Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
10. mar 2013

@zuzana92101 myslím, že je to táto a dobre sa s ňou robí, keď sa trochu potrie olejom a valká sa hmota na nej, čiže hmotu,akože vtláčaš dovnútra, aspoň moja skúsenosť

mia114
10. mar 2013

dakujem baby 😉
tortu bude nakoniec robit danka ,tak sa na nu tesim ako ju spravi 🙂

dm1
10. mar 2013

@jakelina hmmm vobec netusim kto to moze byt 😀. ale kukala som ju na fb a neviem ci ona nema s mojou kamoskou na fb jednu skupinu tortovu a tam som raz v jednej sutazi vyhrala a mala som tam potom album tak mozno preto. ani v priateloch ju nemam 😝

bambula1307
10. mar 2013

@mia114 juuuj ta sa ti podarila, krasna babulka 😀 😀 😀 😀 sikulka velka.

Baby ja mam teraz taku chut na cokoladu..och..aj torticku by som si dala..jaaaj a nemam 😠

Na odlahcenie..moj manzel prisel po 2tyzdnoch na vikedn..deti na nom prilepene a moja mala 1rocna nanho hadze sipky a cely vikend krici naho ze MAMA 😀 😀 😀 😀 😀

Jo a este som sa chcela spytat, pouzivate niektora agar? V jednom diele slovenskych tort, ako robili tu kanadu..robili z toho vodu..na niagare a vraveli, ze nerozpusta potah. Tak to som netusila a pritom som agar pouzivala a aj pouzivam 😀 😀 😀 ..mozno to niekomu pomoze.

@pristela, @lokalistin, @aduskatt..baby tak ja som asi jednina, ktorej nevadil jemne osliznuty potah pri parizskej slahacke..ale mozno aj preto, ze som ju robila ja 😉 . Keby mi niekto ponukol taku..mozno by mi vadilo. 😉
Ja som tortu s parizskou slahackou robila viac x pre tych istych zakaznikov ...a vzdy boli reakcie nadmieru pozitivne.. Ospevovali mliecnu potahovu hmotu o 106 v kombinacii s parizskou slahackou...
Dokonca v tom zmysle..ze tortu zozrali traja na posedenie 😀 ..ako to si neviem predstavit hehe..3kg na posedenie..a traja ludia. Ti museli byt ozaj velmi hladniiii 😀 😀 😀

ajka82
10. mar 2013

baby dakujem za pacitka...no teta bola tiez spokojna s vyzorom, ked pren bola, tak dufam ze este aj chutit bude

dm1
10. mar 2013

@jakelina jj tonka je sikulka velika moc uz som ju stretla v dubnici na zraze a tesim sa zas v cicmanoch na medovnickoch 😎

dm1
10. mar 2013

@zuzana92101 jezis ved ja mam tu formu za 4,60 tusim krasne nadsadena cena 🤐

ajka82
10. mar 2013

@rapunzel1 nic si z neho nerob, ono vyzera ze chlapec nevedel co chce :( vsade sa taki najdu, ale isto mas velmi vela spokojnych zakaznikov, tak sa pekne venuj peceniu a dalsie reakcie budu zas urcite povzbudzujuce a budes sa tesit na dalsie torticky 😉
@zuul no ja som teraz robila, len tu hlavu zubatu chceli... a ak myslis tu prvu foto hned, co ti vyhladalo, tak to vyzera 2D vyrezane telo z korpusu a na tom ako keby dalsie poschodie vyrezana hlava

ajka82
10. mar 2013

@zuzana92101 uz aj totomania ma tuto formu a za 6,99 :-P ked uz nie od cinana za 5,- 😉

dm1
10. mar 2013

@mizulienka juuj krasne torticky moja oblubena farba bitter lemon 😵 . u nas ju nemali dokelu a ja ju potrebujem tento tyzden dufam ze im uz prisla 😝

dm1
10. mar 2013

@zuzana92101 dakujem moc a na slane cesto sa kludne pytaj ak nieco nie je jasne 😉

jakelina
10. mar 2013

@dm1 asi přes někoho, pak tam ještě byly dvě kočky ze Slovenska a ty obě znaly tebe i Pristelu, ale já nevím jak se jmenovaly. Věděly i o tom srazu v Belušskýc Slatinách, ale nevím odkud, když na koníka nechodí. 😲 😲 😲 Ony ty dortařky jsou velká rodina a jak je vidět mezinárodní 😀 😀 😀

miciatko
10. mar 2013

Koceny viem ze ste tu roboty uz preberali ale mozte m povedat aky je rozdiel medzi tymi dvom, jeden z nich si chcem kupit,len sa neviem rozhodnut http://kuchynske-roboty.heureka.sk/bosch-mum-52...
http://kuchynske-roboty.heureka.sk/bosch-mum-52... , dakujeeeem

dm1
10. mar 2013

@dada2007 je to z tejto sady teraz ako na potvoru ho nikde nemozem najst u nas v eshope ale stal isto menej do 25 http://www.cakesaroundtown.com.au/catalog/stenc...

