Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
5. mar 2013

@zuzka7512 no take som mala len raz uplne na zaciatku a ano vtedy treba obalit lebo by sa ti lupene smykali dole a tocili.

zuzka7512
5. mar 2013

@dm1 a to sa mi teraz aj stalo...šmýkajú sa dole...idem skúsiť ešte raz...ďakujem... 😉

muffinka8
5. mar 2013

@lamps @dm1 vďaka 🙂
@dm1 tvoju poslednú s mackom som už mala nachystanú v užšom výbere 😅

lucula73
5. mar 2013

ahojte dievčatá
aj ja by som potrebovala poradiť.............idem robiť tortu na temu Lego......a neviem,ako mám robiť tie štuplíky okruhle na kockách??? 😕 😕 😕
čím sa to dá vykrojjiť,také maličké?nemáte tip?
vďaka moc 🙂 🙂

lussy23
5. mar 2013

@wera.g krásna @pipka nádherná tortička @dadka212 krásna

aduskatt
5. mar 2013

@lucula73 usulat tenky pasik a odkrajovat🙂

lamps
5. mar 2013

@dm1 juuuj, Danka, pozerám, nedá mi to 😀 😀 😀 😀 a tá hmota na krajku je tiež aká drahá ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to budem musieť ešte dlho šetriť na ňu 😢 😢 😢 😢

vecernicci
5. mar 2013

@lucula73 ustřihnout si kousek brčka 😉

dadka212
5. mar 2013

@zuzana92101 no mne to celkom dobre držalo, dala som to na slnko vedla radiatora a uschlo teda obschlo to až natolko, že som mohla viazať 🙂

blcha
5. mar 2013

@rapunzel1 eliska vlastne kravske mlieko zacala pit az po 3rokoch dovtedy bola na nutrilone a na tu alergiu sme prisli len teraz este jej idem dat robit dalsie testy ale teraz mame vysadit kravske mlieko a mliecne vyrobky tak ani neviem ci je aj na laktozu a ako to je preto chcem aj dalsie testy robit 😉 ale je to teraz tazke menit jej tak vyrazne jedalnicek
tortu neako vymslim aby aj chutila a uz sa rozhodla ze teda chce mat motylikovu a kvetinkovu tak aspon budem moct porovnat lebo minule narodeniny som robila svoju uplne prvu tiez s motylikom 😉

dadka212
5. mar 2013

@katkak23 mne nevlhne stuha, len v lete....a kvety robím zo smarflexu velvet s tým aj poťahujem

lucula73
5. mar 2013

@aduskatt to ma napadlo,len pri každom odkrojení to pokazím a zdeformujem tomu tvar...............a každé koliesko opravovať sa mi nechce 😕 😕 😕

@vecernicci čo to je brčko? 😕 😀

aduskatt
5. mar 2013

@lucula73 tak potom slamka

efci
5. mar 2013

Zeny prosim Vas surne, ozdobky z fondanu len klasicke hladke hviezdicky, srdiecka a meno treba tiez urobit den vopred, aby to uschlo, alebo sa to moze s tym zdobit hned aj s takym makkym???? vdaka.... ci sa mam do toho teraz pustit ci nie

aduskatt
5. mar 2013

@efci mozes tesne pred tym ako to das na tortu

meloa
5. mar 2013

@efci mne sa lepšie robí ak si ich robievam vtedy kedy tortu ozdobujem 😉

lucula73
5. mar 2013

@aduskatt
@vecernicci jaj,tak to brčko bude asi slamka 😀

no super,vyskúšam zajtra s tou slamkou,to by snáď išlo 😉
ďakujjeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

dm1
5. mar 2013

@lamps ja kupujem sugarveil maly sacok 142g za 9e tusim a mam na dlho tiez je to veeela naraz preto cakam az nieco naskrabem na to 😝

efci
5. mar 2013

@aduskatt
@meloa dakujem

dm1
5. mar 2013

@lucula73 ked ti to nepojde z tej slamky von tak fukni z druhej strany do nej a ono to vyleti 😉

maya30
5. mar 2013

baby chcela by som objednat pravy marcipan na poschodovu tortu (cca 4,5kg) myslite ze 1kg hmoty mi bude dost ? Priemery budu 24 ,17 cm

blcha
5. mar 2013

baby este som sa chcela spytat jedna z vas uz fakt neviem ktora ste robili nedavno takych krasnych psikov bielych s ciernymi fliackami ja som si ich ukladala ale zmyzli mi z pocitaca a chcela by som sa o nieco podobne pokusit mohli by ste hodit este tie fotecky lebo hladat to by mi asi trvalo aj tyzden dakujem 😉

mrka2
5. mar 2013

caute zienky, vcera som mala nocnu tortu, nechcelo sa mi zacat s nou skor,teda ani sa mi neda pri mojich detoch a ked je tak kraaasne slnecno,tak veruze ani nechce 😝 robila som ju od siedmej vecer do druhej rano.. 🙄 dnes oci cervene ako rak,kedze maly vstava o pol siestej 🙄 ale tak ta reakcia stala za to, rano bol po nu manzel tej pani,co mi volala, on sa pousmial,ze pekna vesela (ved ako chlap - skoro bez emocii 😀 ) no a o 2 hodiny mi vola pani a ja ze no nazdar, dala som zle meno,alebo co.. 😝 a ona zacala,ze to je aka torta, to umelecke dielo 😀 ja vystresovana,ze co jej zahabkam,ako to opravim a ona ma chvalila do neba.. tak to tak dobre padlo 🙂 malokedy sa mi to stane,tak som sa musela s vami podelit o zazitok 😀

lamps
5. mar 2013

@dm1 tak to je lepšie a podľa čoho vieš, koľko si máš tej hmoty zarobiť?

lamps
5. mar 2013

@lucula73 ja som robila slamkou na pitie alebo vrchnáčikom z fixky 😀 😀 😀

dm1
5. mar 2013

@lamps no odskusala som prvy krat a podla toho som prisposobovala ci mi zostalo tak som menej spravila a tak. Ale ono ti to vydrzi v ladnicke zarobene par dni len to treba potom preslahat.

mysiatkoo
5. mar 2013

@blcha myslis dalmatinov? toto su moji decembrovi ak pomoze... ale tusim este niekto dalsi tu robil duncov....

miciatko
5. mar 2013

@lucula73 ja som robila opakom spicky na zobenie

elamaslakova
5. mar 2013

@mysiatkoo krásna tortička

blcha
5. mar 2013

@mysiatkoo krasny su dakuje ukladam