, já to dělám ráda, ale pro cizí ne. Prý doma pekli tak 30 kilo a už se jí s tím nechce dělat a raději koupí. Asi je to nějaká velká rodina. Já doma udělat 30 kilo, tak mám po vánocích sto kilo. 😀 😀 😀
Ještě tento týden mám kilo navíc od srazu v Beluši a to cvičím, že ze mě pot stříká co druhý den. Strašně těžko se mi zhazuje každé deko. 😝 😝

bzucinka2
30. sep 2012

@mirka1986 v krytej trznici, Mirka 🙂

bzucinka2
30. sep 2012

@janulkamartinko ja by som dala kralovsku glazuru, ale robi sa aj klasickou ako na medovniky 🙂

bzucinka2
30. sep 2012

jaj baby deti mi ostali u maminy, tak zajtra mozem behat po meste a obehnut co maju nove cinankovia 🙂

u2jana
30. sep 2012

ahojte,
vy ste tu take sikulky,
nemate niektora oskusany recept na mafiny s marsmallow penou navrchu???
dik

dadka212
30. sep 2012

@vecernicci prosíííím ako robíš mliečny marcipán? asi mi nevyjde hmota tak chcem vyskúšať, ďakujem 🙂

eliska22
30. sep 2012

@dadka212 ty kokšo, že jaký bager 😀 🙂

jakelina
30. sep 2012

@dadka212 večernice dala recept do receptů 😉

dadka212
30. sep 2012

@jakelina aha ďakujem 🙂 už som chcela mmf ale to už teraz vidím, ako ho s nervami hádžem do koša 😅 tak idem na mliečny 🙂 ten sa mi vždy podaril, len som niekde stratila recept 😝

jakelina
30. sep 2012

@dadka212 není zač, vím že ho tam dnes dávala 😉

lucula73
30. sep 2012

@muffinka8 už to kočky poradili,ja nemám extra gelovku,doteraz som ani nemala problém ofarbiť práškovou a obyčajnou gelovkou,teraz prvý krát,čo mi to nejak nešlo

bzucinka2
30. sep 2012

baby dajte tipy ako by ste urobili tortu pre kominara, nieco mam v hlave, ale ak mete nieco lepsie sem s tym 🙂som myslela kruh, na to velky stvorlistok, postavicku kominara s lienkou a okolo dole urobit ako tu kefu... co napada vas?
dakujem za vsetky napady 🙂

vecernicci
30. sep 2012

@jakelina tak kolik jich chceš poslat?

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci jestli můžeš tři, nechci tě otravovat a víc ani nespotřebuju. Děkuji moc, spotřebuju něco i na vánoční cukroví.

vecernicci
30. sep 2012

@jakelina úplně úúúžasnej je krém do těch domácích oreo sušenek, je ze sušeného mlíka a je fakt mňam 😉
jinak dneska jsme byli poprvé v lese od tý katasrtofy co u nás byla v červenci a děs a hrůza, tak co byl dřív les, jsou mýtiny, pár ostrůvků stromů a zase holá zem, prostě fakt strašný a smutný pohled, ale zase si teďka pochutnávám na řízečkách z hříbků, ty já milujuuuuu 😉

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci nedělej chutě, hubnu

vecernicci
30. sep 2012

@jakelina houby nejsou kalorický a na dlouho zasytí 😀 😀 😀

jakelina
30. sep 2012

@vecernicci když já houby nejím 😝

vecernicci
30. sep 2012

@jakelina fakt? já je miluju, ale ještě radši je sbírám 😉

stankapk
30. sep 2012

Mojim babám k meninám 🙂