dm1
10. mar 2013

@jakelina ved to bola isto veronika - teda nikanika odtialto len ona sem uz nechodi ona pozna pristelku z TN ja som tam z nikou na stretkach modelovavala postavicky. Svet je ozaj maly 🙂

zsuzsu
10. mar 2013

@dm1 jeee mozem aj ja poprosit to slane cesto? daju sa s toho robit aj ruze? Dcera by to potrebovala (aj ja rada skusam nove veci), lebo s kreslenia ma skusku a temu ma moda a kvety. Tak musi robit 3D obrazok saty a k tomu kvety ,a kvety nemou byt z latky oni dali jej "recept"muka a voda . Ono to aj s toho da ale je to take nepekne, nerovne,fadne. 😝 Tak mozno s tohto by sa jej (aj mne) podarilo nieco pekne spravit. Dakujem pekne.

jakelina
10. mar 2013

@dm1 možné to je, ony se tam holky znaly a některé měly visačky a některé ne. Josef a Mária, ti jezdí pokaždé a byli zase, jezdí i k nám na sraz do Opavy. 😀 😀 Teď pořádají sraz v Čadci tuším, už nám tak líčil jaké budou skvělé chaty a super ubytování. 😀 😀
Jedna z těch co znám podle jména je Katka Struharová a ještě myslím Iveta Ďurechová. s Marcelou Šikovou.

dm1
10. mar 2013

@jakelina Ivetku poznam zo stretka v TN aj Dubnici a aj Katku z videnia tiez v Dubnici zo stretka 🙂 . Cukrarsky svet je ozaj veeelmi maly a mooooc sa tesim do tych ludanic na zname tvare a este viac na to medovnikove stretko. A kocky pojdem aj do kroja asik tak to bude ina sranda 😀

dm1
10. mar 2013

@zsuzsu ja robim podla prveho receptu mam ho od lusilky myslim ze by z toho sla aj ruza samozrjeme nie stensovat lupene a tak ale nieco sa z toho uplaca mne sa z toho velmi dobre modeluje asi veru tiez zarobim na nejake velkonocne dekoracie. Ten druhy recept som neskusala ale vyzera tiez dobre a netreba to dlho susit v tej trube

Slane cesto I.
jedna salka rozomletej - ja mixujem - soli sa rozpusti v jednej salke vriacej vody, a pridaju sa dve salky hladkej muky a dve lyzice tapetoveho lepidla... niekto robi bez neho, ale s nim je cesto vlacnejsie), vymodelujem co treba, a susim. hodinu v trube na 50°, hodinu na 100 a potom ked je to tvrde, suche, tak to chvilku dopiect na 150 aby to chytilo farbu. ked mas hrubsie alebo vacsie veci, treba susit dlhsie. nakoniec sa to nalakuje a hotovo

Slané cesto II.
1 salka sody bikarbony, pol salky kukuricneho skrobu a tristvrte salky vody, mozes pridat aj farbivo, a ja som dala aj par kvapiek citronovej esencie
uvari sa to na hustu kasu, nechas vychladnut a mozes tvorit
a este poradim, ked sa vypeka, tak na takych 200 stupnov, ale treba sledovat, nechala som to tam asi tak 15-20 minut

rapunzel1
10. mar 2013

Babule som rada, že vás tu všetkých mám, ďakujem .........

dm1
10. mar 2013

KOCKY a kedy dame nase stretko????? 😵

dm1
10. mar 2013

@rapunzel1 neboj hlavu hore ujo evidentne nevedel co objednava radsej ozaj nabuduce vysvetlit ludom po lopate co doboska je 😝

dm1
10. mar 2013

tak ja si babule tento tyzden pridem na svoje mam opat tu krasnu detsku torticku 3-poschodovku s kopou zvieratiek a hraciek tak sa moooc tesim 😵

zsuzsu
10. mar 2013

@dm1 dakujem pekne skusime to. a s cim to nalakujes???

jakelina
10. mar 2013

@dm1 my jsme tam měli cimbálovku a hráli písničky až do 3 do rána, v 1 hodinu měli končit, pak jsme se ještě složili a hráli ještě dál. Ale jaké pecky - od Kabátů, Elánů a písničky z pohádek, Káju Gotta a tak různě na přání co kdo chtěl. Právě Tonka s nimi zpívala, ta má hlas a ty její ukolébavky, to bylo úplně dojemné, jak ona to uměla zazpívat. Fakt úžasní a divím se, že tam na nás nezavolali policajty. Holky tam tančily bosky čardáš 😀 😀 😀 V 4 ráno jsme pak ještě uklízeli a vytírali po punčáku, který se přelil a vytekl nám na zem. 😀 😀 😀

dm1
10. mar 2013

@jakelina juuuuj to muselo byt supeeer 😀

dm1
10. mar 2013

@zsuzsu lodnym lakom 😅

sticker
10. mar 2013

@mia114 Nádherná postavička!!!!!!! 😵
@rapunzel1 Nechcem byť sviňa, ale ten chlapík asi nie je kompletný... možno aj preto je rozvedený... 😲 🙄 Ešte ťa to chvíľu bude trápiť, ale určite neprestaň piecť 🙂 😉

zuul
10. mar 2013

@ajka82 dakujem ti. a nemas nahodou obrazok tej hlavy? a aku mala vahu?

lokalistin
10. mar 2013

@dm1 tak sa zase opakujem,ale obdiv s tymi modelovackami ja uz 3 hodiny sedim pri jednej minnie a vyzera jak retardacka,ale uz ju necham uz je druha a myslim,ze lepsia uz nebude,uz ma z nej boli hlava